HEGIC Coin Nedir? Projesi Nedir? Hegic Coin Yorum Geleceği ve Haberleri

HEGIC Coin Nedir? Projesi Nedir? Hegic Coin Yorum Geleceği ve Haberleri

HEGIC Coin, Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edilmiş bir opsiyon işlemleri protokolü olan Hegic’in yerel kripto para birimidir. Kullanıcılar, Hegic’i kullanarak tüm opsiyon işlemlerini sorunsuz gerçekleştirebilir. Bunun yanında opsiyonalar, finansal hizmetlerin hayati bir yapı taşı olarak nitelendirilmektedir. Piyasa sigortasının en önde gelen şekli olan opsiyonlar yatırımcıların doğru risk yönetimi stratejileri uygulamasına olanak tanıyor. Bu sebeple bir çok uzaman tarafından; Hegic platformu geleceği olan bir platform olarak nitelendiriliyor.

Hegic (HEGIC) Nedir?

Hegic (HEGIC), sahibine hem ekonomik hem de yönetim hakları veren bir kripto para birimidir. Bununla birlikte platformda komisyon ödemeleri de HEGIC coin ile yapılabiliyor. Ayrıca Ethereum’un DeFi alanı daha çeşitli hale geldikçe, opsiyonlar oluşturmak ve işlem yapmak için kapsamlı bir çözüm bir gereklilik haline geldi ve Hegic, zincir üzerinde yerleşik ve doğrulanabilir seçeneklerle bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor. Bunun yanında Hegic’te herhangi bir opsiyon satın almak için, yatırımcıların satın almak istedikleri opsiyon için geçerli olan primi ödemeleri yeterli oluyor. Hegic’in opsiyon özellikleri Amerikan tarzı yürütmeyi takip ettiğinden, bu opsiyonlar herhangi bir zamanda kullanılabilir. Yapılan açıklamalar doğrultusunda Hegic’te opsiyon satmak, geleneksel opsiyonları satmaktan daha kolay hale geliyor. Yatırımcıların tek yapması gereken, ETH veya DAI havuzuna para yatırmak. ETH havuzundaki sermaye, opsiyonları satmak için; DAI havuzu ise satışları karşılamak için kullanılıyor. Fakat Hegic opsiyonlarının, Deribit veya Opyn gibi rakiplerinden daha pahalı olduğu göze çarpıyor. Bunun nedeni ise Hegic’in yürütmede esnek olan Amerikan opsiyonlarını kullanırken Deribit ve diğerlerinin Avrupa tarzı opsiyonları kullanmasıdır. Amerikan opsiyonları, opsiyon sahiplerine sözleşmelerini sona erene kadar beklemek yerine istedikleri zaman kullanma seçeneği sunuyor. Bu aynı zamanda opsiyon satıcılarının da daha yüksek prim kazandığı anlamına geliyor. Bunların yanında yearn Finance gibi, Hegic de Molly Wintermute takma adıyla anılan tek bir geliştiricinin çabasıyla ortaya çıkan bu proje ve geliştiricilerin geçmişleri ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Wintermute, projeyi Şubat 2020’de EthResearch forumunda duyurdu ve protokolü Nisan 2020’de ana ağda işlem görmek üzere yürürlüğe soktu. Projenin Discord ve Telegram kanalları da Wintermute tarafından yönetiliyor ve bu da bunun tek kişilik bir operasyon olduğunu kanıtlıyor.

HEGIC Coin Yorum

HEGIC Coin, stake edilebilir bir kripto para birimi olduğu için yatırımcıların ilgisini oldukça çekmişe benziyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri, staking'in son zamanlarda popülerlik kazanmasından kaynaklanıyor. Buna ek olarak Hegic, opsiyon piyasasına yeni bir bakış açısı getiriyor ama bu aynı zamanda geleneksel opsiyonlardan farklı bir dizi risk getirdiği anlamına da geliyor. Dolayısıyla yatırımcıların bu noktada temkinli davrandıkları fark ediliyor. Fakat her şeye rağmen uzmanlar, Hegic'in oldukça gelecek vaat eden bir platform olduğunu söylüyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.