Keep Network Nedir? Projesi Nedir?

Keep Network Nedir? Projesi Nedir?

Keep network projesi nedir? Keep coin nedir?

Keep Network, halka açık blok zinciri kullanıcılarının ve uygulamalarının verileri "Keeps" adı verilen zincir dışı kapsayıcılarda özel olarak aktarmasına ve depolamasına izin veren bir protokoldür. Kullanıcılar, ağ üzerinde şifreleme veya veri depolama gibi hizmetleri gerçekleştirerek ücret kazanmak için rastgele seçilecek KEEP belirteçlerini stake edebilirler.

Keep Kripto Token Avantajları

Merkezi olmayan bir ekonomi inşa etmenin temel gerekçelerinden biri, şeffaf olmayan, verimsiz ve içeriden öğrenmeye eğilimli olabilen merkezi sistemlerin, onları kullanan insanların çıkarlarına eşit erişim sunmaması veya yeterince hizmet etmemesidir. Şeffaflık, güvenlik ve adalete odaklanan güvenilir ve güvenilir bir blok zinciri tabanlı alternatif sağlamak, Keep Network'ü oluşturmanın mantığıydı.

keepnetwork-1200x900-1627978726.jpg

Ağı Koru: Gizlilik Çözümü Olarak Tasarlandı

Projenin özünde, özel bir anahtar gibi özel bilgileri, hem merkezi olmayan hem de Keep ekip üyelerine yasak olan "Keeps" adı verilen küçük zincir dışı kaplarda tutma yeteneği yatmaktadır. Keeps, sözleşmelerin özel verileri, en iyi kripto cüzdanları ve borsaları tarafından denetlenen ve kullanılan bir eşik eliptik eğri dijital imza algoritması (ECDSA) aracılığıyla halka açık blok zincirine maruz bırakmadan yönetmesine ve kullanmasına izin verir.

Keep, Bitcoin ve Ethereum arasında güvenli ve izinsiz bir köprü olan tBTC'nin kurucusudur. tBTC projesi, Ethereum üzerinde BTC için tek merkezi olmayan çözümdür ve tamamen denetlenir ve sigortalıdır. Kullanıcılar, 1:1 oranında tamamen desteklenen bir ERC-20 tokeni olan tBTC karşılığında BTC'lerini yatırırlar. Bitcoin'in tBTC'deki anahtarları, genel blok zincirine maruz kalamayacakları Keeps'te saklanır.

Keep, tBTC'de İmzalayanları Seçmek İçin Rastgele Bir Yöntem Kullanıyor

Keep Network'ün rastgele işareti, tBTC'de para yatırmak için imzalayanları seçen bir mekanizmadır. Seçim rastgele olduğu için (bir kullanıcının stake ettiği miktara göre ağırlıklandırılsa da), tüm tarafların ne kadar tBTC imzalayanın para bastığını ve yatıranın kimliğini keşfetmek için işbirliği yapması gerekir. İmzalama grupları, kimsenin bilmediği bir anahtardan imzalamadıkları sürece çalışamazlar. Buradaki fikir, rastgele işaret tarafından seçilene kadar, imzalayanların kendileri de dahil olmak üzere, imzalayanların kim olacağını kimsenin bilmemesidir. Bu rastgelelik, imzalayanların fon çalmak veya ağa saldırmak için gizli anlaşma yapmamalarını sağlar.

Keep Kripto Token Avantajları

KEEP kripto tokeni, tBTC'nin sansüre dayanıklı ve izinsiz olmasına izin veren sybil direnci sağlar. KEEP kripto sahipleri, tam bir düğüm çalıştırmaya benzer şekilde tBTC çalıştırabilir. KEEP stakerları, görevlerini yerine getirmek için hem KEEP hem de ETH stake eden tBTC imzalayanlar olarak daha da büyük bir rol oynamaktadır. tBTC imzalayanlar işlevlerini düzgün bir şekilde yerine getirdiğinde, KEEP kripto jetonları şeklinde ücret alırlar. KEEP, bir "yanma" modeli kullanarak ağ üzerinde temettüler sunar.

Keep Network, özel verileri gizli tutarak gizliliği ve güvenliği sağlamak için tasarlanmıştır. Güvenlik ve güvensizliği kolaylaştırmak için rastgeleliği kullanan Keep Network, güvenli, küresel, merkezi olmayan bir ekonomi vizyonunu ilerletmeye yardımcı olmak için inşa edilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.