Minecraft Oyuncusu Ölümcül Ok Makinesi Yaptı!

Minecraft Oyuncusu Ölümcül Ok Makinesi Yaptı!

Çoğu insan Minecraft'ı bir rahatlama ve yaratıcılık oyunu olarak düşünme eğilimindedir, ancak bir kullanıcı tek vuruşta öldürebilen bir cihaz yapmaya karar verdi ve yaptı!

Çoğu insan Minecraft'ı bir rahatlama ve yaratıcılık oyunu olarak düşünme eğilimindedir, ancak bir kullanıcı tek vuruşta öldürebilen bir cihaz yapmaya karar verdi ve yaptı!

Video oyunları, birçokları için rahatlamanın ve gevşemenin bir yoludur. Stres giderici oyunlar söz konusu olduğunda, Minecraft'ı en iyi örnek olarak gösterebiliriz. Aslında, araştırmalar Skyrim gibi bazı oyunların farkındalık için harika olduğunu gösteriyor, Mojang yapımı açık sanal alan dünyası en iyi durumlardan biri. Ancak bu, bloklu evrende bazı tehlikelerin olmadığı anlamına gelmez. Ve aslında, bir kullanıcı, düşünebilecekleri en ölümcül mekanizmalardan birini yapmak için kendi yolunun dışına çıktı.

Minecraft subReddit'teki yakın tarihli bir gönderide, Malorem kullanıcısı bir oyuncuyu yalnızca tek vuruşta öldürmekle kalmayıp, bunu 20 blok yarıçapında yapabilen bir makine yapmayı başardı. İplikteki kısa bir klip, makineyi tarlanın ortasında gösteriyor. Orijinal poster, üstte bir anahtarla etkinleştirdiğinde, daha sonra patlamadan önce "güvenli" bir mesafeye kaçarlar ve tam koruma altında olmalarına rağmen yine de tek seferde onları öldürürler. Ayrıca, nasıl çalıştığını ve onu oluşturmak için neyin kullanıldığını açıklayan daha uzun bir videonun bağlantısını da yayınladılar.

Redstone Minecraft için özel bir ölüm makinesi

Videoda Malorem, oyuncuların üssünü savunmanın bir yolunu tartışıyor ve bunu yaparken, açıklamada "redstone silahı" olarak adlandırdıkları son derece ölümcül bir şey inşa ediyor. Minecraft'taki Redstone son derece kullanışlıdır ve bu durumda, geniş bir potansiyel düşman alanından kurtulmanın bir yolu olarak hizmet ediyor gibi görünmektedir. Mekanizma, etrafı obsidyen ile çevrili küçük bir su havuzu kullanılarak inşa edilmiştir. Daha sonra suya oklar yerleştiriliyor ve ortada bir dizi TNT maden arabası bir aktivatör rayına yerleştiriliyor. Bir anahtar etkinleştirildiğinde, mayın arabaları patlayarak tüm okları her yöne fırlatılıyor.

Sonuç, bir tür geniş patlama yarıçapında öldürme gücüne sahip bir silah ortaya çıkıyor. Tek dezavantajı, operatörün gerçekten makinedeki bir düğmeye basması ve ardından bunun için koşması gerektiği gibi görünüyor. Belki uzaktan çalıştırmanın bir yolunu bulurlar, ancak oynaması rahatlatıcı bir oyun için bu, oyuncuların yaratabileceği en ölümcül makinelerden biridir.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.