Titan'a Saldırı: Ya Erwin Devasa Titan Olsaydı?

Titan'a Saldırı: Ya Erwin Devasa Titan Olsaydı?

Erwin'in ölümü Attack on Titan'ın ana kadrosu için yıkıcıydı. Hayatta kalması dizinin sonucunu nasıl etkilerdi?

erwin-and-the-colossal-titan.webpAraştırma Birliği Komutanı Erwin Smith, Attack on Titan'ın üçüncü sezonunda Canavar Titan'ın ellerinde öldü . Bir sonraki Devasa Titan olarak neredeyse hayatta kaldı, ancak Levi Ackerman sonunda Armin'in hayatını kurtarmayı seçti. Bu seçeneğe bakıldığında, Erwin Smith bodrumda neyin gizlendiğini bulmak için hayatta kalsaydı, dördüncü sezonun nasıl sonuçlanacağını merak ediyor.

Açıkça görülen değişiklik, Erwin'in Araştırma Birliklerinin komutanı olarak kalması ve bu da Hange Zoe'nin bir manga lideri olarak kalmasına izin vermesiydi. Erwin Smith'in düşmanlarına nasıl yaklaştığını düşünürsek, bu muhtemelen Gürleyen ile ilgili dönüm noktası olacaktır.

Erwin Smith'in Ölümü

erwin-being-hit-by-the-beast-titan-in-attack-on-titan-cropped.webp

Attack on Titan'da geleceğin kesin olarak belirlenmiş olduğu gerçeğiyle çalışırken , Eren muhtemelen bunu ilk öğrendiğinde olduğundan daha isteksiz olacaktır. Eren , Liberio'yu yıktıktan sonra Paradis Adası'na döndüğünde, hücresinin parmaklıklarından Hange'nin yakasını yakalar ve ne yapacağını bilmek ister. Aktif olarak farklı bir seçenek talep etti ve Hange ona bir seçenek veremedi çünkü dört yıl önce Marley'i öğrendiklerinden beri Marley'in etrafından dolaşmanın bir yolunu bulamamışlardı. Dördüncü sezonun ilerleyen saatlerinde Hange, bir plan bulamamaktan yakınıyor ve Eren'i tek çözüm olduğunu düşündüğü şeye ittiği için suçluluk duyuyor .

Hange en ufak bir şekilde kötü bir lider olmasa da, Erwin pastayı en iyinin en iyisi olarak kabul eder. Erwin, duvarların dışında insanlığın var olduğunu öğrendiğinde muhtemelen diğerleri kadar şoka uğrayabilirdi, ancak babası sayesinde bunun ilk etapta olacağını ummuştu. Erwin bu ifşayı kendi inançlarını sağlamlaştırmak için kullanırdı ve Marley ile halihazırda var olan savaşla başa çıkmak için bir plan üzerinde çalışmaya çoktan başlardı. Dişi Titan'ı yakalamak için bir plan yaparken zihninin ne kadar hızlı çalıştığını gördüğümüze göre, sonunda bir fikir bulabilirdi .

Erwin'in hayatta kalmasıyla ilgili en büyük hayal kırıklıklarından biri, artık bir dev değiştirici olmasıydı. Değiştiriciler iyi piyadeler yapar ama büyük komutanlar değil. Canavar Titan en azından titan formunda konuşabilir , ancak Erwin'in durumu değerlendirip emirleri yerine getirebilmesi için savaşta beklemesi gerekecekti. En ağır vuruculardan birini arka plana atmak pek stratejik bir anlam ifade etmiyor ve Erwin bir savaşı tek seferde bitirebilse bile bu en verimli hamle değil. Erwin muhtemelen Devasa'yı düzenli olarak kullanmayacaktı, hayal kırıklığı yarattı.

Bu, bugüne kadarki en önemli soruya yol açar: Erwin Smith, Gürleyen'i destekler mi? Floch'tan alıntı yapmak gerekirse , Erwin iyi bir liderdi çünkü başarılı olmak için her şeyi yapmaya istekli bir şeytandı. Bir asker bunu bildiği ve bu emirlere uymaya istekli olduğu sürece, zaferden şüphe olmazdı. Floch, Eren'i Jaegerist olarak takip etmesinin birkaç nedeninden birinin Eren'in başka bir iblis olması olduğunu belirtti. Erwin , Rumbling'i desteklemeyebilirkengönülden, başka rakipler olmasaydı zaferin ne kadar kolay olacağını anlayabilirdi. Bu, Annie Leonhart'ı yakalamanın en iyi yolunun, onu üstleri tarafından resmen azarlandığı Wall Sina'nın kalabalık nüfusunda köşeye sıkıştırmak olduğunu anlayan aynı komutan. Erwin onlara kesin olarak, amaçların araçları haklı çıkardığını ve diğer askeri liderlerinin isteksizce kabul ettiğini söyledi.

Komutan

commander-erwin-smith-attack-on-titan.webp

Erwin Smith, Eren'in Gürleyen ile aynı fikirde olmaz. Aslında Erwin, Willy Tybur ve Marleyian hükümeti tarafından savaş ilanı sırasında ortaya konan bariz tuzağa Eren'in mutlu bir şekilde girmesine çok kızacaktı , ama kesinlikle kendi gündemini ilerletmek için Gürleyen'i kullanacaktı. Anakaradaki yeteri kadar ülke haritadan silindikten sonra Eren'in onu öldürme planını cahilce takip edecekti. Erwin, evini en azından bir süre daha canlı ve güvende tutmak için Eren'in ellerini kirletmesine kolayca izin verebilirdi.

Erwin Smith'in hayatta kalması Attack on Titan'ın çözünürlüğünü değiştirmeyecekti , ancak yenildikten sonra arkadaşlarıyla yaptığı gerekli özel konuşmalar olmadan Eren'in eylemleri için bir açıklama görevi görecekti. Erwin, Paradis Adası'nın güvenliğini sağlamak için Eren'in deliliğini nasıl kullanacağını çözecekti. Floch'un inandığı gibi, Erwin'in acımasızlığı ve ellerine kan bulaştırma isteği, Cennet'in özgürlüğünü savunacaktı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.