Coca-Cola ve Fanta için yüzde 7'ye varan fiyat artışı

Coca-Cola ve Fanta için yüzde 7'ye varan fiyat artışı

Coca-Cola'nın Almanya'daki hayranları için çok üzücü bir iddaa ortaya atıldı. Lebensmittel Zeitung tarafınfan atılan iddaya göre ABD Grubu Coca-Cola fiyatlarını gözden geçirmeye karar verdi ve neredeyse aralıkta tüm fiyatları artıracağını açıkladı. Alman Lebensmittel Zeitung ajansının perşembe günü yaptığı habere göre Coca-Cola-European Partners'ın Almanya Genel Merkezi, ticari müşterilerini Coca-Cola'nın Almanya'daki fiyat artışı konusunda zaten bilgilendirdi. Fiyat artışı ne kadar? Önde gelen firmaların alacağı önlemler Neler? İşte Detaylar...

Edeka ve Eckes-Granini'n Tavrı Nasıl? Coca-Cola'nın Yaptığı Fiyat Artışı Etkileri Neler?

Almanya'da Coca-Cola ve Fanta için yüzde 7'ye varan fiyat artışı bekleniyor. Raporlara göre Coca-Cola, önümüzdeki günlerde perakende müşterileri ile temasa geçerek yeni hesaplamaları yapacak. Yapılacak olan fiyat artışının %7 olarak belirlendiği duyuruldu. Son birkaç ayın gösterdiği verilere göre, giderek daha fazla indirim yapan süpermarketler bu tür fiyat artışlarına direniyor. Örneğin, en son Edeka ve içecek üreticisi Eckes-Granini de bu tür artışlara direnen firmalar arasında. Edeka'nın fiyat artışını çok ciddi bulması, Almanya'da meyve suyu içecekleri raflardan uçurdu. Bunun Coca-Cola fiyat artışı sonucunda da olup olmayacağı bilinmiyor. Bayiler buna karşı kendilerini savunurlarsa, elbette sizi bu konuda bilgilendireceğiz. Çoğu süpermarket ve diğer satıcıların fiyat artışını müşterilerine yansıtması muhtemeldir. Bunun kasada ne kadar fark yaratacağını göreceğiz.

Avusturya'da da fiyatlar artıyor mu?

Önümüzdeki birkaç gün içinde, perakende ve gastronomi ortaklarına 1 Kasım'dan itibaren Almanya'da geçerli olacak yeni bir brüt fiyat listesi gönderilecek. Avusturya'da da fiyatların artırılıp artırılmayacağı henüz belli değil. Coca-Cola Avusturya bu konuda alenen yorum yapmak istemedi. Soruya cevaben ise sadece Müşterilerimizle sürekli olarak iyi, ortaklık temelli bir diyalog içindeyiz ve her zaman doğrudan iş ilişkisiyle ilgili konuları tartışıyoruz denildi. Edeka ve Coca-Cola Arasındaki Anlaşmazlık Fiyatlardaki benzer bir artış, Kasım 2019'da Coca-Cola ile Almanya'daki indirim mağazası Edeka arasında bir sürtüşmeye yol açmıştı. İçecek ürünlerinin çoğu daha sonra ürün yelpazesinden çıkarıldı. Anlaşmazlık ancak birkaç ay sonra çözülebildi. "Chip.de"ye göre Edeka, fiyat artışına isyan eden tek süpermarket zinciriydi. Bunun yerine rekabet, son müşteri fiyatını 1,25 litrelik bir şişe için on sent artırmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.