Poppy Playtime 2. Bölüm Çıkmadan Önce Bilinmesi Gereken Bilgiler

Poppy Playtime 2. Bölüm Çıkmadan Önce Bilinmesi Gereken Bilgiler

Poppy Playtime uğursuz sırlar ve gizli bilgilerle dolu ve Bölüm 2'yi oynamadan önce oyuncuların keşfedebileceği çok fazla bilgi var.

Poppy Playtime , 2021 yılının Ekim ayında yayınlanan ilk bölümün ardından hemen bir başarı elde etti ve merakla beklenen 2. Bölüm hızla yaklaşıyor. Birçok modern bağımsız korku oyunu gibi,Poppy Playtimeda gizli sırlar ve rahatsız edici bilgilerle doludur, ancak oyuncular büyük ölçüde bu uğursuz yapbozun parçalarını kendi başlarına bir araya getirmeye bırakılır. Playtime Co.'nun gizemli bilgisi ile Bölüm 1'in sonunda yanıtsız kalan sorular arasında, Bölüm 2'nin daha da karmaşık bir ağ örmeye hazır olduğu görülüyor.

Poppy Playtime Chapter 1'de oyuncular , tüm personelin içeride kaybolmasından on yıl sonra Playtime Co. Oyuncak Fabrikası'na davet edildi. Şirketin eski bir çalışanı olarak, oyuncular bulmacaları çözmek ve Huggy Wuggy terk edilmiş fabrikada onları kovalarken hayatta kalmak için bir GrabPack ile donatmak zorundalar . Ancak, oyunun başında oyunculara gelen bir mektuba göre, fabrika personeli hiç ayrılmadı ve oyuncular geldiğinde Playtime Co.'nun boş görünmesine rağmen hala içeride sıkışıp kaldılar.

Poppy Playtime Bölüm 2'de yepyeni bir düşmanın yanı sıra, Bölüm 1 kadar tüyler ürpertici olacağı kesin olan yeni mekanikler, bilgiler ve korkular da yer alacak. Bölüm 1'in açıklanamayan birçok gizemi. Poppy Playtime'ın efsanesi ve Playtime Co.'nun korkunç tarihi, oyunun her alanında köpürüyor gibi görünüyor ve oyuncuların bir araya gelip bir araya gelmesi için daha büyük resim hakkında bir ipucu izi bırakıyor.

Poppy Playtime Bölüm 1'Den Sonra Huggy Wuggy'ye Ne Oldu

poppy-playtime-chapter-2-lore.webp

Poppy Playtime Bölüm 1'in sonunda , Huggy Wuggy ile korkunç karşılaşmalarından sağ kurtulan oyuncular, onun Playtime Co. fabrikasının podyumlarından aşağıdaki sisli uçuruma düştüğüne tanık oldular. Huggy, düşerken çarptığı iki metal direğe özellikle kan kaybetti; bu, fabrikanın oyuncaklarının canlı olduğu ve organik parçalarla dehşet saçtığı yönündeki fan teorisini teşvik etmede önemli bir rol oynadı. Playtime Co.'nun canavar maskotuna gözden kaybolduktan sonra tam olarak ne olduğu belli olmasa da, Bölüm 2 fragmanının açılış sahnesinde, Bölüm 2'nin yeni antagonisti Mommy Long Legs'in uzatılabilir eli tarafından kapılan bir Huggy bebek görülüyordu.

Bununla birlikte, fragmanda gösterilen bebeğin Anne Uzun Bacaklı'nın eline kıyasla ölçeğine dayanarak, bu Huggy'nin, personelin ortadan kaybolmasından sonra fabrikada kalan birçok Huggy oyuncağından biri olması muhtemeldir - oyuncuları kovalayan kısır canavar değil Bu sadece büyük Huggy Wuggy'yi gelecek bölümde hesaba katmamakla kalmıyor, aynı zamanda oyuncuların onu gerçekten son kez görüp görmediği sorusunu da beraberinde getiriyor. Umuyoruz ki, görünüşte sonsuz düşüş Huggy Wuggy'yi tamamen ortadan kaldırmak için yeterli olacaktır, ancak her zaman oyuncuları bir kez daha korkutmak için sonraki bölümlerde ortaya çıkma şansı vardır.

