ForTube Coin (FOR) Nedir? FOR Coin Projesi Nedir? FOT Token Yorum ve Geleceği!

ForTube Coin (FOR) Nedir? FOR Coin Projesi Nedir? FOT Token Yorum ve Geleceği!

ForTube (Önceden The Force Protocol), kendisini açık kaynaklı bir blok zinciri platformunda dağıtılmış kripto-finans hizmetleri protokolleri paketi olarak tanımlıyor.

Platformun, platformlar arası varlık işlemleri, zincirler arası iletişim, kripto varlık destekli stablecoin ihracı, token bono ihracı, zincir içi ödemeler için çözümler sunduğu bildiriliyor. Force Protocol Projesi, THE FORCE PROTOCOL FOUNDATION LTD. tarafından geliştirilen ve yönetilen merkezi olmayan bir protokol katmanı projesidir. Singapur'da. Güç Vakfı, yükseltilen tüm kripto varlıkların güvenliğinden sorumlu olacak ve Güç Protokolü geliştirme ve operasyon ekipleri oluşturmayı destekleyecek. Kâr elde edilmişse, üyeler arasında dağıtılmak yerine topluluk faaliyetleri için fon olarak tutulacaktır.

ForTube, kripto tahvil piyasasına odaklanan merkezi olmayan bir finansal hizmetler platformudur.

Merkezi olmayan finanstaki (DeFi) patlama, çeşitli DeFi odaklı ürünlerin yaratılmasına yol açtı. Bazıları tüketim için yapılırken, diğerleri diğer ürünlerin yaratılmasını hızlandırmak için oradadır.

Örneğin Uniswap ve Polkadot'u ele alalım. Uniswap, son kullanıcı için hazırlanmış bir DeFi ürünü iken Polkadot, DeFi ekosisteminde olmasına rağmen, zincirler arası iletişim arayan platformların oluşturulmasını desteklemeyi amaçlamaktadır.

ForTube gibi diğerleri, The Force adlı özel bir DeFi ağı tarafından desteklenen eksiksiz sistemlerdir. Aşağıda, ForTube'un DeFi tablosuna ne getirdiğini ve nasıl çalıştığını tartışacağız. Ayrıca, özellikle kalelerine odaklanarak The Force protokolüne bakacağız.

best-places-to-buy-fortube-for-coin.jpg

ForTube Coin nedir?

ForTube, kripto tahvil piyasasına odaklanan merkezi olmayan bir finansal hizmetler platformudur. Platform, finansal hizmetleri kapsayıcı hale getirmeyi ve ForTube kripto para birimi tahvilleri aracılığıyla herkese küresel erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Kripto para tahvilleri, tahvili ödemek için kripto tokenlarının kullanıldığı yeni bir tahvil türüdür. Sanal para piyasasına iki avantaj getiriyor; dijital para piyasasında finansman sağlar ve yatırımcı ihtiyaçlarını karşılarken sektöre sabit gelir getiren ürünler ortaya çıkarır.

Ayrıca, kripto para birimi tahvilleri, ihraçları için düzenleyici yeşil ışıklar arama ihtiyacını ortadan kaldıran dağıtılmış defter teknolojisine (DLT) dayanmaktadır. Sistem ihraççı, yatırımcı ve değerlendiriciden oluşur. İhraççı, önce teminat yoluyla geri ödeme kabiliyeti göstererek tahvil ihraç eder.

Yatırımcılar USDT, USDC ve DAI sabit paralarını kullanarak tahvile yatırım yaparlar. Değerlendiriciler, bir ücret karşılığında tahvil kredisi için bir derecelendirme sağlar. Bu nedenle ForTube, çok yönlü işlevleri kripto alanına getirir.

ForTube'un Temel Bileşenleri


Tahvil Kredi Notu

Platform, ihracının ağ tarafından otomatik olarak doğrulanan bilgileriyle tahvil çıkarmak için merkezi olmayan bir kayıt süreci kullanır. Ayrıca platformdaki kredi notu her zaman tahvilin değerini dikkate alır.

Derecelendirme, yatırımcılar için bir risk referansı sağlamaya yöneliktir. Derecelendirme, hem ForTube topluluğunu hem de platformun yerel para birimi FOR'u tutarak etkinleştirilen topluluk derecelendirmesine sahip profesyonel görüşleri içerir.

BondToken

İncelendikten sonra tahvil, BondToken şeklinde verilir. Belirteç, Ethereum'un ERC-20 standartları kullanılarak geliştirilmiştir. Ayrıca, belirteç, tüm anlaşmaların gömülü olduğu bir sözleşme görevi görür.

Belirteç borç yükümlülüğünü temsil eder (sahip alacaklıdır) ve bölünemez. Her BondToken'ın değeri 100$'dır.

