Pokemon Efsaneleri: Arceus İncelemesi

Pokemon Efsaneleri: Arceus İncelemesi

Pokemon Legends: Arceus, franchise ve yıllardır en eğlenceli Pokemon oyunu için çok ihtiyaç duyulan bir temiz hava soluğu.

Ana seri Pokemon oyunları, orijinal oyunlar 90'ların ortalarında piyasaya çıktığında kurulan formüle sıkı sıkıya bağlı kaldı. Her yeni ana seri Pokemon taksitiyle, Pokemon eğitmenleri başlangıç ​​Pokemonlarını seçer ve doğrusal bir şekilde bir kasabadan diğerine gider, bir Pokemon takımı kurar, Gym liderlerini veya bölgesel eşdeğerlerini yener ve sonunda Pokemon Ligi Şampiyonu olur. Bu kesinlikle kazanan bir formül ve Pokemon serisinin tüm video oyun tarihinin en popülerlerinden biri olmasına yardımcı oldu, ancak bazıları için bayatlamaya başladı. Buna cevaben Game Freak ve Nintendo, Pokemon'u alan bir oyun olan Pokemon Legends: Arceus'u yayınladı.cesur yeni yönlerde franchise.

Nintendo, Pokemon Legends: Arceus'u ilk duyurduğunda , oyunun The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile aynı damarda bir açık dünya unvanı olacağı şiddetle ima edildi . Daha sonra, Pokemon Legends: Arceus'un gerçek bir açık dünya oyunu olmadığı , bunun yerine oyuncuların erişim sağladıklarını varsayarak keşfetmekte özgür oldukları geniş, bölümlere ayrılmış alanlara sahip olduğu açıklandı. Pokemon Efsaneleri: Arceus oyuncuları, her keşif gezisinden önce Jubilife Köyü merkez alanında başlar ve ardından bir haritadan hangi alanı keşfetmek istediklerini seçer.

Önceki Pokemon oyunlarında genellikle düz bir çizgide hareket eden, bir şehre giren, bir Spor Salonu rozeti toplayan, hikayeyi ilerleten ve bir sonrakine geçen oyuncular bulunur. Pokemon Legends: Arceus , oyuncuların vahşi bölgelerinde serbestçe dolaşmasına izin verir ve Pokemon eğitmenlerine karşı gerçek savaşlar çok azdır. Bunun yerine bu alanlardaki ana amaç, Pokemon Legends: Arceus Pokedex için Pokemon'u yakalayarak ve diğer görevleri tamamlayarak belgelemektir.

legends-arceus-gameboy.jpg

Pokemon Legends: Arceus'ta nihai hedef , diğer Pokemon oyunlarında olduğu gibi Pokedex'i tamamlamaktır . Ancak Pokemon Legends: Arceus'un farklı olduğu nokta, oyuncuların sıfırdan başlamasıdır. Belirli bir Pokemon X'i birkaç kez yakalamak veya Pokemon'un savaşta belirli bir hamle kullandığını görmek gibi Pokedex'te belirtilen hedefleri tamamlayarak her Pokemon'un alışkanlıklarını ve davranışlarını incelemeleri gerekir. Bu, oyuncuları Pokemon GO veya Let's Go Switch oyunlarından farklı olarak aynı Pokemon'ların çoğunu yakalamaya teşvik eder .

Pokemon'u yakalamak, Pokemon Legends: Arceus'taki ana faaliyettir ve oyuncuların zamanlarının çoğunu yaparak geçirecekleri şey budur. O halde, oyunun Pokemon yakalamayı inanılmaz derecede eğlenceli hale getirmesi iyi bir şey. Sıra tabanlı savaşlarda her zaman Pokemon ile savaşmak ve bir menüden bir Poke Ball atmayı seçmek yerine, oyuncuların fiziksel olarak bir Pokemon'a doğru yürümesi ve Poke Ball'u onlara manuel olarak atması gerekir. Oyuncular bir avantaj elde etmek için Pokemon'a gizlice girebilir ve hala bir Pokemon'u yakalamaya çalışmadan önce savaşta zayıflatma seçeneği vardır. Pokemon Legends: Arceus , Pokemon yakalama konusunda oyunculara her zamankinden daha fazla özgürlük veriyor. pokemonhayranlar, gerçek zamanlı olarak Pokemon ile etkileşime girebilecekleri böyle bir oyun bekliyorlardı ve bu kesinlikle uzun zamandır Pokemon hayranlarının tekme atacağı bir şey.

pokemon-legends-arceus-wyrdeer.jpg

Pokemon Legends: Arceus , Pokemon'u bulmayı ve yakalamayı temel oyun mekaniği haline getiriyor ve mümkün olduğunca eğlenceli olmasını sağlıyor. Pokemon Legends: Arceus'un birden fazla nesilden yüzlerce yaratığa sahip olduğu oyunda onlarca saat bile olsa yeni bir Pokemon bulmak her zaman heyecan vericidir. Oyunda, çoğunlukla eski Pokemon için yeni evrimlerden oluşan yepyeni Pokemonlar bile var.

