LSK Coin Nedir? Lisk Token Projesi Geleceği Fiyat Tahmini Yorum

LSK Coin Nedir? Lisk Token Projesi Geleceği Fiyat Tahmini Yorum

Lisk, merkezi olmayan uygulamalar (dapps), paylaşılan yazılım çalıştıran bir bilgisayar ağı üzerinden çalışmak üzere tasarlanmış özel programlar için bir platform olarak hizmet etmeyi amaçlayan bir kripto para birimidir. Projenin amacı, geliştiricilerin, her ikisi de genel web geliştirmede yaygın olarak kullanılan Javascript ve TypeScript dillerini kullanarak programlar yazmalarına olanak tanıdığından, geliştiricilerin dapp'lerin oluşturulması için becerileri daha hızlı transfer etmelerini sağlamaktır. Bununla birlikte, Lisk, geliştiricilerin , Lisk ağı içinde çalışan benzersiz blok zincirleri olarak adlandırdığı "yan zincirler" aracılığıyla özel dapp'ler ve kripto para birimleri oluşturmasına olanak tanır . Bu yan zincirler Lisk blok zincirine bağlıdır ve Lisk dapp'lerinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Bu blok zincirler Lisk ile uyumlu olduğundan, geliştiriciler projenin yazılım geliştirme kiti, kodlama kitaplıkları ve kripto para birimi LSK gibi kaynaklardan yararlanabilir. Lisk blok zincirine güç veren kripto para birimi LSK, kilit operasyonların maliyetlerini ödemek ve yazılım kurallarında önerilen güncellemeleri oylamak için gereklidir. Dapp geliştirme için en eski blok zincirlerden biri olan Lisk ekibi, 2016'dan beri resmi web sitesi aracılığıyla kullanıcılarını yol haritasının durumu hakkında güncel tutuyor .

Lisk Kurucusu Kimdir?

2016 yılında Max Kordek ve Olivier Beddows tarafından kurulan Lisk, Kordek ve Beddows'un 2014 yılında başlattığı benzer bir Javascript tabanlı kripto para birimi projesi olan Crypti'nin bir çatalından kaynaklandı. Şubat 2016'da kurucular, Lisk'in kripto para birimi LSK için bir ilk madeni para teklifi (ICO) düzenledi ve Lisk'in token arzının …'ini açık artırmaya çıkaran bir satışta 14.000 BTC (kabaca 5,6 milyon $) topladı. LSK madeni paralarının kalan 'i kilit geliştiricilere ve paydaşlara dağıtıldı. Bir de 2018 relaunch , projenin odak yeni markalaşma, tasarım ve UX stratejiye kaymıştır.

Lisk Nasıl Çalışır?

Ağın ana yazılım uygulaması olan Lisk Core, protokolün kurallarını uygulayarak onu çalıştıran bilgisayarları senkronize ve sorunsuz bir şekilde çalıştırır. Lisk yazılım geliştirme kiti (SDK), Lisk Core ile uyumlu merkezi olmayan uygulamalar (dapp'ler) oluşturmak için kullanılır. Dapp modülleri arasındaki etkileşimleri kolaylaştıran Lisk Framework Lisk Elements – bir dizi kodlama kitaplığı Lisk Commander – kullanıcıların blok zinciri ile etkileşime girmesine izin veren bir araç. Temsil Edilen Hisse Kanıtı (DPoS) Lisk, blok zincirini güvence altına almak ve dağıtılmış bilgisayar ağını senkronize tutmak için, yetkilendirilmiş hisse kanıtı (DPoS) adı verilen bir fikir birliği sistemi kullanır. DPoS, yazılımı çalıştıran hangi bilgisayarların Lisk blok zincirinde bir sonraki bloğu oluşturabileceğini belirlemek için gerçek zamanlı bir oylama sisteminden yararlanır. Bu, LSK'ya sahip olan herkesin ağın işletilmesine yardımcı olabileceği anlamına gelir. Her LSK belirteci, bir oyu temsil etmek için kilitlenebilir veya "paylaşılabilir". LSK hissesine sahip tüm sahipler daha sonra blok oluşturmaktan sorumlu 101 aktif delege için oy kullanır. Her yeni blok arasında yaklaşık 10 saniye olmak üzere, döngü başına toplam 101 blok vardır. Her blok döngüsü kabaca her 16 dakikada bir. Lisk blok zincirine yeni bloklar önermek ve eklemek için, aktif delegeler bloğun toplam işlem ücretlerini ve ödülünü (LSK kripto para biriminde ödenir) alır. Aktif delegeler, kendilerine aktif delege olarak oy veren kullanıcılara dağıtmak üzere aldıkları LSK'nın yüzde kaçının seçmenleri daha da teşvik ettiğini de seçebilirler.

LSK Neden Değerlidir?

LSK, ağ tarafından dapp'lere güç sağlamak için kullanılır ve kullanıcıların Lisk blok zincirinin yönetimine katılmalarına izin verir. Ancak, öncelikle bir dapp kaydetme ve güncelleme veya jeton gönderme ve harcama gibi farklı işlem türleri için ağ ücretlerini ödemek için kullanılır. Bir Lisk yan zinciri oluşturmayı seçen geliştiriciler, dapplerinde LSK kullanımına izin vererek, blok zincirleri ile Lisk Core arasında belirteçlerin hareketini kolaylaştırabilir. LSK ayrıca bir oylama aracı olarak kullanılmasından da değer alır. Lisk kullanıcıları, yeni bloklar oluşturan 101 aktif delege için oy kullanmalarına izin vererek LSK paralarını 'paylaşabilir'. Ağ tarafından basılan LSK miktarı da zamanla azaltılacak şekilde tasarlanmıştır, bu da kripto para birimini daha kıt hale getirir ve bu da değerini artırabilir. Lansmanda, yeni bloklar oluşturan kullanıcılara verilen ödül 5 LSK idi, ancak bu 1 LSK'ya düşecek ve bu noktada bu düzenleme programını sürdürecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.