Tahvil tasfiyesi

Rehin verilen miktarın değer kaybetmesi durumunda ForTube, kayıpları azaltmak için tasfiyeye izin verir. Değeri düşen bir varlığın yanı sıra, ihraççının kararlaştırılan zaman çizelgesi içinde geri ödeme yapmaması durumunda tasfiye de gerçekleşebilir.

Tasfiye sürecinde cari borç, hedef teminatlandırma oranı ve cari teminatlandırma oranı dikkate alınır. İskonto oranı, teminat fiyatı ve tasfiyeden önceki miktar, tasfiye denkleminin bir parçasını oluşturur.

Tahvil Tasfiye Nedenleri


ForTube'un indirimli tasfiye modeli aracılığıyla indirimli rehinlerin değiş tokuşuna izin veren bir tasfiye kullandığını unutmayın. ForTube tasfiye süreci iki senaryoda gerçekleşir:

  • İlkinde, borçluya teminatın değeri yüzde 80'e düştüğünde yaklaşan bir tasfiye hatırlatılır. Yüzde 70'e ulaştığında tasfiye ateşleniyor.
  • İkinci durum, tasfiyenin geri ödemedeki başarısızlıktan kaynaklanmasıdır. Tahvil borçludan tam geri ödeme yapmadan sona erdiğinde, ForTube tasfiye sürecini tetikler. Tasfiye edilen meblağ, borcu ve hizmet ücretlerini tam olarak karşılamalıdır. Ve tasfiye edilen teminat hala borçluya aittir.

Tahvil Ticareti Yapılabilir mi?

Evet. Tahviller ikincil piyasada işlem görebilir. Piyasa, sistem tarafından oluşturulan bir referans derecelendirmesine dayalı olarak yapılandırılabilir bir aktarım hızı ve miktarına izin verir. Tahvil sahipleri ve yatırımcılar, kredi notu, proje faiz oranı ve temel tahvil bilgileri gibi önemli bilgilere erişebilir.

ForTube'un Topluluk Yönetimine Yaklaşımı

Geliştirme aşamasında olduğundan, platform yönetişim sorunlarını geliştiriciler aracılığıyla ele alır. Şu anda geliştiriciler, diğer parametrelerin yanı sıra desteklenen sanal para birimlerine, kredi derecelendirme ayarına, tahvil süresine, ödemesiz ödeme süresine karar veriyor.

Bununla birlikte, merkezi olmayan bir platform olan ForTube, yönetişim konularında topluluğun katılımını sağlamaya heveslidir.

ForTube'un Yerel parası, FOR ve The Force Protocol

Kuvvet Protokolü nedir?

Force Protocol, büyük blockchain ağları tarafından desteklenen kripto para birimi tabanlı bir finansal platformdur. Küresel bir izleyici kitlesine kapsayıcı, şeffaf ve güvenli merkezi olmayan finansal hizmetler sağlamak için DeFi odaklı bileşenlerden oluşur.

Gücün Temel DeFi Teknik Yönleri

  • APEC: Temel bileşen olarak da adlandırılan APEC (Varlıklar Korumalı Esnek Sözleşmeler), protokolün merkezinde yer alır. Adem-i merkeziyetçilik, sözleşme geliştirme ve varlık sahipliğini ele alır. Genellikle varlık, mantık ve veri arasındaki her şeyle ilgilenir.
  • Blok zinciri sorgulama: denetleme ve mesajlaşma sistemi (BEAMS) – Bu modül, zincirler arası iletişim gibi blok zinciri limitiyle ilgilenir. BEAMS, zincirin dışından sorgular, denetler ve mesajlaşma hizmetleri sağlar.
  • Mali bileşen: Bu, Kuvvet Protokolünün savunma katmanı görevi görür. Varlık değişiklikleriyle ilgili tüm sözleşmeler için küresel acil durum kilitleme (GEL) gibi şeyleri içerir. Ortak otomatik kilitleme mekanizması (CALM) ve multisig yönetici anahtarları (MAK), The Force'un finansal bileşeninin diğer bileşenleridir.

CALM, zincir dışı bir risk kontrol mekanizması iken MAK, yönetici ile ilgili diğer parametrelerin yanı sıra sözleşme yönlendirici güncelleme iznini, genel kilit bayrağını ayarlamak için kullanılır.

  • Tokenized protokol: ForTube bu kategoriye girer. Kategori ayrıca bir kripto kredi platformu olan ForTube Bank'ı da içeriyor.
  • Merkezi Olmayan Stabilcoin protokolü: QIAN olarak adlandırılan bu protokol, sabit paraların oluşturulmasına güç sağlamak için tasarlanmıştır.
  • belirteç İÇİN


FOR, The Force Protocol'ün yerel belirtecidir. Ağ üzerinde bir yönetim belirteci olarak kullanılır. Ayrıca, FOR sahipleri ForTube'un yönetişim teklifleri için oylamaya katılabilir, istikrar ayarlaması ve küresel borç açık artırması gibi konularda QIAN ekosistemine katılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.