Tüm yeni Pokemonları bozmak olmaz, ancak oyuncuların karşılaştığı en eskilerden biri, Stantler'ın yeni evrimleşmiş formu Wyrdeer'dir. Wyrdeer, Pokemon Legends: Arceus'ta oyuncuların erişebildiği, sürülebilir Pokemonlardan biridir ve oyuncular , manzarayı hızla geçmek istediklerinde onu çağırabilirler. Bir başka yeni ve sürülebilir Pokemon, oyuncuların oyunun sularını güvenli bir şekilde geçmek için kullanabilecekleri Basculegion.

Bu sürülebilir Pokemon, oyuncunun Pokemon Legends: Arceus'taki geçiş yeteneklerini büyük ölçüde genişleterek, daha önce ulaşamayacakları yeni alanlara erişmelerine izin vererek, onları daha fazlasını keşfetmek için eski alanlara dönmeye teşvik eder. Pokemon Efsaneleri: Arceus oyuncuları, saatlerce Hisui bölgesini keşfetmek, yeni Pokemon toplamak ve ekiplerini daha zorlu savaşlar için eğitmek için bu Pokemonları kullanırken bulacaklar.

pokemon-legends-arceus-gameplay-throw-poke-ball.jpg

Pokemon Legends: Arceus , oyuncuların dünyayı keşfetme ve Pokemon'u yakalama şeklini tamamen değiştiriyor, ancak savaş mekaniği hayranların hemen aşina olması gerekiyor. Pokemon Legends: Arceus , önceki oyunlarda olduğu gibi sıra tabanlı bir savaş sistemine sahiptir , ancak işleri sarsmak için atılan bazı ilginç hileler vardır. Örneğin, Pokemon, oyuncuların dikkate alması gereken her seçenek için farklı artıları ve eksileri olan Strong Style ve Agile Style versiyonlarını kazanmak için hamlelerinde ustalaşabilir. Oyuncular ayrıca yenilerine yer açmak için Pokemon'larının hiçbir hareketinden vazgeçmek zorunda kalmazlar, bu da onlara duruma uygun her Pokemon için farklı yapılar oluşturma özgürlüğü verir.

Pokemon Legends: Arceus oyuncuları dışarıda savaşıp dünyayı keşfederken, ana hikaye görevlerinin yanı sıra oyundaki yan görevler olarak görev yapan özel İstekleri de tamamlayacaklar. Pokemon Legends: Arceus İstekleri , oyunculara faydalı ödüller kazandırabileceği ve Alpha Pokemon karşılaşmaları ve Noble Pokemon boss dövüşleri gibi daha zorlu savaşlar için Pokemon takımlarını güçlendirmelerine yardımcı olacak zorluklar sunabileceği için genellikle yapmaya değer.

Hardcore Pokemon hayranları, Pokemon Legends: Arceus'u bırakmayı zor bulacaklar. Çekirdek oyun döngüsü bağımlılık yapıyor ve görevler, oyuncuların hepsini tamamlamak zorunda hissedecekleri kadar eğlenceli. Ancak Pokemon Legends: Arceus kendisi harika bir oyun olsa da, kesinlikle gerçekten muhteşem bir şeyin temellerini atıyor gibi görünüyor, sorunları düzeltmek ve konsepti yeni zirvelere taşımak için bir devam oyunu için her şeyi bir araya getiriyor.

pokemon-legends-arceus-electivire.webp

Pokemon Legends: Arceus birkaç önemli alanda eksik. Birincisi, her keşif alanı, tarlalarda dolaşan Pokemon'un ötesini görmek için çok az şey olan çorak bir çorak araziye benziyor. Bu dünyanın sonu değil, ancak alanların daha fazla madde içermesi güzel olurdu.

İkincisi, oyunun grafikleri zaman zaman dikkati dağıtacak kadar kötü. Pokemon'un kendisi harika görünse de, içinde yaşadıkları dünya çamurlu, ayrıntılardan yoksun ve göze batan doku patlamalarından muzdarip. Bazıları suçlu olarak yaşlanan Nintendo Switch donanımını gösterse de, grafikler söz konusu olduğunda Pokemon Legends: Arceus'u tamamen geride bırakan başka Nintendo Switch oyunları da var .

Potansiyel bir Pokemon Legends: Arceus devam oyununda iyileştirme için yer var , ancak burada olanlar Pokemon hayranlarını saatlerce meşgul etmeye devam edecek. Pokemon Legends: Arceus'un oynanışı basit ama inanılmaz derecede ödüllendirici, eğlenceli olana odaklanmak için serideki son girişleri rahatsız eden sıkıcılığın çoğunu ortadan kaldırıyor. Pokemon ile büyüyenler özellikle onu sevmelidir, çünkü temel formülde dramatik değişiklikler yaparken, bir şekilde Pokemon'un ruhuna eski sürümlerden daha gerçekçi geliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.