Apple'ın Akıllı Gözlükleri Bir Mac Kadar Güçlü Olabilir, Gelecek Yıl Çıkıyor

Apple'ın Akıllı Gözlükleri Bir Mac Kadar Güçlü Olabilir, Gelecek Yıl Çıkıyor

Apple'ın söylentilere göre artırılmış gerçeklik gözlükleri yolda ve beklenenden daha fazla güce sahip olabilir. Goolle Glass'a göre çok daha kaliteli bir akıllı gözlük kullanıcıları bekliyor.

Sanal gerçeklik Half-Life: Alyx gibi oyunlarla ve Oculus Quest 2 gibi başlıklar başta olmak üzere popülerlik kazanmaya devam ederken, artırılmış gerçekliğin potansiyeli geliştiricilerin, tüketicilerin ve benzer şekilde işletmelerin dikkatinden kaçmadı. Artırılmış gerçeklik uygulamalarının çoğu şu anda işletmelere ve orduya odaklanmış olsa da, tüketiciler Apple'ın yakında çıkacak akıllı gözlükleriyle dünyayı muhtemelen yeni bir şekilde görecekler.

Akıllı gerçeklik Google Glass ile mi başladı?

Sanal gerçeklik, kullanıcıyı her şeyi kapsayan bir dijital dünyaya getirmeye odaklanırken, artırılmış gerçeklik, bunun yerine, kullanıcıların üzerine bir ekran yerleştirerek gerçek dünyayı görmeye devam etmelerine izin vermeye çalışır. Teknoloji bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve belki de en önemlisi de yıllar önce sınırlı sayıda piyasaya sürülen Google Glass ile tüketicilere ulaşıyor .

apple-ar-glasses-leak.jpg

Apple Akıllı gözlük 2022'de Piyasada

TFI Asset Management'tan sektör içinden biri olan Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple şimdi kendi artırılmış gerçeklik gözlüklerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kuo'ya göre, gözlükler 2022'de tüketicilere ulaşacak ve şaşırtıcı derecede güçlü olacaklar. Bir cep telefonuna fiziksel veya kablosuz olarak bağlı olmaya güvenmek yerine, yeni gözlüklerin Apple'ın Macbook Pro'nun en son sürümlerini çalıştıran tescilli M1 çiplerini kullandığı söyleniyor. Bu, iddiaya göre Apple artırılmış gerçeklik gözlüklerinin bir Apple bilgisayarla eşit güçte bağımsız olarak çalışmasına izin verecek.

Şu anda, planlanan akıllı gözlüklerle ilgili bilgiler seyrek. Gözlüklerin hangi fiyat aralığına sahip olabileceği veya resmi olarak ne zaman açıklanacağı hakkında bir bilgi yok. Ancak Kuo, gözlüğün hala bir iPhone aksesuarı olarak tasarlandığını belirtiyor. Diğer cihazların kullanıcılarının Apple'ın AR gözlüklerinden tam olarak yararlanıp yararlanamayacaklarını göreceğiz.

Apple AR gözlükleri tüketiciler arasında büyük bir heyecan yaratacak gibi görünse de, geliştirme aşamasındaki tüketicileri hedefleyen tek artırılmış gerçeklik cihazları bunlar değil. Apple AR'nin tasarımı diğer VR kulaklıklarına daha çok benziyor ve kullanıcıların çevrelerindeki dünyayı özgürce görmelerine izin veren basit gözlükler yerine, kullanıcıların çevrelerindeki dünyayı kameralar aracılığıyla ekranda görmelerini sağlıyor.

Apple AR gözlüklerinin Google Glass'ın yaptığı gibi bir kamerası olup olmadığını görmek ilginç olacak. Google Glass kullanıcıları, gözlüğün yerleşik kameralarından memnun olmayan diğer kişilerin öfkesini çektiği haberini yaptı. Bununla birlikte, Google Glass, akıllı telefon kameralarının Apple'ın analatılan bu gözlüğüne göre daha az yetenekli ve akıllı olduğunu söyleyebiliriz. Google Glass eski bir teknoloji 8 yıl önce 2013'te başlamıştı. Apple AR gözlükleri bir kameraya sahip olsa bile, Google Glass'ın yaptığı gibi rastgele insanlar tarafından beğenilecek mi zamanla göreceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.