Poppy Playtime Bölüm 2 - Uzun Bacaklı Anne Kimdir

poppy-playtime-mommy-long-legs-chapter-2-trailer.webp

Şu anda, Poppy Playtime Chapter 2'nin yepyeni kötü adamı Mommy Long Legs hakkında fazla bir şey bilinmiyor . Uzun, elastik uzuvları ve yan atkuyruğuna dayanarak, birçok kişi Mommy Long Legs'in 1990'ların popüler gerçek hayattaki Bendy Spaghetty oyuncağına dayandığını düşünüyor. Bununla birlikte, şimdiye kadar ortaya çıkan diğer oyuncakların aksine, Uzun Bacaklı Anne, Bölüm 1'de hiçbir yerde görünmüyor ve oyunculara geçmişi ve niyetleri hakkında bir sürü soru bırakıyor. Bölüm 2 fragmanında Poppy'nin oyunculara verdiği tavsiyeye göre, Uzun Bacaklı Anne “ misafirleri sevmez ” ve oyuncuyu, bu yeni kötü adam sürekli onları izlediği için ciddi tehlikede oldukları konusunda uyarır.

Poppy Playtime'ın Kissy Missy Kimdir?

poppy-playtime-kissy-missy-could-be-chapter-3s-main-monster.webp

Huggy Wuggy, Poppy Playtime Chapter 1'in ürkütücü antagonisti olarak ön plana çıkarken , Playtime Co.'nun en popüler oyuncağının pembe bir versiyonu da fabrikadaki çeşitli posterlerde tasvir edildi. Kissy Missy olarak bilinen bu pembe oyun arkadaşı, 1985'te Huggy Wuggy'den bir yıl sonra yaratıldı ve muhtemelen Huggy'nin inanılmaz başarısından daha fazla yararlanmak için. Kissy Missy Bölüm 1'de görünmüyor , ancak Huggy Wuggy ile olan romantik ilişkisi, MOB Games tarafından yayınlanan ve Tericho gibi YouTubers tarafından kamuya açıklanan NFT dijital koleksiyon posterinde doğrulandı.. Görünüşe göre kurallar konusunda da oldukça katı, bu da fabrikada asılı bulunan “Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler” posterindeki görünüşünü açıklıyor. Kissy Missy pek çok hayran spekülasyonunun kaynağı oldu, ancak Bölüm 2'de görünüp görünmeyeceği veya görünüşünün sonraki bölümler için saklanıp saklanmayacağı belli değil. Ne olursa olsun, şimdiye kadar onun hakkında yayınlanan bilgilere dayanarak oynayacağı bir tür önemli rolü olacak gibi görünüyor.

Poppy, Poppy Playtime'ın Kötü Adamı Mı?

poppy-playtime-monster-design-better-than-fnaf-poppy-doll-vhs-tapes.webp

Poppy, Poppy Playtime'ın baş karakteridir , ancak irfan söz konusu olduğunda, şimdiye kadar ortaya çıkan diğer oyuncaklardan herhangi biri kadar bir muammadır. Oyunun başındaki tanıtıma göre, Poppy dünyanın ilk akıllı bebeğidir ve bir çocukla tam bir sohbet etme yeteneğine sahiptir. Bununla birlikte, oyun için yayınlanan fragmanlarda Poppy'nin kılcal damarlı insan gözleri ve kanlı bir ses kutusu olduğu gösteriliyor, bu da birçok kişinin bu "gerçek gibi" oyuncakta Playtime Co.'nun kabul etmek isteyeceğinden daha fazlası olduğunu düşünmesine yol açıyor.

Bölüm 1'in sonunda, oyuncular fabrikanın derinliklerinde Poppy'yi bulur ve çantasını açarak onu bariz bir uykudan uyandırır. Bununla birlikte, Bölüm 2 fragmanı yalnızca Uzun Bacaklı Anne'yi Poppy yerine birincil düşman olarak ortaya çıkarmakla kalmadı , aynı zamanda Poppy'nin de oyuncuya tavsiyede bulunduğu ve onları “mükemmel” olarak adlandırdığı duyulabilir. Bu, Poppy'nin bu korkunç oyuncak fabrikasına girerken oyuncuların beklediğinden daha iyi niyetli olabileceğini ima ediyor gibi görünüyor. Yine de, Poppy Playtime'ın başlık karakterinin gerçek motivasyonları hala belirsiz, kötü ya da başka türlü.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.