The Last of Us Remake Çok Tartışmalı Bir Değişikliğe Gidiyor!

The Last of Us Remake Çok Tartışmalı Bir Değişikliğe Gidiyor!

The Last of Us Remake hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmezken, Sony'nin karakterler hakkında ilginç bir karar vermesi olası.

The Last of Us Remake hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmezken, Sony'nin karakterler hakkında ilginç bir karar vermesi olası.

Geçen hafta, Naughty Dog'un PS3 hiti The Last of Us'ın yeniden çevrimi üzerinde çalıştığı yeni bir raporda ortaya çıktı. Proje, Michael Mumbauer tarafından yönetilen küçük bir grup olan Sony Corp.'un Görsel Sanatlar Hizmet Grubu tarafından başlatıldı. Görsel Sanatlar Hizmet Grubu, en başarılı PlayStation serilerinden bazılarını genişletmek ve geliştirmek istedi ve The Last of Us'ın yeniden çevrimi üzerinde çalışmaya başladı .

PlayStation topluluğu içinde Sony'nin projeyi Naughty Dog'a yeniden ataması konusunda bazı anlaşmazlıklar var, ancak bu işin sadece bir parçası. İlk olarak 2013'te piyasaya sürülen ve 2014'te yeniden düzenlenen The Last of Us'ın yeniden çevrimi fikri pek çok hayran tarafından hoş karşılanmıyor. Zamanlama da ilginç çünkü sürüm, yaklaşmakta olan HBO Uyarlaması ile çakışabilir.

The Last of Us Remake Neden Tartışmalı?

PS5 için The Last of Us Remake, oyun o kadar eski olmadığı için zaten oldukça tartışmalı. Final Fantasy 7 geçen yıl yeniden yapıldı, ancak orijinal oyun 1997'de çıktı. Buna karşılık, The Last of Us bir PS3 oyunu olmasına rağmen hala iyi durumda . Grafikler elbette The Last of Us 2 kadar etkileyici değil, ancak yine de harika görünüyorlar ve oyun kesinlikle devam ediyor.

Birçok hayran, The Last of Us yeniden çevrimi için çok erken olduğunu düşünüyor . Yeniden yapım, oyunun zaten var olanı iyileştiren bir yeniden düzenlemenin aksine tamamen yeniden yapıldığını ima ediyor. Yeniden yapımların kesinlikle bazı faydaları var ve The Last of Us grafiksel bir yükseltme ile daha da inanılmaz görünecek, ancak Disney'in animasyon klasiklerinin çoğunu canlı aksiyon filmlerine yeniden dönüştürmesine benziyor. Cinderella , Tangled'in muhtemelen olmadığı bir yerde yeniden hayal edilecekti.

Hayranlar olay örgüsünün eklenip eklenmeyeceğini veya karakterlerin görünüşlerinin değişip değişmeyeceğini merak ettikçe yeniden yapımlar karmaşıklaşabilir. Ashley Johnson ve Troy Baker'ın Ellie ve Joel portreleri ikoniktir, bu yüzden yeniden yapılanma ne olursa olsun, kesinlikle vokalleri yeniden kaydetmeyi ve yeniden kaydetmeyi içermeyecek. Ancak bu kadar bilinmeyen varken, Sony'nin yeniden çevrim için ne planladığını bilmek zor.

The Last of Us HBO Uyarlaması Tartışmayı Nasıl Artırabilir?

The Last of Us HBO şovunun henüz bir çıkış tarihi yok, ancak yıldız oyuncuları var. HBO'nun Game of Thrones dizisindeki Lady Lyanna Mormont rolüyle tanınan Bella Ramsey, Ellie'yi canlandırırken, The Mandalorian'dan Pedro Pascal Joel'i oynayacak. Popüler uyarlamalarda her zaman olduğu gibi, bazı hayranlar hayallerindeki oyuncu kadrosunun seçilmediği için hayal kırıklığına uğradı, ancak başka bir hayran The Last of Us'tan bir sahnede Ramsey ve Pascal'ın benzerlerini kullanarak inanılmaz derin bir sahtekarlık yarattı. Tabii ki, orijinal modellere tam olarak benzemiyorlar, ancak Ellie ve Joel olarak harika görünüyorlardı ve birçok hayranın diziyi daha iyi hayal etmesine yardımcı oldular.

The Last of Us Remake ve The Last of Us HBO uyarlaması aynı anda yapımda olduğundan, biraz örtüşmeleri mümkün. İşlerin daha da tartışmalı hale gelme potansiyeline sahip olduğu yer burasıdır. Gerekli olmayabilir, ancak PS5 için muhteşem grafiklere ve dokunsal geri bildirim desteğine sahip The Last of Us'ın bir sürümünü piyasaya sürmesi için Sony'ye karşı çıkacak çok fazla hayran olmayabilir. Ancak hikaye veya performanslarla ilgili herhangi bir şey değişirse, çatışma olması kaçınılmazdır.

