WhatsApp'ta Profil Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

WhatsApp'ta Profil Resminizi Nasıl Değiştirirsiniz?

Kullanıcılar, birkaç kolay adımda orijinal WhatsApp profil resmini değiştirebilir. Bunu mobil ve masaüstünde, Windows veya Mac'te yapabilirler.

Diğer özelliklerin yanı sıra WhatsApp, kullanıcıların profil resimlerini, yani platformda kendilerini temsil eden resmi değiştirmelerine olanak tanır. Tüm popüler sosyal medya platformları, kullanıcılardan sitede yapılan tüm etkileşimlerde kullanılmak üzere bir resim yüklemelerini ister . Ayrıca sosyal medyadaki diğer kişilerin birini tanımasına yardımcı olur. Örneğin, iki meslektaş birbirinin soyadını bilmeyebilir ama yüzlerinden tanırlar ve bir sosyal medya platformunda profil resimleri yardımıyla birbirlerinin yerini tespit edebilirler.

Kullanıcılar, WhatsApp'ta bir görünen ad ve bir profil resmi ayarlayabilir ve 'hakkında' bölümüne kısa bir giriş yazabilir. Ancak kullanıcılar profil resminin veya hakkında bölümünün yabancılar tarafından görülmesini istemiyorlarsa gizlilik ayarlarını buna göre yapabilirler. Örneğin, WhatsApp kullanıcıları profil resimlerinin görünürlüğünü, hakkında bölümü ve platformdaki herkese ayarlayabilir, bunu kendi kişileriyle sınırlı tutabilir veya herkesten gizleyebilir. Ayrıca, kullanıcılar 'Son Görülmelerini' kontrol edebilir ve makbuzları benzer şekilde okuyabilir.

WhatsApp profil resmini değiştirmek için kullanıcıların 'Ayarlar' menüsünü açmaları gerekiyor. Android kullanıcıları, ana ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesinde bulabilir. WhatsApp'ı iOS'ta kullanan kişiler, ana ekranın sağ alt köşesinde Ayarlar menüsünü bulacaktır. Ayarlar menüsünde, 'Profil' bölümüne girmek için sol üst köşede bulunan fotoğrafa dokunmanız gerekir. iPhone'larda profil resminin altında bir 'Düzenle' düğmesi olmalıdır. Üzerine dokunulduğunda, kullanıcılar fotoğraf galerisini açacak olan 'Fotoğraf Seç' seçeneğini göreceklerdir. Şimdi, tek yapmanız gereken bir görüntü seçmek, ekranı sıkıştırarak veya uzaklaştırarak boyutunu seçmek ve sağ alt köşedeki 'Seç'e dokunmak.

WhatsApp Profil Resmini Akıllı Telefondan Veya Masaüstünden Değiştirin

whatsapp-desktop-laptop.webp

Android akıllı telefonların profil resimlerinin sağ alt köşesinde bir kamera simgesi bulunur. Üzerine dokunulduğunda, kullanıcılar yeni bir resme tıklama veya depolarından bir resim seçme seçeneğine sahip olacaklar. Seçeneklerden birini seçtikten sonra, kullanıcılardan görüntünün boyutunu ayarlamaları ve sağ alt köşedeki 'Bitti'ye dokunmaları istenecektir. Bir kez ayarlandığında, profil resmi, gizlilik ayarında ince ayar yapılmadığı sürece, kullanıcının akıllı telefonunda kayıtlı tüm kişiler tarafından görülebilir. Kullanıcılar, WhatsApp'ta kendilerini temsil ettiği için çoğu zaman en iyi fotoğraflarını profil resimleri olarak ayarlamayı severler . Bazı kullanıcılar da profil resimlerini sık sık güncellemek ister.

Kullanıcılar, hem Windows hem de Mac cihazlarda Masaüstü için WhatsApp'tan profil resimlerini değiştirebilirler . WhatsApp Masaüstündeki ana ekranda, kullanıcılar sol üst köşede gösterilen profil resimlerine tıklamalıdır. Ardından, profil resmine dokunulduğunda, ikisi 'Fotoğraf Çek' ve 'Fotoğraf Yükle' olmak üzere dört seçenek görüntülenir. Kullanıcılar masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarının ön kamerasından bir görüntüye tıklamak isterlerse, 'Fotoğraf Çek' seçeneğine tıklamaları gerekir, ardından WhatsApp ön kameraya erişecek ve kullanıcıdan bir fotoğraf çekmesini ve ardından ölçeklendirmesini isteyecektir. Öte yandan, kullanıcılar masaüstü depolama alanlarından bir resim yüklemek isterse, kullanıcıların göz atabilecekleri ve yüklemek istedikleri resmi seçebilecekleri bir gezgin penceresi açacak olan 'Fotoğraf Yükle'yi tıklamaları gerekir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.