Soren'e ne oldu? Halo Canon'da Spartan 066 Açıklaması

Soren'e ne oldu? Halo Canon'da Spartan 066 Açıklaması

Halo 2. bölüm, Halo'nun ilminde derin bir kesik ve Master Chief'in kendisi için beklenmedik bir müttefik olan tek Spartalı olan Soren-066'yı tanıtıyor.

halo-soren-master-chief-1.webp

Bu makale Halo 2. bölüm için spoiler içermektedir.

Halo 2. bölüm, Bokeem Woodbine'ı, tek Spartalı okulu bırakan Soren-066 olarak tanıtıyor. Halo şovmen Steven Kane, serisinin video oyunları üzerine inşa edilmediğini iddia ettiğinde franchise hayranlarını şok etti. Elbette abartıyordu; Halo1. bölüm, doğrudan oyunlardan kopmuş gibi hissettiren genişletilmiş bir dövüş sahnesine sahipti. Bununla birlikte, demek istediği, Haloyalnızca oyunlardan ilham almadığıdır. Aksine, bağlantılı romanlardan ve çizgi romanlardan şaşırtıcı sayıda karakter ve kavram kaldırdı.

Bu kesinlikle, arka planı daha geniş Halo irfanıyla bilgilendirilen Spartalılar için geçerlidir . Halo TV dizisinde , ahlaksız bilim adamı Dr. Catherine Halsey, galaksinin dört bir yanından potansiyel Spartalıları henüz çocukken kaçırdı ve onları ergenliğe ulaşana kadar sert ​​​​​​​bir eğitim rejimine soktu. Daha sonra onları korkunç genetik mühendislik ve sibernetik deneylerden geçirerek onları gerçek süper askerlere dönüştürdü. Birçoğu bu deneyimden sağ çıkamadı, bazıları sakat kaldı veya sakat kaldı, ancak bir avuç dolusu dönüştürülmüş çıktı. John-117, Master Chief , bu süreçten geçen en ünlü Spartalı.

Halo 2. bölüm, izleyicileri büyütmeden sonra programdan kaçan tek Spartalı olan Soren-066 ile tanıştırdı. Süreç Soren üzerinde tam olarak çalışmamıştı ve UNSC bilim adamlarını kollarından birine ek sibernetik teknoloji yüklemeye zorladı. Bu onun " garip biri " gibi hissetmesine yol açmış gibi görünüyor." Spartalı arkadaşları arasında bile ve tüm girişimi sorgulamaya başladı ve sonunda ayrılmaya karar verdi. Soren'in ayrılma kararı John-117'yi zor bir duruma soktu, çünkü BM Güvenlik Konseyi'ne ve Soren'e sadakat arasında bölünmüştü. ailesinden birini düşündü. Sonunda Soren'in kaçmasına izin verdi ve UNSC'den güvenli bir saklanma yeri olan Rubble'a doğru yola çıktı. ​​​​​​​Açıkça Usta Şef'e nereye gittiğini söyler, belki de Spartalıların oraya bir siyahi olarak gönderildiğini ima eder. ops misyonu - tıpkı romanlarda olduğu gibi.halo-soren-1.webp​​​​​​​

Soren-066'nın karakteri, ana​​​​​​​ Halo zaman çizelgesinden , özellikle Halo: Evolutions'ın sıkıntılı geçmişini anlatan ve aynı tür temaları araştıran kısa öyküsü "Pariah"tan kaldırılmıştır, büyütme süreci Soren'i fiziksel olarak bozmuştur ve daha fazla sibernetik gerektirir. geliştirmeler. Tıpkı Halo TV dizisinde olduğu gibi, kaçtı ve BMGK'dan kaçtı; temel fark, vurulan çalıntı bir Uzun Kılıçla kaçması ve cesedinin asla kurtarılmamasıdır. Ana Halo zaman çizelgesinde, Master Chief'in Soren'in nerede olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur. Aslında büyük bir İsyancı üssü olan Moloz'a kesinlikle hiç gitmedi.

Halo 1. bölüm, çoğu izleyicinin gözünden kaçacak ince bir ayrıntıyla, Soren'in varlığını zaten ima etti. Catherine Halsey, Usta Şefin haydutluk yaptığına inandığında , onu içeri getirmek için " Soren Protokolleri " ni başlatmaya karar verdi . Bunlar, Soren'in kaçışından sonra, başka herhangi bir haydut Spartalı ile başa çıkmanın bir yolu olarak geliştirilmiş olmalı. Paramount+'ın Halo TV dizisi gerçekten de dikkate değer ölçüde tutarlı bir dünya inşasına sahip.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.