Öte yandan, HBO'daki The Last of Us , seriye daha önce oyunları oynamamış veya duymamış yeni hayranlar kazandıracak. Yeni hayranların doğrudan güncellenmiş sürüme geçebilmesi için şovun ve yeniden yapılanmanın aynı anda yayınlanması neredeyse mükemmel olurdu.

Sony'nin aradığı açının bu olduğunu varsayarsak, yeniden yapılanmadaki bazı şeylerin, The Last of Us'taki olayları genişletmeyi vaat eden gösteriyi daha yakından yansıtmak için değiştirilmesi olasıdır . Ayrıca Sony'nin Ellie ve Joel için yeni yüz modelleri olarak Bella Ramsey ve Pedro Pascal'ı kullanmayı seçme şansı da var.

Yeni hayranlar için oyunu şovda tanıştıkları aynı yüzlerle deneyimlemek harika olsa da, mevcut hayranlar değişikliği tanıdıkları ve sevdikleri orijinal karakterlere saygısızlık olarak görebilirler. Bir roman için büyük bir sinema uyarlamasının reklamını yapan bir kapak resmi versiyonuna sahip olmak bir şeydir, ancak böyle bir karakter odaklı anlatıda tanıdık karakterlerin yüzlerini değiştirmek tamamen farklıdır.

The Last of Us Hayranlarının Endişelenmek İçin Sebebi Var

Sony'nin sevilen karakterleri yeniden şekillendireceğini önermek bile çılgınca görünüyor, ancak bu daha önce yapıldı. Spider-Man , PS5 için yeniden düzenlendiğinde, Insomniac Games, Peter Parker için yepyeni bir yüz modeli ortaya çıkardı .

Yeni Peter'a tepkiler karışıktı, bazı hayranlar yeni versiyonun yeterince eski görünmediğini ve yeterli duyguya sahip olmadığını hissettiler. Uç tarafta, geliştiricilere Spider-Man hayranlarından nefret dolu mesajlar ve tehditler gönderildi. Diğer oyuncular pek umursamadı. Yeni yüz modeli Ben Jordan, MCU'nun Spider-Man'i Tom Holland'ı biraz andırıyor. Hollanda ile aynı olmasa da, yeni Peter MCU hayranlarına hala orta derecede tanıdık geliyor.

Aynı şey The Last of Us'tan Joel ve Ellie'ye de olabilir mi? Bu mümkündür ve hareket yakalama performanslarını veya seslendirmeyi tekrarlamadan yapılabilir. Peter Parker'ın yeni yüz modeline kaç oyuncunun tepki gösterdiği düşünüldüğünde , Ellie ve Joel için aynı muamelenin kararı haklı çıkarmak için taraftar desteğini toplaması pek olası değil.

Bella Ramsey ve Pedro Pascal Muhtemelen Yeniden Yapım İçin Yüz Modelleri Olmayacaklar

Bu fikir bir noktada herkesin kafasından geçse de, gerçekleşmesi pek olası değil. Motivasyon, yeni hayranları televizyonda tanıştıkları karakterler olarak oynamalarına izin vererek çekmek olsa bile, The Last of Us 2'ye geçiş yaparken işe yaramaz. The Last of Us 2, Haziran 2020'de piyasaya sürüldü, bu nedenle yakın zamanda yeniden yapma düşüncesi hiç mantıklı gelmiyor. Hem eski hayranlar hem de yeni hayranlar için en iyisini yapmak için Sony, orijinal yüz modellerine bağlı kalmalı ve orijinal oyuna sadık kalmalıdır.

Sony, Joel ve Ellie'yi ekrandaki meslektaşlarına daha çok benzetmeyi seçerse, Insomniac gibi franchise'ın geri kalanı boyunca karara bağlı kalması gerekecek. Miles Morales yalnızca ikinci Spider-Man oyunudur, bu nedenle değişiklik çok büyük bir şey değildi ve işleri daha da kolaylaştırmak için Peter Parker'ın yüzü çoğu zaman görünmüyor. The Last of Us franchise'ı çok farklıdır ve remake'de karakterlerin görünüşlerinin değiştirilmesi, üçüncü bir taksit varsa , The Last of Us 2 ve 3'te değişiklik yapılmasını gerektirecek.

Yani, hayranların muhtemelen endişelenecek bir şeyleri yok. Yeniden yapılanmanın neler içerdiğini yalnızca zaman gösterecek, ancak Ellie ve Joel için yeniden tasarımın bunun bir parçası olması pek olası değil.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.