Stellat XLM Coin Nedir? XLM Coin Yorum Geleceği Projesi Haberler

Stellat XLM Coin Nedir? XLM Coin Yorum Geleceği Projesi Haberler

Stellat XLM Coin Nedir? XLM Coin Yorum Geleceği Projesi Haberler. Bazen, Stellar'ın “Yıldız Lümenleri” olarak anıldığını görebilirsiniz. Bu aslında yaygın bir hatadır Stellar ağdır, Lümen ise kripto para birimidir. Stellar Network, merkezi olmayan bir eşler arası çerçevedir ve Stellar (XLM), ona güç veren belirteçtir. Stellar'ın arkasındaki fikir, hizmetini kullanan herkesin geleneksel para birimlerinden yeni ve mevcut varlıkları (dolar, euro, bitcoin, hisse senetleri, altın ve diğer değer tokenları) temsil eden tokenlara kadar her şeyi aktarabilmesidir. Bu varlıklar daha sonra kripto para birimi olarak kullanılarak daha az komisyon ile kullanıcılar arasında takas edilebilir.

Stellar Nasıl Çalışır?

Stellar, her sunucunun bağımsız olarak çalıştığı blok zincirinde merkezi olmayan bir sunucu ağı görevi görür. Bu, her düğümün birbirine bağlı olduğu, ancak herhangi bir merkezi kaynak tarafından izlenmediği anlamına gelir. Ağ, senkronize ederek ve bir fikir birliğine vararak işlemlere izin verir, böylece defterin geniş ve eşit bir şekilde dağıtılmasına izin verir. Stellar Core ile herkesin bir doğrulama düğümü (sunucu) olmasına izin verilir ve bunu Stellar Consensus Protocol (SCP) kullanarak yapabilir. Stellar Consensus Protocol (SCP), Stellar'ın işlemleri doğrulayan algoritmasıdır. Ağın, Bitcoin gibi çoğu iş kanıtı blok zincirinden daha hızlı ve daha verimli bir şekilde ölçeklenmesini sağlar. Ağ ayrıca, "çapa" olarak bilinen ilginç bir özellik kullandığından teorik olarak daha merkezi değildir. Çapalar, insanların mevduatlarından sorumlu olabilecek ve blok zincirine kredi dağıtabilecek güvenilir varlıkları temsil eder. Çapalar, farklı dijital varlıklar ile Stellar blok zinciri arasında köprü görevi görür.

Stellar'ın Kurucuları Kimdir?

Lumens'i yaratan ve Stellar'ı birlikte yaratan kişi Jed McCaleb'dir. Aynı zamanda projenin arkasındaki geliştiriciler ekibi olan Stellar Development Foundation'ın da kurucusudur. McCaleb ayrıca kripto sektöründe ilk büyük Bitcoin değişimi olan Mt Gox'un yaratıcısı olarak tanınmaktadır. McCaleb, XRP Ledger'ın geliştirilmesinde en önde gelen şirket olan Ripple'ın Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) idi. Ancak 2013 yılında Stellar'ı kurduğunda projeden ayrıldı. McCaleb dışında, XLM ekosistemindeki diğer önemli isimler arasında David Mazieres (Stellar konsensüs protokolünün yaratıcısı), Denelle Dixon (SDF'nin İcra Direktörü ve CEO'su) ve Joyce Kim (Stellar'ın kurucu ortağı ve eski İcra Direktörü) yer alıyor. SDG).

Stellar'ı Benzersiz Yapan Nedir?

Stellar'ın benzersizliği, kripto para birimi aşağıdaki gibi özelliklere sahip olduğundan, tam paket "anlaşmasından" gelir:
  • Komple ademi merkeziyetçilik
  • Kullanım kolaylığı
  • Birden fazla para birimi ve varlık türü için destek
  • Hızlı, neredeyse ücretsiz işlemler

Stellar Değerini Ne Verir?

Stellar ilk olarak yılda %1 enflasyon hedefiyle piyasaya sürülmüş olsa da, ekonomisi yıllar içinde değişti. 2019'un sonlarından itibaren, Stellar kullanıcıları programatik arz artışlarını sona erdirmek lehinde oy kullandığından, yıllık %1'lik sübvansiyon artık yürürlükte değil. Stellar Development Foundation, XLM arzındaki payını azaltmayı seçerek o yıl XLM ekonomisini düzenlemek için de adımlar attı. Sınırlı arzına ek olarak, Stellar şu anda sahip olduğu kullanım durumlarından ve dijital varlıkları sınırlar arasında ucuz ve verimli bir şekilde transfer etme yeteneğinden değer elde ediyor.

Dolaşımda Kaç Stellar (XLM) Coin Var?

Lansman sırasında, Stellar 100 milyar Lümen (XLM) yayınladı ve toplam arz, 105 milyar dolaşımda olana kadar yıllık %1 arttı. Ancak 2019'dan sonra bu sayı 50 milyarın biraz üzerine çıktı.    

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.