Minecraft Eyer Nasıl Yapılır?

Minecraft Eyer Nasıl Yapılır?

Eyer; eşeklerin, domuzların, katlıların ve atların üzerine konulabilen yararlı bir eşyadır. Domuzların ve atların üzerine koymanız durumunda uzun süre yolculuk yapabilirsiniz. Yürümek yerine böyle bir tercih yapılması daha mantıklı olur. Eyeri domuzlar üzerinde etkin hale getirebilmek için elinize havuçlu olta almanız gerekiyor. Genel olarak Minecraft oyunu içerisinde bir eyer bulmak fazlasıyla zordur, bu sebeple bazı durumlarda kendi kendinize yapmanız daha iyidir. Çok sayıda oyuncu bir eyer oluşturmanın imkansız olduğundan emin, fakat Saddle Resipe modu eyer yapabilmenize olanak sağlıyor.
Minecraft’ta eyer yapmak için merkez noktasına bir iplik yerleştirilmesi, alt köşelere birer parça demir ve kalan köşelere de beş tane deri parçası yerleştirilmesi gerekiyor. Oyun içerisinde sadece yeni güncellemeler aracılığıyla eyer yapmak mümkün oluyor. Bu sebeple geri kalan oyuncular halen aramalarına devam etmekteler.

Minecraft Eyer Yapılabilir Mi?

Minecraft eyer yapımı yalnızca mod yükleyerek mümkün oluyor. Bu seçeneğin dışında eyer yapılmasının imkanı yok. Yine de eyer bulmak veya çıkartmak mümkün.

Minecraft’ta Olta İle Eyer Nasıl Tutulur?

Başlıktan da belli olduğu gibi olta ile eyer tutmak mümkün. Olta ile kolay şekilde eyer çıkarılabiliyor olsa da biraz sabır ve şans gerekiyor.

Minecraft’ta Eyer Bulma

Minecraft içerisinde eyer çıkarmanın bir diğer yöntemi de tapınak, zindan veya köy bulmaktır. Zindan (spawner yeri) bulunması sonrasında muhtemel olarak 2 tane sandık ile karşılaşılacaktır. Bu sandıkların bir tanesinden çok büyük ihtimalle eyer çıkacaktır. Bulunan köylerde demirci var ise sandığına bakılabilir ama eyer çıkma ihtimali, zindandaki sandıklara oranla daha küçüktür. Tapınaklarda eyer bulmak da oldukça yüksek bir ihtimaldir ama genelde tuzak içerisinde olurlar. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.