Grand Theft Auto 5 Yeni Nesil İnceleme

Grand Theft Auto 5 Yeni Nesil İnceleme

Grand Theft Auto 5'in yeni nesil versiyonu, şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan birini oynamanın yeni bir yoludur, ancak yükseltmeler herkes için buna değmeyebilir.

Grand Theft Auto 5 , 2013'te ilk kez piyasaya sürüldüğünde, kısa sürede şimdiye kadar yapılmış en yüksek puanlı video oyunlarından biri haline geldi ve benzeri görülmemiş bir satış başarısı elde etti. Bir yıl sonra, Rockstar Games, o zamanlar yeni olan PS4 ve Xbox One konsolları için Grand Theft Auto 5'in geliştirilmiş bir sürümünü yayınladı ve süreçte bazı anlamlı iyileştirmeler yaptı. 2022'ye hızlı ilerleyin ve Rockstar Games, Grand Theft Auto 5'i bu kez PlayStation 5 ve Xbox Series X için bir kez daha piyasaya sürüyor.

Grand Theft Auto 5'in PS5 ve Xbox Series X sürümleri , oyunun PS3 ve Xbox 360'tan PS4 ve Xbox One'a geçtiği zamanki kadar büyük bir sıçrama sunmuyor, ancak yine de bazı önemli yükseltmeler var. Grand Theft Auto 5 yeni nesil grafikler, eklenen beygir gücünden tam olarak yararlanacak şekilde olmasa da kesinlikle geliştirildi. Oyuncuların Performance, Performance RT ve Fidelity modları arasında seçim yapabilmesi sayesinde çok daha sorunsuz çalışır.

Grand Theft Auto 5'in grafik seçenekleri , hayranların daha yüksek çözünürlüğü, ancak daha düşük bir kare hızını mı yoksa çözünürlük pahasına daha yüksek bir kare hızını mı tercih ettiklerine karar vermelerini sağlar. Performans modu çoğu zaman en iyi bahis gibi görünüyor, çünkü oyuncuların Grand Theft Auto 5'i saniyede 60 karede oynamasına izin veriyor ve grafik kalitesindeki düşüş neredeyse hiç fark edilmezken, Fidelity modunda kare hızındaki düşüşü anlamak zor. Performans modunda oynadıktan sonra ilgilenin.

PS5 ve Xbox Series X'teki Grand Theft Auto 5 , oyuncuların hangi ekran seçeneğine sahip olduğuna bakılmaksızın, genel olarak görsel bir gelişmedir. Daha iyi performans gösteriyor, daha iyi görünüyor ve yükleme süreleri de büyük ölçüde iyileştirildi; bu, PS4 ve Xbox One sürümünden PS5 ve Xbox Series X'te GTA 5'e geçerken en iyi değişikliklerden biri.

Grand Theft Auto 5 yükleme süreleri neredeyse on yıldır herkesin bildiği gibi uzun, ancak PS5 ve Xbox Series X'te önemli ölçüde hızlandı. Tıpkı Grand Theft Auto 5'i saniyede 60 karede oynamanın, oyuncuların gitmesini imkansız hale getirmesi gibi eski sürümlere dönersek, daha hızlı yükleme süreleri, hayranların oyunu başka bir şekilde oynamasını zorlaştıracak anlamlı bir yükseltmeyi temsil eder.

Bu değişikliklerin ve daha küçük yükseltmelerin yanı sıra , PS5 ve Xbox Series X'teki Grand Theft Auto 5, aksi takdirde hayranların neredeyse 10 yıldır oynadığı oyunun aynısı. Hikaye modu, çeşitli görev hedefleri, sürükleyici bir anlatı, birinci sınıf yazı ve Los Santos'un uçsuz bucaksız açık dünyasını keşfederken yapılacak şeylerin sıkıntısı olmayan olağanüstü. Birisi şimdiye kadar GTA 5'i oynamaktan bir şekilde kaçındıysa , hikaye modu tek başına giriş fiyatına değer, ancak zaten doyanlar oyunun bu yeni versiyonundan tamamen memnun olmayabilir.

