Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl Garip Takma Adı Glitch'e sahip

Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl Garip Takma Adı Glitch'e sahip

Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl oyuncuları, Pokemon'larının takma adlarında oyunu bozmasa da birden fazla aksaklık bildiriyor.

Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl oyuncuları, Sinnoh bölgesine geri döndüklerinde onu buldukları gibi buluyorlar. Sanat yönetmenliği benzerlerinden daha ileri gitmiş olabilir, ancak bunların Pokemon Diamond ve Pearl'ün sadık yeniden yapımları olduğunu inkar etmek mümkün değil. Gerçekten de, oyundaki birkaç yeni ekleme bile oyunların temel kimliğine hizmet etmede uzun bir yol kat ediyor.

Bu, oyunda birkaç kafa vuruşu olduğu için mükemmel olduğu anlamına gelmez. Örneğin biri, Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl'ün çıkış tarihi, oyuncuların erken zamanlı bir etkinlik Drifloon almasını etkili bir şekilde engelliyor . Bir diğeri, Pokemon takma adlarını etkileyen küçük bir aksaklıkla ilgili.
Örneğin, Redditor Raida-Kick'in belirttiği gibi, "Yumurta" lakaplı bir Pokemon, oyun içi metinde yumurta olarak kabul edilecektir. Raid-Kick, Pokemon'un Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl'de düzgün çalıştığını açıklıyor , ancak oyun içi metin bir "the" makalesi ekleyecek ve Pokemon'a "Yumurta" olarak atıfta bulunacak. Aşağıda görüldüğü gibi bir örnek veren Raida-Kick ile düşünmek oldukça komik, ancak yorumlardaki birçok kişi aynı zamanda karşılaştıkları takma ad aksaklıklarına dikkat çekti.

pokemon-diamond-and-pearl-nickname-glitch.jpg
Bir kullanıcı, takma adı olmayan Geodude'larının Graveler'a dönüştüğü bir resim yayınladı, ancak metin takma adını Knife olarak değiştirdi ve bunun sonucunda "Bıçağınız Graveler'a dönüştü!" ifadesi ortaya çıktı. Bir diğeri, Lickitung'larının “Sir Slurp” lakabını aldığını ancak oyun metninde “Playdoh” olarak anıldığını söylüyor. Diğerleri, Pokemon'larının adlarının Japonca'da nasıl olduğunu tartıştı. Burada, özellikle, Grand Underground'dayken evrim, bir şekilde oyuncularla isim dosyalarını değiştiriyor gibi görünüyor .

Genel olarak, oldukça garip bir aksaklık, ancak Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl oyuncularına gerçek bir zarar vermiyor gibi görünüyor . Bu raporlar, bir Yumurta ile ilgili metin sorunu tamamen farklı bir şey olsa da, ad değişikliğinin kalıcı olmadığını ve yalnızca nadir durumlarda gerçekleştiğini gösteriyor. Her iki durumda da, oyun içi metnin takma adları/Pokemon adlarını nasıl anladığı ve kullandığıyla ilgili bir sorun gibi görünüyor, ancak yine, aslında onları değiştirmiyor veya herhangi bir şekilde etkilemiyor.

Bu, oyuncuların Grand Underground'ı kullanmaya, Pokemon'larını geliştirmeye ve takma ad vermeye, Pokedex'lerini tamamlamaya ve Elite Four'u sevgili Geodude'un takma adının kalıcı olarak Knife olarak değiştirileceğinden endişe etmeden yenebilecekleri anlamına gelir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.