Son Dakika: Yılın Fotoğraflarında Türkiye'den Sadece Bir Fotoğraf Var!

Son Dakika: Yılın Fotoğraflarında Türkiye'den Sadece Bir Fotoğraf Var!

Son dakika yılın fotoğraflarına Türkiye'den tek kare girdi. Amerikan Haber Ajansı 2021 yılına damga vuran fotoğraflardan oluşan bir albüm yayınladı. Çok hareketli geçen 2021 yılına ait fotoğraf albümüne Türkiye'den tek kare girdi.

Amerikan Haber Ajansı 2021 yılına damga vuran fotoğraflardan oluşan bir albüm yayınladı. Çok hareketli geçen 2021 yılına ait fotoğraf albümüne Türkiye'den tek kare girdi. Takipçilerimiz 2021 yılının albümüne Türkiye'den giren o tek kareyi merak ediyor. Yılın albümünde yer alan Türkiye fotoğrafı nedir? 2021 yılının en önemli olayı hangisidir? Şimdii detaylar.

Son dakika yılın fotoğraflarına Türkiye'den tek kare girdi

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte bir yanda yeni yılın heyecanı yaşanırken diğer yanda gitmekte olan yıla ait anılar, olaylar ve fotoğraflar paylaşılır. Son dakika haberine göre Amerikan Associated Press haber çok hareketli geçen ve unutulmaz olaylara sahne olan 2021 yılının en seçkin fotoğraflarını bir albüm halinde yayınladı. Koronavirüs, patlayan volkanlar, göçmenler,Taliban derken dünyanın dört bir yanından inanılmaz olayların yer aldığı albümde Türkiye'den tek bir kare paylaşıldı. İşte 2021 yılına damga vuran o unutulmaz olaylar.

Yanardağ infilak etti

61a77ffb86b2441f08c43f3f.jpg

İspanya'nın Kanarya Adasındaki Comple Viraje yanardağı patlayarak adayı yaşanmaz hale getirdi. Volkandan püsküren küllerin evleri yok ettiği Kanarya Adası hala yanardağdan akan lav nehirlerinin hücumuna uğruyor.

Orman yangınları

californiya-yangin.jpg

Koronavirüs, iklim değişikliği derken 2021 yılına orman yangınları damga vurdu. Ülkemizde olduğu gibi dünyanın birçok ülkesinde çıkan orman yangınları binlerce ormanlık alanı küle çevirdi. Bunlardan en büyüğü California'da yaşandı. Eyalet tarihinde görülen en büyük 2. yangından geriye sadece bir heykel kaldı. Uzmanlar küresel ısınmadan dolayı orman yangınlarının 2022'de devam edeceğini söylüyor.

Yüzen Çöp Adası

sirbistan-yuzen-cop.jpg

Sırbistan'da ki Ford fesko gölü adeta çöp nehrine döndü. Sırbistan'daki Lim Nehri'nin yakınlarında bulunan hidrolik santralinden sızan yüzlerce ton atık Hotpeck gölünü tamamen kapladı ve ortaya bu fotoğraf çıktı.

Çekirge sürüsü afeti

sudan-endonozya-cekirke.jpg

Sudan ve eEtiyopya'da çıkan çekirge sürüsü Kenya'yı da abluka altına aldı. Öyle ki Birleşmiş Milletler'den acil koduyla yapılan açıklamada Kenya'nın çekirge sürüsü ile baş edebilmesi için 38 milyon dolara ihtiyaç olduğunu söyledi.

Türkiye'ye de uğraması beklenen çekirge sürüsü yönünü başka yere çevirdi

Sel felaketleri

almanya-belcika.jpg

Avrupa'nın birçok bölgesinde yağan aşırı yağmurlar birçok ülkede sel felaketine yol açtı. Almanya ve Belçika'da da 200 kişi hayatını kaybederken milyarlarca Euro zarar oluştu.İşte bu felaketten geriye sel sularının çevirdiği raylarda ilerleyen tren takıldı.

Kovboylar kongreyi bastı

tmp.jpg

Başkanlığı olaylı geçen Trump seçimleri kaybedeceğini anlayınca yakınlarına ABD kongresini basmalarını söyledi. Bide'nin seçimi kazanacağı anlaşılınca Trump'ın kışkırttığı kalabalıklar Amerikan tarihinde ilk kez kongre binasını bastı ve Amerika'ya modern tarihin en kara günlerinden birini yaşattı.

Cesetler toplu halde yakıldı

cesetler.jpg

Delta varyantínın yaşandığı Hindistan'da koronavirüsten dolayı yarım milyon insan öldü. Ganj nehrinde atılan cesetler sular çekilince ortaya çıktı. Yeni salgını önlemek için cesetler toplu halde yakıldı

Bir dönem sona erdi

bir-donem-souna-geldi.jpg

Önce Sovyetlerin sonra da Amerika'nın işgaline uğrayan Afganistan'da tarihi bir döneme imza atıldı. 20 yıldır ülkenin başına çöreklenen Amerika

sonunda çekilmeye karar verdi. Bu uzun savaşın bittiği 15 Ağustos'ta Taliban minişleri elini kolunu sallayarak Başkent Kabil'e girip hükümeti devraldı.

Düzensiz göçmenler ülkesi: Türkiye

gocmen-turkiye.jpg

Suriye'de iç savaşın çıkmasıyla Türkiye'ye başlayan göçmen akınları Irak ve Afganlı mülteciler ile devam etti. Özellikle Taliban'ın rejimi devralması ile binlerce Afgan göçmen İran sınırından geçerek ülkemize geldi.Türkiye'yi geçiş bölgesi olarak gören göçmenler zaman zaman Yunanistan'a botlarla geçmeye çalışıyor. Yunanistan ile Türkiye arasında kovalamaca yol açan düzensiz göçmen meselesi Avrupa Birliğini de zorluyor. Sınır şehrimiz Van'da çekilen bu fotoğraf Türkiye'ye gelen binlerce göçmenin yaşadığı dramı anlatan en iyi fotoğraf olarak 2021 albümüne girdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.