Poppy Playtime Yeni Açıklamada Oyun Tartışmalarına Cevap Verdi

Poppy Playtime Yeni Açıklamada Oyun Tartışmalarına Cevap Verdi

Poppy Playtime geliştiricisi MOB Games, NFT'leri ve intihal iddialarını çevreleyen tartışmalarla karşılaştı ve CEO Zach Belanger şimdi bu sorunları ele aldı.

Poppy Playtime geliştiricisi MOB Games'in CEO'su Zach Belanger, oyunu çevreleyen son iki tartışmayı ele alan bir bildiri yayınladı. Epizodik hayatta kalma korku oyunu, oyuncuların korkunç oyuncaklardan kaçınırken kaybolan işgücünü aramak için terk edilmiş bir oyuncak fabrikasını keşfettiğini görüyor. Poppy Playtime Chapter 2 , 5 Mayıs'ta çıkacak ve yaklaşan lansmanı, Belanger'dan bir adres tarafından engellendi.

Diğer korku serisi Five Nights at Freddy's gibi, Poppy Playtime serisi de piyasaya çıktığından beri tartışmalara konu oldu. Her iki seri de, animatronik hayvanlar veya sevimli oyuncaklar gibi geleneksel olarak masum ikonografiyi alıyor ve onu kana susamış ve korkunç bir şeye dönüştürüyor. Bu, birçok çocuğu Poppy Playtime'a , özellikle de ilk bölümün ikonik mavi antagonisti Huggy Wuggy'ye çekti, oyun daha genç bir yaş grubuna uygun olmayan korkunç ve şiddet içerikli içeriğe sahip olmasına rağmen. Huggy Wuggy'nin popülaritesi sosyal medyaya yayıldı ve atlama korkularının ve grafik görüntülerin yayılması, polisin Poppy Playtime'ın ebeveynlere verildiği konusunda uyarılara yol açtı.

İlgili: Poppy Playtime Chapter 2 Teases, Görünüşe göre Hiçbir Şey İçin Değildi

Şimdi, MOB Games tarafından Twitter'a gönderilen CEO Zach Belanger'ın bir açıklaması , oyunu çevreleyen iki tartışmayı daha ele alıyor. MOB Games, Aralık ayında bir dizi Poppy Playtime NFT yayınladı ve franchise bilgilerini bir ödeme duvarının arkasına sakladıkları için çok eleştirildi. Geri tepmeye yanıt olarak, NFT koleksiyonundan elde edilen tüm gelirlerin Temiz Hava Görev Gücü iklim organizasyonuna bağışlanacağı bildiriliyor. Bir başka tartışma da Poppy Playtime'ın geliştirici Ekrcoaster tarafından yaratılan Verge adlı oyundan çalıntı olduğu yönündeki söylentilere dayanıyor. Belanger, bu söylentinin " geçmiş dramaya " dayandığını söylüyor" Animation Sins adlı bir YouTube kanalını içeren ve MOB Games ekibinin çoğunluğunu içermeyen Ekrcaster ile.

Sonunda MOB Games tarafından ele alınan bu iki tartışmayla, hayranlar tamamen Poppy Playtime Chapter 2'de gelen yeni oyuncaklardan korkmaya odaklanabilirler . Huggy Wuggy ilk bölümde Playtime Co. fabrikasında acımasızca oyuncuları takip ederken, dizinin ikinci bölümü bunun yerine oyuncuları rahatsız edici Mommy Long Legs ile tanıştıracak. Pembe, esnek uzuvlu iğrenç, şüphesiz fabrikanın etrafında telaşlı bir kovalamacaya neden olacak ve görünüşe göre yalnız olmayacak. Gizemli bir ayçiçeği de görüldü ve Poppy Playtime Chapter 2'nin Steam sayfasında Bunzo Bunny ve PJ Pug-a-pillar adlı oyuncaklardan da bahsediliyor.

Poppy Playtime hızla bir pop kültürü hissi haline geldi, ancak NFT ve Ekrcaster tartışmaları bir süredir MOB Oyunlarında asılı duruyor. CEO Zach Belanger, bu sorunları doğrudan ele alarak havayı temizleyebilir ve Poppy Playtime Chapter 2'nin gelişini çınlatabilir . Serinin grafik doğası hala ebeveynleri üzebilirken, oyuncular NFT'lerin artık hayatta kalma korku deneyimini rahatsız etmeyeceğini bilerek rahatlayabilirler.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.