Bitcoin fiyatı çöküşü: Kimin hatası?

Bitcoin fiyatı çöküşü: Kimin hatası?

Bitcoin sonunda 52.000 dolarlık teknik çıtayı 52.973 dolara ulaşma noktasına kadar kırdı. Özellikle bitcoin ilk kez bir ülkenin ulusal para birimi olacağından, kriptoların ilkinin ATH'sine 64,804 dolardan saldırma yolunda olduğu tahmin ediliyordu. Ancak, herkesi şaşırtan bir şekilde, bitcoin fiyatı borsada parçalanır ve birkaç dakika içinde yaklaşık 8.000 dolar kaybeder. Bu, Çin'deki baskıdan bu yana bitcoin'deki en büyük günlük düşüş. Bitcoin neden düşüyor? Bitcoin düşüşü devam edecek mi? Anlık, canlı Bitcoin fiyatı.. 8 Eylül 2021 Acı bitcoin düzeltmesi: kimin hatası?

Kaldıraçlı pozisyonların aşırı tasfiyesi

Piyasanın toparlanmasına neden olan bitcoin açığından bu yana kaldıraçlı ürünlere ilgi artmaya başlıyor. Bu ilgi, bitcoin 50.000 dolara ulaştığında artar, ancak 52 bin doları ve Salvador'un resmileştirme yaklaşımını geçtikten sonra rekor seviyelere ulaştığında . Kaldıraçlı pozisyonların büyük satışlarını görmek sadece küçük bir düşüş aldı. CryptoDiffer'e göre, 24 saat içinde borsalarda yaklaşık 3,54 milyar dolarlık BTC pozisyonu tasfiye edildi. Esas olarak bitcoin fiyatının %16 düşmesine neden olan büyük bir "satış".

El Salvador'da BTC'nin resmileştirilmesinden sonra panik

[caption id="attachment_499" align="alignnone" width="1200"] Bitcoin Saatlik Grafik[/caption] " Yasal ihale " El Salvador, bitcoin'i daha yüksek seviyelere çeken bir yükseliş olayı olacaktı. Ne yazık ki, bitcoin fiyatı olaydan sonra çok fazla hareket etmedi. Bir anda piyasayı panik sardı. Bitcoin dünkü seansın başında 500 dolar kaybetti. Deveyi geri döndürmek için sadece bu damla su yeterliydi. Panik ve belirsizliğe duyarlı türev piyasası sonunda çatladı. Saatlik Bitcoin grafiği 8.000 dolarlık büyük bir düşüş gösteriyor. Balinalar, El Salvador'un resmileştirilmesinden sonra bitcoin fiyatını yeterince desteklememekle suçlanıyor. Beklendiği gibi, Nayib Bukele için duyuru yaptı çünkü ne zaman Bitcoin kamulaştıracak , pazar çok fazla hareket yoktu. Valkyrie Investments'ın direktörü CNBC'ye verdiği bir röportajda, balinaların haberlere karşı isteksizliğini açıklayan faktörler olarak Salvador ekonomisinin ve finansal sisteminin küçük boyutuna ve sorunlarına işaret etti. El Salvador kripto prömiyerine ev sahipliği yapmaya hazır değildi . Wald kabul eder. CNBC mikrofonu hakkında şunları bildirdi: İşlem ücretleri, işlem süreleri ve diğer engeller de onu ülkenin yoksullarının karşı karşıya olduğu birçok soruna bir çözümden çok bir beta testi gibi gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.