Ripple: 5 milyarlık bir Japon fonu XRP'ye yatırım yapıyor! Ripple hala düşecek mi?

Ripple: 5 milyarlık bir Japon fonu XRP'ye yatırım yapıyor! Ripple hala düşecek mi?

Ripple, kurumlar arasında hala popüler bir varlıktır. 5.5 milyar dolar ağırlığındaki bir Japon devi olan SBI Holdings, kripto para birimlerine yatırım yapmak için bir yatırım fonu kurmak istiyor . Ülke için bir ilk! Ripple: 5 milyarlık bir Japon fonu XRP'ye yatırım yapıyor. Ripple fiyatı hala düşecek mi?..

SBI, Müşterilerinin Ripple XRP satın almasını istiyor!

SBI - Strategic Business Innovator - zaten bir değişimin başlangıcında. 2018'de, ikincisi bir yan kuruluş olan SBI Sanal Para Birimlerini başlattı. Ancak o zamanlar bu kripto para alım satım yeri sadece Ripple alışverişi için tasarlanmıştı . Bu nedenle, özellikle bu finansal hizmetler şirketi tarafından hedeflenen bir para birimidir. Bu projenin arkasındaki adam, SBI'nin bir şubesi olan Morningstar Japan KK'nin başkanı Tomoya Asakura'dır. Bloomberg'e yaptığı açıklamada, bu yatırım fonunun yatırımcıların kripto varlıklarını ticaret pozisyonlarına yerleştirmelerine izin vermesi gerektiğini söyledi. İnsanların onları diğer varlıklarla birlikte tutmasını ve portföy çeşitlendirmede (kripto varlıklarının) ne kadar yararlı olabileceğini kendileri görmelerini istiyorum. 2018'de oluşturulan borsadan farklı olarak, bu fon sadece Ripple XRP'ye yatırım yapmayacak. 5 kripto para sepeti olacak: Bitcoin BTC, Ethereum ETH , Ripple XRP , Bitcoin Cash BCH ve Litecoin LTC. Bu yatırım öncelikle kripto para piyasasına ve özellikle yüksek oynaklığına aşina olan yatırımcılara yöneliktir . Bu tavsiye, dün tek günde %20'lik düşüşlerle piyasanın düzeltme aşamasında olduğu bir zamanda özellikle alakalı görünüyor . Bu fona yatırım yapmak için 9,100 dolar veya 1 milyon yen'e sahip olmanız gerekir . Bunun nedeni yatırım fonlarının çalışma şeklidir. Çünkü ikincisi, bir kripto para biriminin satın alınmasına doğrudan erişim sağlamaz. Birkaç kopya halinde çok sayıda kripto satın alırsınız. Ve finans kurumu, farklı varlıklar arasındaki karışımı ve dengeyi belirler. Böyle bir finansal ürünün gelişimi birkaç yıldır çalışılmaktadır. Ancak kurumsal finans kurumlarının karşı karşıya olduğu düzenlemeler çok kısıtlayıcıdır. Ayrıca , Future sözleşmeleri gibi karmaşık finansal ürünler tekliflerini geliştirmeye çalıştıklarında Coinbase ve Binance'e düşen bu kuralların örneklerini de görüyoruz .

Düzeltme Aşamasında XRP

Bu arada Ripple XRP, genel pazarda olduğu gibi bir düzeltme aşamasında. Dünden bu yana ve Bitcoin'in ardından , tüm kripto para birimleri ve Altcoinler yaklaşık %20 oranında düştü . Mayıs 2021'de XRP , önceki Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi olan 3,34 $'ı geçmeden 2 $'da zirve yaptı . Mayıs ve Temmuz 2021 arasında genel bir piyasa düzeltmesi, XRP'nin fiyatını 0,50 dolara indirdi . O zamandan beri, seyahat yönü döndü ve token, 0,51 dolardan çifte bir botun ardından değerinin % 170'ini geri kazandı .

Bu düzeltme başlamadan önceki gün 1,40 dolara ulaştı .

Madeni para şimdiden %24 değer kaybetti ve 7 Eylül Salı günü -%32 ile zirve yaptı. Ve şu anda 1.07 dolardan işlem görüyor . Bu oynaklık, bir aydır süren yükselişin geri dönüşünü yansıtıyor. Peki bu düzeltme piyasa için olumsuz bir işaret olarak mı görülmeli? Rüzgar yönü ne olursa olsun, bir artışı her zaman bir düşüş takip eder . Boğa piyasasında bile düzeltmeler olur ve kripto para birimlerindekiler her zaman şiddetlidir. Son olarak, Ripple hala Amerika Birleşik Devletleri borsasının polisi olan SEC ile yasal endişelere karışmış durumda. Şirketin finansman sistemini bilmek istiyorlar. Soruşturma kayıyor ve son duyduğumda biraz tuhaf bir istek alışverişiymiş. SEC milyonlarca Slack mesajı ister , Ripple çıkar çatışması arayan SEC çalışanlarından kripto para işlemleri talep ederek misilleme yapar . Ancak artık ABD Jandarması ile boğuşan tek kişi Ripple değil. Coinbase de şu anda bir dava konusu. Binance ve muhtemelen diğer birçok kripto şirketi gibi. Şimdi, bu pazarın herhangi bir düzenlemesi veya sicili olmadığı için, SEC Fosilleri bu yeni şirketlere eski modelleri uygulamaya çalışıyor ve sonsuz madeni para basımıyla öldürülmesine yardımcı oldukları bir sistemi korumayı umuyorlar. Kripto para birimlerinin SEC'den daha uzun süre yaşayacağına dair güvenli bir bahis. Ve bu eski organizmanın ölümüyle şikayetlerin ortadan kalkacağını.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.