Polis, Poppy Playtime'ın Huggy Wuggy'si Hakkında Uyarı Veriyor

Polis, Poppy Playtime'ın Huggy Wuggy'si Hakkında Uyarı Veriyor

Polis, korku oyunu Poppy Playtime'ın çocuklar arasında popüler hale gelen baş düşmanı Huggy Wuggy hakkında ebeveynleri uyarmaya başladı.

Polis güçleri, Poppy Playtime karakteri Huggy Wuggy'yi çevreleyen bir dizi video nedeniyle ebeveynleri uyarıyor. Uyarılar, karakterin başlangıçta çok hızlı bir şekilde kabusa dönüşen çocuk dostu görsellerinden kaynaklanmaktadır . Korkutucu bir ortamda çocuk dostu temaların yan yana gelmesi, korku türünde yeni bir şey değil ve Five Nights At Freddy's gibi önceki oyunlar bu tür korkunç geziler için zemin hazırlamıştı.

Poppy Playtime , 10 yıl önce iz bırakmadan kaybolduğu düşünülen personelden bir mektup aldıktan sonra eski bir Playtime Co. çalışanının eski işvereninin terk edilmiş oyuncak fabrikasını tekrar ziyaret etmesini konu alıyor. Oyuncu ziyaretleri sırasında, Playtime Co.'nun üzerlerinde yaptığı deneyler nedeniyle fabrikadaki oyuncakların bilincine sahip olduğunu ve intikamcı olduklarını kısa sürede fark eder. Bu özetten ve oyunun yaş derecelendirmesinden de anlaşılacağı gibi, Poppy Playtime çocuk dostu değildir, ancak oyunun karşıtlarının doğası gereği oyuncaklardır - Poppy Playtime hayranlarının gerçek peluşları da satın alabilir - ve başlangıçta çocuk dostu görünümlere sahiptir. Canavar yanlarını açığa çıkarmadan önce, tecrübesiz olanlar daha akıllı olmayabilir.

Sonuç olarak, tehditkar şarkılar söylerken köpekbalığına benzer dişlerle dolu sırıtan ağzını ortaya çıkaran 10 metre boyundaki doldurulmuş mavi ayı Huggy Wuggy'nin yer aldığı bir dizi TikTok videosu viral hale geldi ve hiçbir şeyden şüphelenmeyen çocukların tökezlemesi nedeniyle tartışma konusu oldu. popüler video uygulamasında gezinirken korku temelli içerik boyunca. Portsmouth News tarafından bildirildiği üzere , bu tartışma, polis güçlerinin, Dorset Polisi için bir siber koruma görevlisi olan Chris Conroy ile ebeveynleri aşağıdaki açıklamada içerik hakkında bilgilendirerek ebeveynleri uyarmasına neden oldu: "İnsanların yaptığı videolar, insanların yaptığı şarkılar var ve bu ayı benzeri karakterin jilet gibi keskin dişlere sahip bu oldukça grafik görüntüsünü kullanarak YouTube ve TikTok'un her yerinde ortaya çıkıyor. Zıplama korkuları ve kesinlikle çocukların maruz kalmasını istemeyeceğiniz şeyler üzerine kurulu ."

is-poppy-playtime-free-to-play.webp

Oyunundan görseller kullanılarak yapılan videolarla ilgili tartışmalara rağmen, geliştirici MOB Games, polis uyarılarına yanıt vermedi veya yorum yapmadı. Ancak geliştirici, birinci bölümün eleştirel beğeni ve başarısı nedeniyle serinin Fly In The Web başlıklı ikinci bölümünü duyurdu. Konu ayrıntıları çoğunlukla bilinmemekle birlikte, Fly In The Web , ilk bölümde alay edilen yeni bir karakter etrafında dönüyor gibi görünüyor: Yüzeyde Huggy Wuggy'ye çok benzeyen pembe örümceğe benzeyen Anne Uzun Bacaklar , yüzeyde çocuk dostu gibi görünüyor. ve misafirperver ama oyun devam ettikçe neredeyse kaçınılmaz olarak kabusa dönüşecek.

Poppy Playtime serisinin yakın zamanda durmaya niyeti yok gibi görünüyor ve popülaritesi nedeniyle, dizinin antagonistlerini içeren daha fazla hayran yapımı içeriğin sosyal medya platformlarına yüklenmesi muhtemel. Korku temelli görseller nedeniyle, ebeveynlerin bu yaşa uygun olmayan içeriğe rastlamalarını önlemek için çocuklarının izlemesine karşı dikkatli olmaları gerekecektir.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.