Telltale'in Yürüyen Ölü Oyunu Aslen Sol 4 Ölü Bir Spinoff'du

Telltale'in Yürüyen Ölü Oyunu Aslen Sol 4 Ölü Bir Spinoff'du

Bir röportajda, Telltale Games'in yönetmeni The Walking Dead oyunlarının başlangıçta Left 4 Dead'in bir yan ürünü olarak tasarlandığını ortaya koyuyor.

Telltale'in The Walking Dead on yıllık yıldönümüne yaklaşırken , geliştiriciler çığır açan dizinin Left 4 Dead dünyasında geçmesi gerektiğini ortaya koyuyor . Bu on yılda, Telltale'nin The Walking Dead'i , hayatta kalma, umut, umutsuzluk ve aile üzerine etkileyici duygusal hikayesiyle izleyicileri büyüledi . Hem rekor kıran kritik hem de ticari bir başarıydı ve Telltale'i milyonların dikkatini çekti.

The Walking Dead ve Left 4 Dead benzerlikleri var çünkü ikisi de insanları zombiye dönüştüren bir hastalığın her yerde olduğu ve geriye kalanların hayatta kalmak için ne gerekiyorsa yapması gereken bir zombi kıyametinde geçiyor. The Walking Dead daha çok, ölmekte olan bir dünyanın hayatta kalanları nasıl etkilediğine ve bir zombiden tek bir ısırık sonunu getirebileceğinden tartışmasız daha yüksek risklerle, hayatta kalanları nasıl etkilediğine odaklanıyor. Öte yandan, Left 4 Dead , isabet almaya devam edebilen karakterlere sahip bir nişancı oyunudur, anlatı, işbirlikçi oyun lehine bir arka koltuk alır. Telltale oyunu The Walking Dead serisi için mükemmel bir uyum gibi görünse de , asıl amacı bu değildi.

İLİŞKİLİ: Left 4 Dead 2'Nin Gerçekçilik Modu Gerçek Oyuncular İçindir

Zıtlıklarına rağmen, Left 4 Dead'in The Walking Dead yerine Telltale oyununun konusu olarak düşünülmesi şaşırtıcı değil. Yönetim lideri Jake Rodkin, IGN ile yaptığı bir röportajda , oyunun aslında Left 4 Dead oyunlarının bir yan ürünü olarak tasavvur edildiğini ve The Walking Dead'den Robert Kirkman'ın oyunu kendi franchise'ına entegre etmesinden önce bu fikri aktardığını belirtti. Rodkin, sonunda Telltale oyununun The Walking Dead'e Left 4 Dead'den daha uygun olduğunu kabul etti.

left-4-dead.jpg

Tüm bunları göz önünde bulundurarak bile, hayranlar Left 4 Dead'in anlatıya daha fazla vurgu yaparak nasıl çalışacağını merak edebilir. Belki Telltale, Zombiler gelmeden önce Left 4 Dead'in hayatta kalan karakterlerinin hayatlarına ve o zamandan beri zihinsel durumlarının nasıl etkilendiğine bir bakış vererek The Walking Dead Michonne'a benzer bir hikaye yaratabilirdi . Hayranlar özellikle Left 4 Dead 2'den bu yana neler olabileceğini merak ediyor olabilir. belirsiz bir uçurumda biter. Hayatta kalanlar, Ellis, Nick, Coach ve Rochelle, New Orleans'ta çökmekte olan bir köprüden kaçtıktan sonra helikopterle götürülür. Ancak, yolculukları boyunca tıpkı kendileri gibi vurularak öldürülen hayatta kalanların cesetlerini bulduktan sonra, helikopterin onları gerçekten güvenli bir yere mi yoksa idama mı götürdüğü belirsizdir. Belki bir Telltale oyunu onların kaderi hakkında bazı cevaplar verebilirdi.

Robert Kirkman ve şüphesiz taraftarlar, Telltale'nin The Walking Dead ile gitmesine sevinirken, taraftarlar Left 4 Dead ile kalsaydı hangi hikayenin anlatılacağını hala tartışabilirler . İster Left 4 Dead'deki hikayeleri genişletsinler, ister tamamen yeni karakterler ve olaylar yaratsınlar, Telltale's The Walking Dead'in arkasındaki yaratıcıların yetkinliği, hayranları bunun ilginç bir hikaye olabileceği konusunda iyimser bırakabilir. Hiçbir zaman bilemeyeceğiz ama Telltale'nin The Walking Dead'inin on yıl sonra hala çok sevgiyle hatırlanması, Telltale'nin doğru kararı verdiğinin bir işareti olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.