Bu İnanılmaz Drone Videosu Tesla'nın Berlin'deki Yeni Gigafactory'sini Gösteriyor

Bu İnanılmaz Drone Videosu Tesla'nın Berlin'deki Yeni Gigafactory'sini Gösteriyor

Tesla, yeni Berlin fabrikasında inanılmaz bir geçiş yapan bir drone videosunu yayınladı ve şirketin neden küresel üretimde lider olduğunu ortaya koydu.

Tesla, Berlin'deki yeni Gigafactory'nin içinden geçen bir drone'un yeni bir katil videosunu yayınladı. Elektrikli araç üreticilerinin bu yıl odaklandığıbir şey var,2022'nin ilk çeyreği, tamamen elektrik sektöründeki otomobil markaları için zorlu geçti. Siparişlerde, enflasyonda ve tedarik zinciri problemlerinde bir artışla mücadele ediyorlar. Herkesin aklındaki soru, teslim edebilirler mi?

Otomasyon ve robotiği tamamen kucaklayan ilk sektör otomobil endüstrisiydi. Bugün tüm otomobil markaları, açıkça otomobil üretmek için tasarlanmış robotlarla üretimi kolaylaştırıyor. Ancak Tesla, yapay zeka ile otomasyon ve robotik konusunda sınırları zorlamasıyla biliniyor. Hedefleri her zaman dünyanın en gelişmiş otomobil fabrikalarını işletmek olmuştur.

Bir videoda Tesla, yeni Berlin Gigafactory'sinin ileri teknoloji operasyonlarını gösteriyor. Video, şirketin ilk çeyrekte 305.000 araç ürettiğini ve 310.000 araç teslim ettiğini duyurduğu gün yayınlandı . Video, şirketin siparişlerdeki dalgalanmayı karşılayamayacağını sorgulayanlara Tesla'nın nasıl yanıt vereceği gibi görünüyor. Tesla'nın fabrikası açık bir mesaj veriyor, otomasyon, robotik ve yapay zeka ile her şeyi yaptılar.

Küresel EV İştahını Besleyecek Seri Üretim

111111111.jpg

Tesla'nın araba yapımına yaklaşımı benzersizdir. Otomasyon seviyesi nefes kesici olmakla kalmıyor, aynı zamanda otomobilin tamamı kendi bünyesinde sıfırdan inşa ediliyor. Tesla, yeni Gigafactory'nin küresel üretimini ikiye katlayacağını ve şimdiye kadar yaptıkları en gelişmiş, sürdürülebilir ve verimli tesis olduğunu söylüyor. Tesis her yıl sadece yüz binlerce Tesla otomobili üretmeyecek, aynı zamanda milyonlarca pil hücresi de üretecek .

Tesla, yıllardır tedarik zincirine ve tesisine yapay zeka uygulamak için çalışıyor. 2018'de Clean Technica tarafından bildirildiği üzere , "akıllıca otomatikleştirme " terimi Tesla'nın robot fabrikasını tanımlar. Tesla robotları sadece programlanmış görevleri yerine getirmiyor. Bunun yerine, sürekli olarak öğrenen ve işlerin nasıl daha iyi ve daha hızlı yapılacağını çözen bir yapay zeka ile bağlantılıdırlar.

Berlin'de Tesla robotları işe çelik ve alüminyum levhaları keserek ve şekillendirerek başlıyor . Ardından çok kollu robotlar, sonsuz bir üretim hattında şasiyi saniyeler içinde birbirine kaynaklıyor. Daha ileride, robotik bir kol, arabaları ağırlıksızmış gibi arabadan sonra kaldırıyor. Şasiden boyamaya kadar her şeyi robotlar yapıyor. Son derece uzmanlaşmış bir insan gücü, robot ordusunu denetler. Tesla, Berlin'de şimdiye kadar işletilen en gelişmiş EV otomobil fabrikası gibi görünen otomobilleri bu şekilde ölçeklendiriyor, seri üretiyor

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.