Gürsel Tekin’den anlamlı istifa: CHP kimliğinden uzaklaştı

Gürsel Tekin’den anlamlı istifa: CHP kimliğinden uzaklaştı

CHP'de şok! CHP'de milletvekili, Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerini yürüten Gürsel Tekin, partisinden istifa etti. Tekin'in istifası gündeme bomba gibi düştü.

Gürsel Tekin’den anlamlı istifa: CHP kimliğinden uzaklaştı

CHP’nin uzun yıllar boyu en başta gelen ağır toplarından biri olan Gürsel Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini söyledi.

CHP'nin temel ilkelerinin, tüzük ve programında yer aldığını belirten Tekin bir zamanlar sekreterliğini yaptığı partiden istifasının gerekçesini şu cümlelerle anlattı: "Ne yazık ki geçen zamanda CHP, çağdaş uygarlığı hedefleyen Türkiye'de iktidar olma ve halka hizmet etme amacına sahip Atatürkçü ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaştırılmıştır."

Gürsel Tekin CHP'den istifa etti İhlas Haber Ajansı

İktidar mücadelesi değil parti içi mücadele var

Uzun yıllar adı CHP ile anılan ve başkanlıktan sonra en önemli görev olan Genel Sekreterlik görevinde bulunan Gürsel Tekin’İn istifası gündeme bomba gibi düştü. "Hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı, parti içi hemşehricilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı, partiye emek veren, partinin iktidar olması için çalışan insanların dışlandığı, Türkiye'de iktidar mücadelesi yerine parti içi iktidar mücadelesinin yeğ tutulduğu, parti hukukunun ve partimiz emekçilerinin haklarının yok sayıldığı, Genel Merkezin kendi açıkladığı kural ve talimatlara bile uymadığı, parti hukukuna ve açıklamalarına güvenerek emek sarf eden insanların emeklerinin gasbedildiği, ideoloji, ilke veya düşünce ile oluşan yoldaşlık ruhu yerine ahbap-çavuş, eş, dost, akraba ilişkilerinin her düzeyde belirleyici olduğu bir yapı haline dönüşmüştür."

Gürsel Tekin kimdir?

Ben CHP’ye hayatımı adadım

Ortaya çıkan bu tablonun kendisi için acı ve üzüntü verdiğini deklare eden Gürsel Tekin artık bundan sonra partisi için değil ilkeler için savaşacağını vurguladı. İşte CHP’lileri derinden üzen o açıklama: "Bu sebeple, gençlik yıllarımdan beri hayatımı adadığım, ilkelerini kalbime mühürlediğim Cumhuriyet Halk Partisinden yine inandığım, uğruna yaşadığım ilkeler bunu emrettiği ve mevcut yapıda çalışma imkanım kalmadığı için büyük bir üzüntüyle istifa ediyorum. Uğruna hayatımı adadığım ilkeler için çalışmaya devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.