Apex Legends, Battle Royale'inde PvE Öğelerine İhtiyaç Duymuyor

Apex Legends, Battle Royale'inde PvE Öğelerine İhtiyaç Duymuyor

Apex Legends'ın yeni Storm Point haritası, ne yazık ki battle royale shooter oyununa fazla değer katmayan PvE öğeleri içeriyor.

Apex Legends Sezon 11: Escape , bazı yeni oynanış değişiklikleri ve unsurları getirerek iyi gidiyor. Sezon 11 , oynanabilir efsane Ash , CAR SMG ve yeni bir harita olan Storm Point ekler . Storm Point tropikal bir ortama sahiptir ve beraberinde daha fazla PvE öğesi getirir, bu da ne yazık ki öncelikle PvP odaklı battle royale'e fazla değer katmaz.

Apex Legends , World's Edge ve Season 5's Quest görevlerinde Bloodhound's Trials ilgi noktası ile geçmişte PvE unsurlarıyla uğraştı, ancak Storm Point, haritada çetelerin savaşacağı birden fazla alana sahip, bunu yapan ilk harita. Bu PvE karşılaşmalarındaki sorun, ödüllerin gereken zamana değmemesi ve gerçekten anlamlı bir şekilde ilgi uyandırmak için yeterince zor olmamasıdır. Mevcut durumunda Apex Legends'ın daha fazla PvE öğesine ihtiyacı yok.

3909317-spiders.png
Storm Point'in karşısında, bir grup düşmanın size saldırabileceği, prowlers veya örümcek yuvaları ile karşılaşabilirsiniz. Prowlers sizi takip eder ve sizi ısırmaya çalışırken, örümcekler sizi ağlarla vurmadan önce mesafeyi yalnızca kısmen kapatır. Bu düşman gruplarının hiçbiri stratejilerini değiştirmediğinden, sıkıcı bir atış galerisinden çok daha fazlası olmayan tekrarlayan karşılaşmalarla sonuçlanır. Örümcekler yeterince hızlı ölürler, ancak avcılar mermi süngerleri olabilir, şarjör eklentiniz yoksa tüm cephane kliplerini boşa harcarlar. Ve onları savuşturduğunuz için aldığınız ödüller tam olarak bunu telafi etmiyor.

Her ölü düşman iki eşya düşürür. Biri, ekibinizin o sırada donattığı silah türlerine göre hazırlanmış bir cephane paketidir. Diğer öğe ya kalkan hücreleri, şırıngalar ya da sizin veya takım arkadaşlarınızdan birinin silahları için bir eklenti olacaktır. Silah eklentileri herhangi bir nadirlikte destansı olabilir ve mor bir eklenti elde etmek güzel olsa da, bu karşılaşmalarla savaşmayı zaman ve kaynaklara değmez. Geri kazandığınız cephane ile bile muhtemelen kıracağınız her düşmanı öldürmek için yeterli cephane gerekir. Ve sinsi sinsilerin ve örümceklerin ilaçlara veya belirli eklere ihtiyacı olanlar için ödüllendirici bir risk oluşturduğuna dair bir tartışma yapılabilse de, Fırtına Noktası o kadar büyük ki, bir sonraki yüzüğe geçmek ve ilgi çekici bir nokta keşfetmek için zaman harcamak daha iyi. World's Edge'den daha fazla oynanabilir alan ile,
Apex Legends'ın oyun döngüsünün şu anda nasıl çalıştığı göz önüne alındığında, battle royale oyunu daha fazla PvE öğesi eklememelidir. Respawn, bu öğeleri gelecekteki güncellemelerde diğer haritalara eklemeyi planlıyorsa, ödüllerin daha değerli hissetmesi ve düşmanların savaşmak için daha çekici olması gerekir. Belki de gelecekteki harita tasarımları ve değişiklikleri, PvE unsurları göz önünde bulundurularak oluşturulabilir. World's Edge'de, Bloodhound Denemeleri, genellikle çabaya değer olan ganimet ödülleriyle tek bir belirli yerde tutulur. Sonuçta Apex Legends, oyunu taze tutmak için PvE öğelerine ihtiyaç duymuyor. Storm Point'teki PvE öğelerini göz ardı eden harita, yeni ortamlar ve yerçekimi topları gibi çok daha eğlenceli yeni oyun öğeleri sunuyor. Her sezon farklı yeteneklere sahip yeni bir efsaneyi getirmenin yanı sıra,

Apex Legends için PvE'nin anlamlı olduğu tek alan, Sezon 5'in Broken Ghosts görev serisi gibi Quest olacaktır . Quest görevleri, haritanın değiştirilmiş versiyonlarında gerçekleşti ve belirli görevleri tamamlarken savaşmak için prowler orduları vardı. Bu görevler, nihayetinde oynamak için çok eğlenceli değildi, çünkü bu avcılar ayrıca tahmin edilebilir ve karşı koyması kolay saldırı modellerine sahipti. Ancak, düşmanlarda biraz iyileştirme ile Quest'in misyonları eğlenceli olabilir ve aynı zamanda oyun bağlamında daha fazla bilgi sunmanın çekici bir yolu olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.