GTA 5 , PS4 ve Xbox One'a geçtiğinde, bazı önemli yeni oyun eklemeleri ile geldi . Oyunculara tüm oyunu birinci şahıs modunda oynama seçeneği sunuldu ve ayrıca dünya haritasına eklenen yeni peyote bitkilerini yiyerek hayvanlara dönüşebildiler. PS5 ve Xbox Series X sürümleri, bu yeni anlamlı oyun deneyimlerinden yoksundur. Grand Theft Auto 5'in PS5 sürümü , benzersiz DualSense denetleyici özelliklerini kullanır , ancak aksi takdirde oyuncular temelde, yalnızca daha hızlı yükleme süreleri ve daha iyi grafiklerle yıllardır oynadıkları aynı deneyime kaydolurlar.

PS5 ve Xbox Series X'teki Grand Theft Auto 5 , o kadar da önemli bir atılımı temsil etmiyor. Daha hızlı yükleme süreleri güzel, ancak daha önce hikaye modunu oynamış olan herkes bu kadar uzun süre geri gelmek için çok az neden bulacaktır. Yeni eklemelerin olmaması, Rockstar'ın hayranlarından oyunun yeni nesil sürümü için ödeme yapmalarını isteme kararını yutması biraz zor hale getiriyor, özellikle de yeni nesil yükseltmeleri tamamen ücretsiz olarak sağlayan daha değerli oyunlar olduğu için. Bununla birlikte, şirketin neden oyunu "Genişletilmiş ve Gelişmiş" olarak pazarlamayı bırakmaya karar verdiğini anlamayı kolaylaştırıyor.

İşin iyi yanı, PS5 ve Xbox Series X'teki Grand Theft Auto 5 şu anda çok yüksek bir indirimle sunuluyor ve PS5 oyuncularının GTA Online'ın yeni sürümünü ücretsiz olarak talep etmek için birkaç ayı bile var . Olduğu gibi, Grand Theft Auto Online gerçekten bu en son yeniden sürümün merkezinde görünüyor. Grand Theft Auto Online'ın kaotik dünyasına henüz girmemiş olanlar için, yeni oyunculara nasıl oynanacağını öğreten ve çevrimiçi maceralarına başlamaları için onlara 4 milyon dolar veren yeni bir Kariyer Oluşturucu modu var.

grand-theft-auto-online-ps5-ps-plus-subscribers.jpg

GTA Online'ı sıfırdan başlatmakla ilgilenmeyenler , oyunun eski sürümlerinden karakterlerini yeni sürüme aktarma seçeneğine sahipler, bu da acısız bir süreç. Mevcut GTA Online karakterini yeni sürüme geçirmeye karar verse bile, yine de isterlerse yeni bir karakter yapıp baştan başlayabilirler.

Grand Theft Auto Online aslında sadece oyunun yeni versiyonunda Hao's Special Works şeklinde mevcut olan bazı özel içeriklere sahip . Bu, özel araçları özelleştirme ve yükseltme konusunda oyunculara daha fazla özgürlük veren yeni bir dükkan. Diğer dikkate değer GTA Online değişikliği, oyuncuların belirli etkinliklere daha kolay başlamasını sağlayan yeni menüdür - oyuncuların soygun başlatmasına ve aksiyona eskisinden çok daha hızlı girmesine yardımcı olacak çok takdir edilen bir yaşam kalitesi iyileştirmesi.

Aksi takdirde, Grand Theft Auto Online , tek oyunculu mod ile hemen hemen aynı hikaye. GTA Online'ı PS5 ve Xbox Series X'te oynayanlar, gelişmiş grafikler ve performansla alışkın olduklarından daha üstün bir deneyim bekleyebilirler, ancak yükseltmelerin onu tekrar satın almaya değer kıldığını söylemek zor. Rockstar Games, oyunu desteklemekten asla vazgeçmediği ve örneğin The Cayo Perico Heist gibi oldukça önemli olanlar da dahil olmak üzere düzenli olarak yeni içerik güncellemeleri yayınladığı için, Grand Theft Auto Online'ı uzun süredir oynamamış olanlar bundan daha fazlasını elde edebilirler. .

PS5 ve Xbox Series X için Grand Theft Auto 5 ve GTA Online , yüzlerce saati kolayca harcayabileceğiniz olağanüstü oyunlardır, ancak temelde daha önce olduğu gibi aynı deneyimler olduklarını, yalnızca daha iyi grafikler ve performansla dolaştıklarını söylemek mümkün değildir. Uzun süredir GTA 5 veya GTA Online oynamayan biri bu yeni sürümden daha fazla kilometre kazanacak, ancak lansmanından bu yana her ikisini de düzenli olarak oynayanlar, Grand Theft Auto 6'yı beklemekten daha iyi olabilir .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.