Rockstar Games, Resmi Twitch Sohbetinde GTA 6 Mansiyonlarını Yasakladı

Rockstar Games, Resmi Twitch Sohbetinde GTA 6 Mansiyonlarını Yasakladı

İnsanlar artık Grand Theft Auto 6'yı Rockstar'ın platformlarında tartışamaz ve serinin merakla beklenen ilavesiyle ilgili tüm tartışmaları durdurur.

Rockstar Games, resmi Twitch kanalının sohbetinde Grand Theft Auto 6'dan bahsedilmesini yasakladı . Mevcut nesil platformlar için en çok beklenen oyunlardan biri olan Grand Theft Auto 6'nın onaylanmış bir çıkış tarihi yok ancak şu anda geliştirme aşamasında.

Rockstar, şirketin bir sonraki projesiyle ilgili yıllarca süren raporların, söylentilerin ve spekülasyonların ardından GTA 6'nın 2022'nin başlarında geliştirilmekte olduğunu doğruladı . Rockstar, Grand Theft Auto 5'in devamı hakkında henüz somut bir şey açıklamadı , ancak daha yakın tarihli raporlar, onu çevreleyen önemli ayrıntıları potansiyel olarak ifşa etti. Yazın başlarında, GTA 6'nın bir kadın kahramanı olacağı ve Miami'nin yerine geçeceği bildirildi - muhtemelen Rockstar'ın dördüncü GTA oyununun isimsiz yeri olan Vice City olacak. Başlık için heyecan çok büyük, bu şu anda serideki taksitler arasındaki en uzun boşluk.

Game Rant tarafından bildirildiği üzere , Rockstar Games kısa süre önce YouTube kanalı için daha önce yürürlüğe giren bir hamleyi yansıtarak Twitch sohbetinden GTA 6'dan herhangi bir bahsetmeyi yasakladı . Bu yeni politikayı test etmeyi seçen kullanıcılar, kanalın denetleme ayarlarıyla bir çakışmaya işaret eden otomatik bir mesajla karşılanacak. Bu hamle muhtemelen, kullanıcılar özellikle Rockstar yayın yaparken veya tamamen farklı konular hakkında yayınlarken, yalnızca gelecekteki oyunlar hakkında konuşmaya başlarsa sohbetin ne kadar çabuk raydan çıkabileceğinden kaynaklanıyor. Rockstar hayranları bir süredir GTA 6 hakkında seslerini yükseltiyor ve piyasaya sürülmesiyle ilgili artan beklenti sayesinde sosyal medya gönderilerinin veya yorum bölümlerinin tamamen devralınması alışılmadık bir durum değil.

Rockstar'ın GTA 6 Twitch Yasağı Hayran Tartışmalarını İyileştirmeli

Grand Theft Auto 6'nın tüm sözlerini yasaklama kararı çok şaşırtıcı olmamalı. Rockstar'ın ünvanı tartışmasız bugüne kadar en çok beklenen video oyunudur ve birçok oyuncu potansiyel sızıntılar ve söylentiler için yıllarını harcamıştır. Artık yeni bir GTA'nın geliştirilmekte olduğu resmi bir onay olduğuna göre , GTA 6 için resmi bir fragmanın ortaya çıkmasına kadar geçen aylara, daha da ateşli hayran tartışmalarının eşlik edeceğinden emin olabilirsiniz. Buna rağmen, şu anda GTA Online için yeni güncellemeler geliştirilmekte ve piyasaya sürülmektedir, bu nedenle Rockstar'ın GTA 5'in devamı ile ilgili gösterecek bir şeyi olmadığında odağı orada tutmak isteyebileceği mantıklıdır .

Bu tür bir sohbet moderasyonu, GTA 6'yı tartışmak isteyen hayranlar için sinir bozucu olsa da, Rockstar'ın neden bu önlemleri aldığı anlaşılabilir. Stüdyo , ilk lansmanından neredeyse on yıl sonra kendi sağlıklı ve aktif oyuncu tabanına sahip olan GTA Online'da tanınan çabalarının yanı sıra şu anda içine konan çalışmaları teşvik etmek isteyecektir. Hayranların hala Grand Theft Auto 6 hakkında tartışabilecekleri pek çok yer var ve Rockstar, devam filmini yayınlamaya hazır olduğunda büyük olasılıkla bu yasakları kaldıracak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.