BETA Coin Nedir? Beta Finance Token Yorum Fiyat Geleceği ve Haberleri

BETA Coin Nedir? Beta Finance Token Yorum Fiyat Geleceği ve Haberleri

Beta Finans (BETA) Nasıl Çalışır? Beta Finans (BETA) Fiyat Tahmini ve Geleceğe Bakış...

Beta Finans (BETA) protokolü, izinsiz protokoller üzerinde çalışan dijital belirteçlere sınırsız erişime sahip olabilecek DeFi kullanıcıları için para piyasasına bir ağ geçidi görevi gören izole bir teminat modeli üzerinde çalışır.

Kullanıcılar Binance Finance protokolünde kripto varlıkları ödünç alabilir, ödünç verebilir veya kısa pozisyon açabilir. Beta Finance şu anda Ethereum Mainnet'te kuruludur, platformu kullanmak isteyen kullanıcılar, Metamask, Coinbase ve diğerleri gibi Ethereum ana ağına bağlı bir dijital cüzdan gerektirir.

Beta Finans (BETA) Nasıl Çalışır?

beta-finance.jpg

Beta Finans, çapraz teminat kullanımını ortadan kaldıran izole bir teminat modeli üzerinde çalışır. Bu, borçlanma tutarını varlıklarını çeşitlendirmek için kullanan yatırımcılara güvenli bir cep sağlamayı amaçlamaktadır.

15 ETH'nin teminat olarak kullanıldığı, 6,5 ETH'nin açığa satış $ADA'ya ve 8,5 ETH'nin açığa satış $XRP'ye tahsis edildiği bir senaryo düşünün. Şimdi, $ADA fiyatı yükselir ve kullanıcının 6.5 ETH'sini tasfiye riskine sokarsa, $XRP pozisyonuyla bağlantılı diğer 8.5 ETH tasfiye edilmeyecektir.

Bu, tek bir varlık tasfiye riskinin tüm protokol için herhangi bir tehdit oluşturmadığı ve piyasa, karşı taraf ve akıllı sözleşme riskleri ve tehditlerinden uzak kaldığı izole bir modelin temel avantajıdır.

Beta Finansın Arkasındaki Vizyon (BETA)

Beta Finans (BETA) protokolünün oluşturulmasının ardındaki temel amaç, merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasındaki iki ana soruna karşı koyan "Herkes İçin Açık Finans" DeFi ahlakına bağlı kalmaktır.

BETA'nın resmi teknik incelemesinde vurgulandığı gibi, bu iki sorun DeFi'de fiyat oynaklığı ve finansal altyapı eksikliğini içeriyor. Beta Finans protokolü, DeFi kullanıcılarını, varlıkları açığa çıkarma özelliği ile donatarak fiyat oynaklığı mekanizmasına karşı durmaları için güçlendirmeyi amaçlıyor. BETA protokolü ayrıca para piyasası protokolünü zamana göre ölçeklendirmeyi ve kullanıcılarına her zaman para piyasaları geliştirme özgürlüğü vermeyi amaçlıyor.

Beta Finansın Eşsiz Özellikleri (BETA)

Borç Verme

Beta Finans (BETA) protokolünde, borç verenler varlıklarını Beta Finans'ta bulunan herhangi bir para piyasası için ödünç verebilirler. Varlıklar Beta Finance'in para piyasalarına yatırıldığında, borç verene, borç verenin temel tokenlerinden alacağı faiz payını temsil eden bTokenlar verilir.

Kullanıcılar varlıklarını ödünç vererek, ödünç verme faiz oranından getiri elde edebilirler. Borç verme mekanizması basit bir şekilde çalışır. Borç alanlar ve açığa satış yapanlar, varlığın borç verenine ödenen borç faiz oranını öderler. Her token için ayrı bir borç verme havuzu vardır ve bu havuz, borç verenlere bir koruma katmanı sağlar ve Beta Finans platformuna yatırılan tokenler aracılığıyla Beta Finans'ta maksimum tutarı veya getiriyi kazanma garantisi verir.

