Çocuklara Hediye Edebileceğiniz 5 Bitcoin Kitabı

Çocuklara Hediye Edebileceğiniz 5 Bitcoin Kitabı

Çocuklar için hazırlanan bitcoin kitaplarını derledik. Çocuklara Hediye Edebileceğiniz 5 Bitcoin Kitabı.

Bitcoin'in (BTC) yaygın olarak benimsenmesiyle birlikte, bu ezber bozan teknoloji hakkında çok sayıda kitap yazıldı. Kitapçılarda bulunan Bitcoin hakkında kitapların çoğu yetişkin bir kitleye uygun olsa da, çocuklar için Bitcoin kitapları yayınlayan bir öncü yazar var.

Çocuklarınıza hediye edebileceğiniz beş Bitcoin kitabını keşfetmek için okumaya devam edin.

Bitcoin Money: İyi Parayı Keşfeden Bir Bitville Hikayesi

bit-kitap-1.jpg

Bitcoin Money , çocuklarınız için alabileceğiniz en iyi bitcoin çocuk kitaplarından biridir. Bitcoin Haham olarak da bilinen Michael Caras tarafından yazılan ve Marina Yakubivska tarafından çizilen kitap, hem yetişkinlerin hem de çocukların "Neden Bitcoin?" Sorusunu yanıtlamaya yardımcı olduğu için her yaş için bir hikaye.

Kitap Bitville olarak bilinen bir kasabada geçiyor. Bitville'deki çocuklar, birbirleriyle işlem yapmalarına yardımcı olacak araçlara ihtiyaçları olduğunun farkına varır. Farklı para türlerini keşfetmenin ortasındayken, garip bir çocuk Bitville'e taşınır ve yeni bir para türü olan Bitcoin'i önerir.

Kitap güzel yazılmış ve Bitcoin ve para gibi karmaşık konuları herhangi bir çocuğun anlayabileceği şekilde açıklamaya yardımcı olan basit çizimler kullanıyor. Bu kitapta Caras, paranın ortaya çıkışını, Bitcoin'in kökenini ve sağlam, güvenilir para olarak oynadığı rolü araştırıyor.

Bitcoin: Paranın Geleceği (Çocuk Rehberi)

bit-kitap-2.jpg

AD Largie ve Sabrina Pichardo tarafından yazılan Bitcoin: The Future of Money (Çocuk Rehberi) , çocuklar için kitap hediyesi listenize ekleyebileceğiniz bir başka mükemmel Bitcoin kitabıdır. Çocukların İngilizce gelişimi için de oldukça önemli bir kitaptır.

Sadece 42 sayfalık kitap, insanlara paranın geleceğini öğretmek için gelecekten dönen bir zaman yolcusuna odaklanıyor.

Ayrıca yazarlar okuyucuları, parayı geçmişte olduğu gibi, günümüzdeki versiyonu kadar gelecekteki versiyonuyla da tartıştıkları tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kitap hem çocukların hem de yetişkinlerin kripto para birimlerinin temellerini anlamalarına yardımcı olabilir. Ek olarak, kitapta kullanılan illüstrasyonlar da çok fazla çeşitlilik gösteriyor ve bu da kitabı daha geniş bir kitle için daha çekici hale getiriyor.

Bu kitap, dijital para biriminin karmaşık alanını (kullanım örnekleri ve faydaları) ve genel olarak parayı anlamak ve bu alanda başlamak isteyen tüm çocuklar için iyi bir okuma olacaktır.

B Bitcoin İçin

bit-kitap-3.jpg

Graeme Moore tarafından yazılan B for Bitcoin , kripto para birimleri hakkında ABC'nin ilk çocuk kitabıdır. Kitap, çocuğunuza Altcoin, Bitcoin, Consensus ve çok daha fazlası gibi kripto ile ilişkili terminolojiyi kullanarak ABC'lerini öğretecek. Çocukların Bitcoin'in ne olduğunu basit terimlerle öğrenmelerine yardımcı olan, okunması kolay bir kitap. Yeni İngilizce öğrenenler için de çok iyi bir tercih.

Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak çalışan Moore, kitabı Bitcoin ve dijital para birimleriyle ilgili her şeye takıntılı hale geldikten sonra 2015 yılında yazdı.

Kitap, terminolojilerin çocuklar için daha kolay anlaşılmasına yardımcı olan harika çizimler kullanıyor. Bazı terimler küçük çocuklar için biraz zor olsa da, ebeveynlerin çocuklarına dijital para birimleriyle ilgili her şeye başlamalarını sağlamak için okuyabilecekleri harika bir kitap.

Bitcoin: Paranın Geleceği

bit-kitap-4.jpg

Bitcoin: Paranın geleceği? Dominic Frisby tarafından yazılmış bir başka mükemmel okuma. Frisby kitabında, Bitcoin'in şaşırtıcı hikayesini anlatıyor ve böylece Bitcoin'in gizli yaratıcısı Satoshi Nakamoto'yu çevreleyen gizemin çözülmesine yardımcı oluyor.

Bitcoin, kuruluşundan bu yana hem övgü hem de eleştiri aldı. Bitcoin şampiyonları, benimsenmesi için baskı yapmaya devam etti ve internetin yayıncılığa yaptığını ve e-postanın ortaya çıkmasının posta hizmetlerine yaptığını bankacılığa da yapacağına inanıyor.

Frisby, bu anlayıştan yola çıkarak Bitcoin'in dünyayı nasıl değiştireceğine dair bir hikaye anlatıyor. En önemlisi, yazar bunu sıradan olmayanların dilini kullanarak yapıyor ve kitabını çocuklar için kolay bir okuma kitabı haline getiriyor. Ayrıca, kitap iyi araştırılmış ve biraz mizah da kullanıyor.

Bitcoin Akıllı Çocuklar: Her Yaştan Çocuklara Bitcoin'i Öğretmek

bit-kiyap-5.jpg

Bitcoin Smart Kids , Andy La Pointe ve kızı Alena La Pointe tarafından yazılmıştır. Kitapta yazarlar, okuyuculara Bitcoin ve diğer dijital para birimleri hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor. Kitap, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından öğretilen bir rehber görevi görüyor. Kitapta “Satoshi”, Bitcoin'in kökenini, nasıl güvenli bir şekilde saklanacağını ve çok daha fazlasını açıklıyor.

En önemlisi, Andy ve Alena, çocuklardan ve ailelerinden nelerin dahil edilip nelerin eklenmeyeceğine dair geribildirimler aldıktan sonra kitabı yazıyorlar. .

Küçüklerinize anlaşılması kolay ve eğlenceli bir Bitcoin kitabı almak istiyorsanız, bu kitabı potansiyel hediyeler listenize de ekleyebilirsiniz.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum