Minecraft 1.18: Elmaslar Nerede Bulunur?

Minecraft 1.18: Elmaslar Nerede Bulunur?

Minecraft 1.18: Elmaslar Nerede Bulunur?

Minecraft'ın 1.18 güncellemesinde elmas arayışında olan oyuncular, bu kısa kılavuzda ayrıntıları verilen Y seviyelerini rahatlıkla bulabilecekler.

Minecraft'ın 1.18 güncellemesi madencilikte bazı büyük değişiklikler yaparak oyuncuları yerleşik cevher toplama stratejilerini gözden geçirmeye zorluyor. Gerçekten de, cevherin dağıtılma şekli bu güncellemeyle tamamen yenilendi ve hayranların ihtiyaç duydukları kaynakları bulmayı umuyorlarsa bazı yeni yerleri hedeflemeleri gerekecek. Minecraft oyuncularının özellikle ilgileneceği minerallerden biri de elmaslar ve bu

Minecraft 1.18, Caves and Cliffs Part 2'ye atlayan oyuncular, düşmanların istila ettiği yeni biyomlardan bazılarında hayatta kalmalarına yardımcı olmak için ellerine elmasları mümkün olduğunca çabuk almak istiyorlar. Ancak oyuna eklenen yeni derinlik sayesinde oyuncuların kafası büyük ihtimalle Minecraft 1.18'de elmaslar için en iyi y seviyesinde kafa karıştırıyor. Oyunculara 1.18'de elmasları nerede bulabileceklerini ve bu elmaslarla ne yapacaklarına dair bazı bilgileri daha iyi görebilmek için aşağıdaki liste güncellendi ve daha da fazla bilgi içeriyor.

Ayrıca 1.8 güncellemesinin havaya maruz kalan bir blokta bir cevherin görünme olasılığını azalttığını da belirtmekte fayda var. Bu, Minecraft oyuncularının alt Y seviyelerinde görünen mağaraları keşfederken çok fazla elmas görmeyi beklememeleri gerektiği anlamına gelir. Gerçekten de hayranların bu değerli mineralleri bulmak için daha proaktif bir yaklaşım benimsemeleri gerekecek ve en etkili strateji sıyırma olacak.

Hayranların kullanabileceği birkaç farklı soyma yaklaşımı olsa da, en basiti düz çizgiler halinde iki blok yüksekliğindeki pasajları kazmak gerekiyor. Bu yöntem, madenci mola vermek istediğinde madenden çıkmayı çok kolaylaştırır ve Minecraft'ta sadece biraz yiyecek ve makul bir kazma gerektirir. Elmas ararken oluşturdukları geçitleri aydınlatmak isteyenler, zorunlu olmasa da yanlarında meşaleler de getirebilirler.

Oyuncular Elmasları Bulduklarında Ne Yapmalıdır?

Minecraft'ta ilk kez elmas bulmak oldukça heyecan verici olabilir, ancak birçok oyuncu bu kaynakların gerçekte ne kadar nadir olduğunun farkında değil. Kıdemliler ve değerli mineralleri bulmaya çok alışkın olanlar, onları biriktirmek için daha kolay bir zamana sahip olacaklar, ancak yeni başlayanlar, elmaslarını nasıl avlanacaklarına alışana kadar belirli yükseltmelerde kullanmayı düşünmek isteyebilirler.

Elmaslar pek çok oyunsonu eşyasında veya mekanizmada gerçekten kullanılmaz, ancak Obsidian madenciliği için Elmas Kazma gerektiğinden Nether'a gitmek isteyen oyuncular için (başka yollarla bir portal yapmak zorunda kalmadan) gereklidir. Oyuncuların zor kazandıkları elmaslarla yapabilecekleri en iyi şey, zorlu ortamlarda daha iyi hayatta kalmalarına yardımcı olmak ve cevherleri (ve diğer özel malzemeleri) daha hızlı toplamak için zanaat araçları, silahlar ve zırhlardır.

Bu elmaslardan kılıç yapabilirsiniz!

Oyuncuların bazı elmaslarla yapmayı düşünmek isteyebilecekleri ilk şey bir kılıçtır. Bir araya getirmek için sadece iki elmas ve bir sopa gerekir ve oyuncuların düşmanlarını alt etmek için yapabilecekleri diğer eşyalardan çok daha üstündür. Elmastan zırh yapmak mümkün olsa da, tam bir set yapmak yaklaşık 24 elmas alacaktır. Oyuncuların kendilerini savunmak için bir kılıç ve daha iyi malzemeler çıkarmak adına bir kazma kapmaları, hemen zırh yapmaktan çok daha akıllıdır.

Oyuncular etkili bir şekilde nasıl soyulacağını öğrendikten veya daha kalın elmas damarlarıyla karşılaştıktan sonra, zırhlarını azar azar üretmeye geçebilirler. Oyuncular zırh yapmaya karar verdiğinde, en çok malzemeyi aldığı ve en büyük zırh yükseltmesini sunduğu için göğüs parçasıyla başlamak en iyisidir.

Minecraft artık Mobil, PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S için mevcut.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.