Uzmanlara Göre Metaverse'de Bankacılık Yapmak Tam Manasıyla Bir Hile!

Uzmanlara Göre Metaverse'de Bankacılık Yapmak Tam Manasıyla Bir Hile!

Metaverse'de bankacılık işlemlerini kolaylaştırmak için bir şirkete patent verildi. Uzmanlara göre, meta veri tabanında bankacılık genç müşterilere çekici gelebilir, ancak mevcut bankacılık kanallarına göre zorlayıcı bir avantaj sunması gerekiyor.

  • Metaverse'de bankacılık işlemlerini kolaylaştırmak için bir şirkete patent verildi.
  • Uzmanlara göre, meta veri tabanında bankacılık genç müşterilere çekici gelebilir, ancak mevcut bankacılık kanallarına göre zorlayıcı bir avantaj sunması gerekiyor.
  • Sanal dünyadaki bankacılığın muhtemelen sanal varlıklarla en iyi şekilde çalışacağına inanıyorlar.
AR gözlük kullanan kişi

Meta veri deposu, banka kartlarınızı bir kulaklıkla değiştirmeyi vaat ediyor, ancak teknolojinin ana akım haline gelmeden önce atlaması gereken birkaç çember var.

Bir finansal teknoloji girişimi olan Signzy'ye , genel sorgulama hizmetleri, netbanking hizmetleri, kredi hizmetleri ve benzeri dahil olmak üzere meta veri tabanında çeşitli bankacılık işlemlerini kolaylaştırmak için yakın zamanda bir patent verildi. Bununla birlikte, teknoloji ve finans uzmanları, metaverse'de bankacılığın potansiyele sahip olduğunu, ancak şu anda kulağa pek çekici gelmediğini düşünüyor.

Finansal hizmetler girişimi Alternative Path'in kurucu ortağı Vikrant Ludhra , Lifewire'a "Sanal Gerçeklik/Artırılmış Gerçeklik (VR/AR) uygulamaları gerçek dünyadaki temel kaynakları serbest bırakacak ve daha yalın organizasyonlara yol açacaktır, ancak bu stratejinin uygulanması kilit önemdedir" dedi. e-posta. “Yakın gelecekte, bu [metaverse merkezli gelişmelerin] bazıları tamamen hile olacak.”

FOMO

Dijital Bankacılık Raporu'nun 2021 baskısına göre , ankete katılan bankacıların %34'ü, müşterilerinin yaklaşık beşte birinin 2030 yılına kadar günlük işlemler için alternatif bir kanal olarak VR/AR kullanacağına inanıyor

Ludhra, meta evrende bankacılığın, genç, teknoloji konusunda bilgili müşteriler edinme ve mevcut müşteriler için kullanım kolaylığı sağlayarak fiziksel konumları artırma açısından büyük yenilikler ve büyüme getirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Geleneksel bankacılığın, özellikle genç nesil için, metaverse ve onun fiziksel olarak ayrılırken anlamlı bağlantılar yaratma vaadi ile ele alınabilecek, duygusal olarak bağımsız bir deneyim sunduğunu öne sürdü.

AR gözlüklü kişi

Ludhra, "Bu teknolojilerin benimsenmesi, yeni şeyler ve deneyimler denemeye meyilli olduklarından, sanal türe göre yüz yüze insan etkileşimlerini hala tercih eden eski demografiye göre daha genç nesil tarafından daha fazla olacaktır" dedi.

Bir PR e-postasında Signzy, VR/AR'nin saldırısıyla bankacılığın bir sonraki evriminin çevrimdışı ve çevrimiçi bankacılık arasındaki sınırları benzeri görülmemiş şekillerde ortadan kaldıracağını savunuyor.

Signzy'nin kurucu ortağı Ankit Ratan PR'da "Meta veri bankası, genç müşterileri çekmek için büyük bir büyüme fırsatı sunuyor ve hatta birçoğu yeni ürün grupları yaratmanın ve sonunda daha yeni iş modelleri eklemenin yolunu açıyor," dedi .

Sanal için Sanal

S&P Global Market Intelligence'de Otomasyon Proje Yöneticisi olan Karthik Ramamoorthy, meta veri tabanında bankacılık fikriyle satılmıyor. Lifewire'a bir Skype görüşmesi üzerinden, geçmişte Linden Labs Second Life sanal dünyasında sanal bir dünyada bankacılığın denendiğini söyledi. Birkaç banka, müşterilerin paralarını sanal ortamdan yönetmelerine yardımcı olmak için Second Life içinde mağaza kurmuştu. Karthik, "Mevcut durumunda, metaverse'de bankacılık ek avantajlar sunmuyor gibi görünüyor" dedi.

LGBTQ+ sosyal ağı As You Are'ın CTO'su da aynı duyguyu dile getiriyor. Chandra, LinkedIn üzerinden bir değiş tokuşta, pratikte bir meta veri bankası bankasının nihayetinde mevcut sistem üzerinde hiçbir gerçek avantaj veya işlevsellik sunmayan fiziksel bir banka ile arayüz oluşturması ve onunla iletişim kurması gerektiğini açıkladı.

Ancak Ludhra, meta veri tabanında bankacılığın, uzun süredir var olan, ancak Meta sayesinde bir kez daha gündeme gelen, dijital merkezi olmayan eşler arası varlıklar ve işlemlerle dijital dünyalarla ilgili olduğuna inanıyor.

“Bu patentin Signzy'ye verilmesi, hem geleneksel bankacılık hizmetlerini hem de dijital ve kripto para birimlerini içeren meta veri tabanında finansal hizmet sunumu için birçok heyecan verici fırsat sunuyor. Ayrıca, teknolojimiz hem mevcut ürünleri hem de metaverse için gelecekte henüz icat edilmemiş ürünleri destekliyor” dedi.

Signzy, metaverse'nin gelişen ekonomisinin, bankaların sanal varlıklara ve kripto para birimlerine karşı borç verme gibi yeni ürünler tasarlama fırsatlarını temsil ettiğine inanıyor.

Ramamoorthy, "Bazı insanlar deneysel finansal varlıklara yönelirken bu teknoloji yardımcı olabilir, ancak artan belirsizlikle birlikte, insanlar genellikle daha güvenli maddi varlıklara ve bu tür varlıkların türevlerine yöneliyor" dedi.

Bunun da ötesinde Chandra, hala ele alınması gereken önemli bir konunun güvenlik olduğuna inanıyor. "Metaverse yeni bir kavram, ancak sistemlerin sağlamlığını bilmiyoruz" diye uyardı. “Bence üçüncü taraf bağımsız denetim yapılana kadar metaverse finansal işlemler için tehlikeli bir yer.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.