Snapchat'in Sahibi Kim? İşte Uygulamanın Gerçekten Arkasında Kim Var

Snapchat'in Sahibi Kim? İşte Uygulamanın Gerçekten Arkasında Kim Var

Snapchat bugün sosyal medyanın en büyük isimlerinden biri. Peki Snapchat'in sahibi kim biliyor musunuz? İşte şirketin arkasında kimin olduğuna hızlı bir bakış.

Snapchat'in sosyal medya alanındaki popülaritesini görmezden gelmek imkansız ama gidip birine 'Snapchat'ın sahibi kim?' diye sorarsanız. bir cevapları olmadığını görebilirsiniz. Ve bu tamamen anlaşılabilir. Popüler bir uygulama/web sitesi hakkında bilgi sahibi olmak bir şeydir . Herkes TikTok, Wordle ve Cash App'in ne olduğunu biliyor. Bununla birlikte, daha az yaygın olan bilgi, bu şeylerin arkasında hangi şirketlerin olduğunu bilmektir.

Sosyal medya alanında, her şeyden birkaç büyük isim sorumlu görünüyor. Google, YouTube'un sahibi, ByteDance TikTok'un sahibi ve Meta, Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibidir. Peki, bu Snapchat'i nereye bırakıyor?

İster inanın ister inanmayın, Snapchat, Google veya Meta gibi büyük bir teknoloji devine ait değil. Bunun yerine Snapchat , 'Snapchat Inc. ' adlı bir şirkete aittir. Eylül 2016'da Snapchat Inc, kendisini bugün kullanmakta olduğu Snap Inc. adıyla yeniden markalaştırdı. Snap Inc.'in başında, Eylül 2011'de Snapchat'i ilk başlatan ve birlikte kuran iki kişi olan Evan Spiegel ve Bobby Murphy var.

Snap Inc.'E Ait Diğer Şeyler

snapchat-spectacles-3-official.webp

Snap Inc., Snapchat'e ek olarak Spectacles'a da (özel olarak Snapchat için oluşturulmuş akıllı gözlükler) sahiptir. Orijinal Gözlükler, Snap Inc. adının tanıtıldığı aynı zamanda piyasaya sürüldü. Mevcut Gözlükler 3, kullanıcıların Snapchat için fotoğraf ve video çekmesine olanak tanırken, yakında çıkacak olan 'Yeni Nesil Gözlükler', Snapchat'in AR alanına ilk büyük adımı olarak faturalandırılıyor. Snap Inc., sırasıyla bir emoji yaratıcısı ve sosyal harita uygulaması olan Bitmoji ve Zenly'yi de satın aldı.

Snapchat açıkça Snap Inc. için temel bir odak noktası olsa da, mevcut isim şirketin Snapchat'in ötesindeki çalışmalarını daha iyi temsil ediyor. Snap Inc.'in web sitesinde açıklandığı gibi, "Snap Inc. bir kamera şirketidir. Kamerayı yeniden icat etmenin insanların yaşama ve iletişim kurma biçimini geliştirmek için en büyük fırsatımız olduğuna inanıyoruz ." Snapchat ve Spectacles, Snap Inc.'in bugün esas olarak bu hedefe nasıl ulaştığını gösteriyor, ancak gelecekte kamera çalışmasını ilerletmek için ne yapabileceğini söylemek mümkün değil.

Snapchat her zaman Snap Inc.'e mi ait olacak? Bunu söylemek zor. Şu anda Snap Inc.'in kendisini daha büyük, daha başarılı bir şirkete sattığına dair bir belirti yok. Ama bu her zaman böyle olacak demek değil. Meta Instagram ve WhatsApp'ı satın aldı, Google YouTube ve Fitbit'i satın aldı, Apple Beats by Dre'yi satın aldı - liste uzayıp gidiyor. Snapchat bugün Snap Inc.'e aittir ve muhtemelen bir süre daha öyle kalacaktır. Bu yolda değişebilir, ancak bu farklı bir makale için bir konuşma.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.