Kaybolan veya Çalınan Bir Apple Watch Nasıl Bulunur?

Kaybolan veya Çalınan Bir Apple Watch Nasıl Bulunur?

Bir Apple Watch kaybolur veya çalınırsa, kullanıcılar Find My uygulamasını kullanarak yerini tam olarak belirleyebilir. Ek güvenlik için Kayıp Modu etkinleştirilebilir.

Kaybolan veya çalınan bir Apple Watch Find My uygulaması kullanılarak bulunabilir. Apple'ın Find My uygulaması, kullanıcıların iPhone, iPad, Apple Watch, Mac, AirPods ve AirTag dahil neredeyse kaybolan tüm Apple cihazlarını bulmasını sağlayan kullanışlı bir çözümdür . Uygulamayı kullanarak kullanıcılar, Apple cihazlarının konumunu bir harita üzerinde görebilir, yerlerini bulmak için bir ses çalabilir ve hatta onları bulabilecek biri için bir mesaj görüntüleyebilir.

Bir kullanıcı Apple aygıtını bulamazsa veya çalındığından şüphelenirse, kişisel bilgilerinin yanlış ellere geçmesini önlemek için aygıtı uzaktan silebilir veya kilitleyebilir. Find My, Apple cihazlarını izlemek için eksiksiz bir çözüm olsa da, yalnızca önceden ayarlanmışsa kullanışlıdır. Bir Apple Watch'ta Bul'u ayarlamak için Saat'te Ayarlar uygulamasını açın ve kullanıcı adına dokunun. Aşağı kaydırın, Saat adına dokunun ve ardından Saatimi Bul öğesine dokunun . Ağımı Bul'un da açık olduğundan emin olun.

Talihsiz bir durumda bir Apple Watch kaybolur, yapılacak ilk şey, yerini Bul haritasında görüntülemektir. Bir iPhone'da Bul uygulamasını açın ve Cihazlar sekmesine dokunun. Haritadaki yerini görmek için listeden Apple Watch'u seçin. Alternatif olarak, bir tarayıcıda iCloud.com'a gidin ve Apple Kimliği kullanıcı adı ve parolasıyla giriş yapın . iPhone Bul üzerine dokunun ve sayfanın üst kısmındaki Tüm Cihazlar açılır menüsünden listeden Apple Watch'u seçin. Kullanıcılar her iki arayüzden de Apple Watch'un konumunu bir harita üzerinde görebilecekler. Apple Haritalar'ı kullanarak konuma yol tarifi almak için Yol Tarifi'ne tıklayın . Apple Watch yakındaysa, üzerine tıklayın.Bulmasına yardımcı olmak için çalmasını sağlayacak olan Ses Çal.

Apple Watch'u Kayıp Moduna Alın

apple-watch-lost-mode.webp

Bir kullanıcı Apple Watch'unun çalındığından şüpheleniyorsa veya onu bulamıyorsa, Kayıp Modu'nu etkinleştirme seçeneğine sahiptir. Kayıp Modu etkinleştirildiğinde , birkaç güvenlik önlemi alınır. Yeni başlayanlar için, bir kullanıcı Apple Watch'a telefon numarasıyla birlikte ekranda gösterilecek olan özel bir mesaj gönderebilir. Bu şekilde, iyi bir Samaritan Apple Watch'u bulursa, numarayı arayabilir ve kullanıcıya geri verebilir. Apple Watch konumunun kullanıma sunulması durumunda, kullanıcılar uygulamada bir bildirim alacak. Kayıp Modu ayrıca Etkinleştirme Kilidi'ni de etkinleştirir; bu, Saatin kullanıcının Apple Kimliğine bağlı olduğu ve başka kimsenin kullanamayacağı anlamına gelir. Herhangi birinin Saati kullanmasını önlemek için bir şifre kilidi de eklenecektir. Son olarak, Kayıp Modu da bir güvenlik önlemi olarak tüm ödeme bilgilerini askıya alacaktır.

Bir Apple Watch'ta Kayıp Modu'nu etkinleştirmek için Find My uygulamasını açın ve Apple Watch'a dokunun. Kayıp Olarak İşaretle bölümünde Etkinleştir'e ve ardından Devam'a dokunun . Saatte görüntülenecek irtibat telefon numarasını girin ve ardından İleri'ye dokunun . Telefon numarasının yanında görüntülenecek özel mesajı girin ve Apple Watch'u Kayıp Moduna almak için Etkinleştir'e dokunun. Apple Watch bulunursa , kilit açma üzerine dokunun ve Kayıp Modu'nu kapatmak ve normal şekilde kullanmaya devam etmek için şifreyi girin.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.