iPhone'unuzu Daha Hızlı Şarj Etmek için MagSafe Pil Paketinizi Güncelleyin

iPhone'unuzu Daha Hızlı Şarj Etmek için MagSafe Pil Paketinizi Güncelleyin

Apple, MagSafe Pil Paketi için uyumlu iPhone'ları eskisinden daha hızlı şarj etmesini sağlayan bir güncelleme yayınladı. Nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Apple, MagSafe Pil Paketi için uyumlu bir iPhone'u eskisinden daha hızlışarj etmesini sağlayan bir güncelleme yayınladı MagSafe'in iPhone 12 serisi ile piyasaya sürülmesinin ardından, birçok üretici benzer teknolojiyi Android akıllı telefonlara getirmeye çalıştı. Bunlar arasında, Nubia Z40 Pro akıllı telefonu 15W manyetik kablosuz şarjı destekleyenZTE

MagSafe Pil Paketi, 2021'de iPhone için yapılmış çok sayıda MagSafe aksesuarından biri olarak duyurulmuştu. iPhone 12 ve iPhone 13 serileriyle uyumlu olan MagSafe Pil Paketi, aslında iPhone 12 veya iPhone 13'ü telefonun arkasına takıldığında yerleşik mıknatıslar aracılığıyla kablosuz olarak şarj eden bir güç bankasıdır. Pil paketinin biraz dik olan 99 dolarlık bir fiyat etiketi var. Ancak, yalnızca daha ucuz olmakla kalmayıp aynı zamanda daha büyük pil kapasitesine sahip olan birkaç üçüncü taraf alternatifi vardır.

MagSafe Pil Paketinde kullanıma sunulan yeni bir güncelleme, artık bağlı bir iPhone'u daha hızlı şarj etmesini sağlayacak. MagSafe Pil Paketi ilk duyurulduğunda, iPhone 12 veya iPhone 13'ü yalnızca Qi kablosuz şarj cihazı kullanırken elde edilebilen 7,5 W hızından daha yavaş olan 5 W hızlarda şarj edebiliyordu. Yeni güncelleme ile MagSafe Pil Paketi artık uyumlu bir iPhone'u 7,5 W'ta şarj edebilir, bu da kablosuz şarj hızlarına uygundur.

MagSafe Pil Paketi Nasıl Güncellenir

magsafe-battery-pack.webp

MagSafe Pil Paketi, bir iPhone'a takıldığında otomatik olarak güncellenir. Ancak bu yöntem yavaş ve Apple, tamamlanmasının yaklaşık bir hafta sürebileceğini belirtiyor. Kullanıcılar, güncellemenin tamamlandığını doğrulamak için MagSafe Pil Paketlerinin donanım yazılımı sürümünü kontrol edebilir. Bunu yapmak için iPhone'da Ayarlar'a gidin, Genel'i ve ardından Hakkında'yı seçin . 2.7 olması gereken donanım yazılımı sürümünü kontrol etmek için MagSafe Pil Paketi üzerine dokunun.

MagSafe Pil Paketini güncellemenin daha hızlı bir yöntemi, bir Mac veya iPad kullanmaktır. Bunu yapmak için pil paketine bir Yıldırım kablosu takın ve USB ucunu bir Mac veya iPad'e takın. Güncelleme indirilmeye başlamalıdır. Apple, güncellemenin yaklaşık beş dakika sürdüğünü iddia ettiği için bu yöntem önemli ölçüde daha hızlıdır. Kullanıcılar, bir iPhone'daki donanım yazılımı sürümünü kontrol etmek için yukarıda ayrıntılı olarak açıklanan yöntemi izleyerek Pil Takımının güncellendiğini onaylayabilir.

Güncelleme indirildikten sonra, MagSafe Pil Paketi, hareket halindeyken iPhone'u 7,5 W'a kadar şarj edebilecek. Bu, 5W üzerinde küçük bir artış olsa da, yine de gözle görülür şekilde daha hızlı şarj anlamına gelmelidir. Ne yazık ki güncelleme, Apple'ın MagSafe Pil Paketine bir güç adaptörü (20W veya daha yüksek) bağlandığında şarj hızlarını maksimum 15W'ın üzerine çıkarmaz .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.