Borçlanma

Beta Finans'ta borçlanma pozisyonuna girmek için teminat kullanmak isteyen borçlular, bunu ancak kredi-değer (LTV) oranı, borçlanma pozisyonunun başlatılması gereken belirli varlık katmanının güvenlik parametrelerinin altındaysa yapabilir.

LTV oranı aşağıdaki formülle hesaplanır:

ltv.png

Kısa Pozisyon

Açığa satış, borçlanma mekanizmasının yaptığı gibi Beta Finans'ta aynı prensibi takip eder. Kısa satıcılar, kısa pozisyonlara girmek için desteklenen teminatı kullanabilir ve Beta Finans platformunda borç alma ve ödünç alınan jetonu satma seçeneğine sahip olabilir.

Risk Çerçevesi

Yukarıda vurgulandığı gibi, Beta Finans (BETA) protokolü, izole bir teminat modeli üzerinde çalışır; bu, tek bir varlığın tasfiyesinin tüm protokol üzerinde bir etkisi olmadığı anlamına gelir. Bu, Beta Finans platformu tarafından sunulan risk çerçevesinin bir parçasıdır.

Teminat desteği de likidite oranlarına göre belirlenir; örneğin, yüksek likit varlıklar, daha düşük likiditeye sahip kripto varlıklara kıyasla daha yüksek teminat faktörlerine sahip olacaktır. Şu anda Beta Finans protokolü sırasıyla 90%, 90%, 90% and 80% ve € teminat faktörleriyle USDT, USDC, DAI ve ETH'yi desteklemektedir.

Ayrıca varlıkları tasfiye LTV'lerine, güvenlik kredisinden değere (LTV) ve tasfiye bonus tokenlarına göre farklı katmanlara ayıran ölçeklenebilir bir varlık katmanı modeli de vardır.

Beta Finans (BETA) Tokenomikleri

Binance'in resmi duyurusuna göre, Beta Finans (BETA) tokeni aşağıdaki dağılıma sahip olacak:

Toplam token arzı: 1.000.000.000 BETA

3.000.000 USD'lik Launchpad sabit kapağı

Halka açık satış token fiyatı: 1 BETA = 0,06 USD (BNB cinsinden fiyat abonelikten önce belirlenecektir)

Kullanıcı başına sabit sınır: 20.000 USD (333.333,33 BETA)

Binance Launchpad'e tahsis edilen toplam token: 50.000.000 BETA (Toplam Token Arzının %5'i)

Token satış formatı: Abonelik

Desteklenen oturumlar: Yalnızca BNB

Beta Finans (BETA) Fiyatı

Beta Finance (BETA) token dağıtımı 8 Ekim 2021'de başlayacak ve ardından nihai bir fiyat belirlenecek.

Beta Finans (BETA) Fiyat Tahmini ve Geleceğe Bakış

İzole teminat modeli, kripto para birimleri dünyasında benzersiz bir tekliftir. Beta Finans (BETA) protokolünün merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasında sağlamayı amaçladığı faydaları sunan çok fazla platform yok. Tek bir platformda bir araya getirilen borç verme, borç alma ve açığa satış özellikleri, Beta Finans platformunun çekici bir özelliği haline gelebilir ve geniş DeFi topluluğunun Beta Finans platformuna kaydolmasına izin verebilir.

Beta Finance (BETA), dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance tarafından desteklenmektedir. Beta Finans (BETA) projesi, Binance Launchpad'in 21. projesidir. Binance Launchpad, kripto girişimlerini tamamen destekleyen ve kripto para borsasında tokeni milyonlarca kripto kullanıcısına pazarlayan Binance'e ait bir kitle fonlaması platformudur.

Binance Launchpad'in önceki projeleri arasında Axie Infinity, Lab Sandbox, Safepal Tokocrypto, Injective Protocol ve Alpha Finance bulunmaktadır ve bunların hepsi Binance borsasında başlangıcından bu yana önemli ilerlemeler göstermiştir. AXS, son 24 saat içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 155.08$'a ulaştığı için şu anda önde gidiyor. Binance Launchpad'de başlatılan projelerin büyük ilerlemesi, 8 Ekim 2021'de token dağıtımı başladığında BETA tokeninin büyük bir başlangıç yapacağını gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.