Apple Music Neden Bağlanamıyor Diyor? İşte Anlamı

Apple Music Neden Bağlanamıyor Diyor? İşte Anlamı

Apple Music uygulamanızda "Bağlanamıyor" hatası mı görüyorsunuz? Bu konuda ne yapacağınızdan veya nasıl düzelteceğinizden emin değil misiniz? İşte deneyebileceğiniz birkaç şey.

Apple Music, çalıştığında harika bir akış uygulamasıdır - ancak birisi 'Bağlanamıyor' hatası almaya devam ederse ne yapmalı? Hatalar ve aksaklıklar, bazı akıllı telefon uygulamaları için olağan bir durumdur. Bazen kötü bir güncelleme istenmeyen hataları beraberinde getirir. Bir sunucu sorunu da bir uygulamayı etkiliyor olabilir. Ya da belki telefonunuzla ilgili temel bir sorun suçlamaktır. Sorun ne olursa olsun, uygulamalarınız beklediğiniz gibi çalışmadığında asla eğlenceli olmaz.

Çoğunlukla, Apple Music, mevcut daha iyi müzik akışı uygulamalarından biridir. 90 milyondan fazla şarkıdan oluşan bir kütüphaneye, binlerce seçilmiş çalma listesine, uzamsal ses desteğine sahiptir ve iPhone'lardan Android telefonlara kadar her şeyde çalışır. Spotify ve Amazon Music'e sağlam bir alternatif ve bazı insanlar için rakiplerinden bile daha iyi olabilir.

Ancak bunların tümü, Apple Music'in düzgün çalıştığını varsayar. Uygulamanın normal kullanıcıları muhtemelen Apple Music 'Bağlanamıyor' yazan bir hata mesajıyla karşılaşmıştır. Bağlanamıyor hatası genellikle tüm uygulamanın çalışmasını durdurur ve bir 'Tekrar Dene' düğmesi varken, genellikle ona dokunmak hiçbir şey yapmaz. Apple Music'in Bağlanamıyor hatasını görürseniz, kontrol etmeniz gereken ilk şey Apple'ın Sistem Durumu sayfasıdır. Sistem Durumu sayfası, Apple servisleriyle ilgili devam eden sunucu sorunlarını gösterir. Bu sayfa Apple Music ile ilgili bir sorun olduğunu gösteriyorsa, Apple'ın sorunu kendi sonunda çözmesini beklemeniz gerekir. Ancak Apple Music'in yanında yeşil bir nokta varsa, düzeltmeniz gereken bir şeydir.

Apple Music Bağlanamıyor Hatası Nasıl Onarılır

apple-music-made-for-you-mixes-photo.webp

Bu durumda, bir sonraki adım internet bağlantınızı tekrar kontrol etmektir . Cihazınızda bir web tarayıcısı açın ve bir web sitesini ziyaret etmeyi deneyin. Yüklenmiyorsa, muhtemelen cihazınızın internetinde bir sorun vardır. Wi-Fi kullanıyorsanız (veya tam tersi) mobil verilere geçmeyi deneyin. Web sitesi bundan sonra yüklenirse, Apple Music uygulamasını tekrar açın, normale dönmesi gerekir.

İnternet bağlantınız çalışıyorsa ve Apple Music hala Bağlanamıyor hatası gösteriyorsa, sonraki adım cihazınız için mevcut yazılım güncellemelerini kontrol etmektir. Bir güncelleme varsa, indirin, yüklenmesini bekleyin ve işlerin tekrar çalışıp çalışmadığını görün. Sorunlar devam ederse ( ve Apple Music'i bir Apple aygıtında kullanıyorsanız ), Apple, tarih ve saat ayarlarınızı kontrol etmenizi önerir. Tarih ve saat yanlışsa, bunları manuel olarak güncellemeniz veya otomatik saat ayarlarını etkinleştirmeniz gerekebilir. iPhone ve iPad'de, Ayarlar uygulamasını açıp "Genel"e ve ardından "Tarih ve Saat"e dokunduğunuzda bu ayarları bulabilirsiniz. Mac'lerde, Sistem Tercihlerini açmanız ve ardından 'Tarih ve Saat'i tıklamanız gerekir.

Bu adımları izleyip Apple Music'te Bağlanamıyor'u görmeye devam ederseniz, nihai çözüm Apple Destek ile iletişime geçip destek ekibinden birinin yardım edip edemeyeceğini görmektir. Çoğu kişinin bunu yapması gerekmemelidir, ancak her şeyi denediyseniz ve hiçbir şey işe yaramıyorsa, Apple'dan biri bunun temeline inebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.