Yeni D&D Ortaya Çıkan Arcana, Planescape Ayarının Geri Dönüşünde İpuçları Veriyor

Yeni D&D Ortaya Çıkan Arcana, Planescape Ayarının Geri Dönüşünde İpuçları Veriyor

Dungeons & Dragons için en son Unearthed Arcana makalesi, klasik Planescape senaryo ayarının beşinci baskıya geleceğini ima ediyor.

Dungeons & Dragons için en son Unearthed Arcana makalesi , Planescape kampanya ayarının gelecekte oyuna geri döneceğini ima ediyor. Planescape, 2e/ Advanced Dungeons & Dragons döneminde tanıtılan bir kampanya ayarıydı , ancak çoğu oyuncu bunu 2019'da modern sistemlere taşınan klasik ve tuhaf PC RPG Planescape Torment için hatırlayabilir .

D&D çoklu evreni, temel İç Düzlemler tarafından çevrelenen Ana Malzeme Düzleminde ikamet eden ölümlüler ve D&D' deki farklı ölüm sonrası yaşamları içeren Dış Düzlemler tarafından kapsanan ölümlüler ile birbirinin etrafına sarılmış birçok düzlemden oluşur . Planescape, evreni birbirine bağlayan noktalar etrafında ortaya çıkan farklı düzlemleri ve toplumları ete kemiğe büründürmekle ilgiliydi. Planescape'deki en ünlü yer, çok güçlü Lady of Pain'e ev sahipliği yapan Sigil şehridir. Sigil'e genellikle çoklu evrenin merkezi denir (eğer böyle bir şey varsa) ve tüm D&D kampanya dünyalarından birçok fraksiyon ve tarikat ile cennet ve cehennemden ajanlara ev sahipliği yapar.

D&D , Spelljammer kampanyasını Ağustos'ta ve Dragonlance'i 2022'nin sonunda geri getiriyor . En son Unearthed Arcana makalesinde Planescape ile ilgili oyun testi materyalleribulunduğundan, gelecekte Dungeons & Dragons 5e'ye başka bir klasik kampanya ayarı geliyor gibi görünüyor Yeni Unearthed Arcana'ya "Çoklu Evrenin Harikaları " denirve modronlara benzeyen ve uçaklarla ilgili bir dizi arka plana sahip yeni bir ırk içerir. Bunlardan en göze çarpanı, adını karakterin çok fazla zaman geçirdiği bir yeDungeons & Dragons çoklu evreni büyürken ve Wizards of the Coast her şeyi daha bağlantılı hale getirmekten bahsettiğinden, Planescape'in bunca zamandan sonra geri dönmesi mantıklı . Yaklaşan Spelljammer D&D kampanyası ayarı , oyuncuların farklı D&D kampanya dünyalarına ulaşmak için yıldızlara yelken açmasına izin verecek , ancak bu çok zaman alıyor. Spelljammer, dünyaların kendileri olduğu kadar dünyalar arasındaki boşlukları keşfetmekle de ilgilidir. Planescape, insanların mutfaklarına girerken aynı şekilde yeni gerçekliklere seyahat etmelerine izin veren büyülü portallar ve öğelerle dolu bir ortamdır, bu nedenle Spelljammer'a harika bir arkadaş ortamı sağlayacaktır.

Şimdi soru, Spelljammer ve Dragonlance'in bu yıl geri dönmesiyle birlikte, 2022 için D&D programı zaten dolu olduğundan, Planescape'in ne zaman döneceğidir. Wizards of the Coast daha önce üçüncü bir klasik Dungeons & Dragons ayarının 2023'te geri getirileceğini duyurmuştu , bu nedenle Unearthed Arcana oyun testi materyalinin piyasaya sürülmesi mantıklı , böylece yeni içerik 2023 lansmanından önce kapsamlı bir şekilde test edilebilir. Planescape, Dungeons & Dragons'a geri dönüyorsa , çoklu evreni daha önce hiç görülmemiş bir şekilde oyunculara açacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.