Karadağ vize istiyor mu? Karadağ Avrupa ülkesi mi?

Karadağ vize istiyor mu? Karadağ Avrupa ülkesi mi?

Karadağ vize istiyor mu? Karadağ Avrupa ülkesi mi? Karadağ da Hayat Ucuz mu? Karadağ yatırımcısını bekliyor. Karadağ'a günlük iki sefer yapılıyor.

Avrupa'nın en genç üyesi Karadağ yatırımcılarını bekliyor. Türk vatandaşları merak ediyor Karadağ vize istiyor mu? Karadağ Avrupa ülkesi mi soruları üzerine Karadağ dosyasını açıyoruz. Küçük bir ülke olan Karadağ'da Türk vatandaşlarına kolaylık sağlanıyor mu? İşte tarihi fırsat Karadağ dosyası haberimizde.

Karadağ vize istiyor mu? Karadağ Avrupa ülkesi mi?

beach-sea-coast-town-vacation-cove-874877-pxhere-com-1.jpg

Adriyatik'in incisi sayılan Karadağ, doğası ve tarihi güzellikleri ile yabancı yatırımların iştahını kabartıyor. Dünyanın birçok ülkesine dağılan Türk yatırımcılar, Karadağ'ın sağladığı imkanlardan faydalanıyor. Türk vatandaşları AB üyesi olmak için 2018 yılında başvuran Karadağ'ın kendi ülke vatandaşlarının sahip olduğu tüm haklardan yararlanabiliyor.

Karadağ da Hayat Ucuz mu?

sea-coast-rock-boat-shore-lake-874862-pxhere-com.jpg

Karadağ'da son Avrupa ülkelerinden birisi olması hasebiyle Euro kullanılıyor. Ancak diğer Avrupa ülkelerine göre hayat şartlarının daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Karadağ Müslümanları etnik köken olarak Boşnak ve Arnavutlardan oluşuyor. Avrupa'nın en genç ülkesi Karadağ adeta yatırım cenneti olarak göz kırpıyor Türklere vize uygulanmadığı için mülk edinme kolaylığı düşük vergi oranları gibi birçok kolaylık sağlanıyor. Avrupa'nın yeni yıldızı Karadağ'da en büyük 3 şehrinde turizm yapan Türk firmaları da mevcut. Yatırımcılar "Türkiye'ye vize uygulamayan karadağ'da yatırım fırsatları Türkleri bekliyor özellikle Kotor, Tivat ve Budva en gözde yerlerden biri. " diyerek Türk insanını Karadağ'a davet ediyor. Türklerin çok sevildiği, Osmanlı'nın aziz hatıralarının ayakta durduğu Karadağ'da şirket kurmak çok kolay 3 günde şirket kurulabilir, 21 günde çalışma ve oturma izni almak mümkün. Hatta ailenizde oturum izninizden faydalanabiliyor.

Karadağ yatırımcısını bekliyor

sea-boat-ship-vacation-travel-boot-848287-pxhere-com.jpg

Rusya, Kanada, İsviçre, Arap emirlikleri ve Amerika başta olmak üzere dünyanın büyük yatırımcıları Karadağ'ı keşfetmiş durumda. Son 10 yılda Karadağ'da 50 binin üzerinde şirket kurulduğunu söylersek Karadağ'ın ne denli gelişmeye müsait olduğunu anlamış oluruz. Yatırım maliyetlerinin düşük olduğu ülkede yeni iş kuranlara vergilerde düşük başlangıç imkanı sunuluyor. Mülk hakları oldukça sıkı kanunlarla güvence altında tutulurken kira ve satılık ev fiyatları oldukça uygun. 15 bin liraya araba almanın mümkün olduğu Karadağ'da kurumlar vergisi oranı sadece %9. Bürokrasinin olmadığı Karadağ'da şirket kurmanız kolay ve bütün dünyaya fatura kesebiliyorsunuz.

Karadağ'a günlük iki sefer yapılıyor

İstanbul'a sadece bir buçuk saat uzaklıkta bulunan Karadağ, özellikle Türk yatırımcılarına hem de yeni bir hayat kurmak isteyenlere kapılarını açıyor. İstanbul'dan Karadağ'a günde 2 sefer akşam ve sabah uçuşları bulunuyor. 2016 senesinde 2,5 milyon turisti ağırlayan Karadağ özellikle turizm ve servis sektöründe yatırımcı bekliyor. Sanayi gelişmediği için sahiller ve tarım alanları bakir durumda. Karadağ konusundaki gelişmeleri takipçilerimize duyurmaya devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.