Manga Okuyucuları Neden One Piece Anime İzlemeli?

Manga Okuyucuları Neden One Piece Anime İzlemeli?

One Piece Animesinde Yapılan Büyük Değişiklikler. Manga Okuyucuları Neden One Piece Anime İzlemeli? One Piece animesi, manga ile güncel kalmak isteyenler için bile çok şey sunuyor.

Eiichiro Oda'nın One Piece mangası 1997'de Shueisha'nın Weekly Shonen Jump'ında serileşmeye başladı. Oldukça başarılı bir manga olarak yola çıkan hikayenin, o zamandan beri güçlü olan bir anime uyarlaması alması sadece bir zaman meselesiydi. Toei Animation'da çok yetenekli bir ekip tarafından idare edilen One Piece animesi toplumda çok seviliyor gibi görünüyor ama aynı zamanda onlarca yıldır fikir ayrılığına düşüyor.

Özellikle Punk Hazard'dan itibaren, çoğu animenin vasat üretim kalitesiyle ilgili olan çeşitli nedenlerden dolayı, One Piece manga, hayranların çoğunluğu tarafından ezici bir çoğunlukla tercih edildi ve haklı olarak. Bununla birlikte, One Piece anime son yıllarda işleri önemli ölçüde hızlandırdı ve geçmişte olduğundan çok daha fazlasını sunuyor, bu yüzden hayranlar ona bir şans vermeyi düşünmeli.

One Piece Animesinde Yapılan Büyük Değişiklikler

wano-arc-one-piece.webp

Genellikle anime hayranları arasında büyük bir yanlış anlama, harika bir animeyi ortalama olanlardan ayıran şeyin bütçe olduğudur. Bütçe bir dereceye kadar kesinlikle önemli olsa da, bir anime'nin kalitesini belirlemede üretim süresi ve programı kadar büyük bir rol oynamaz. One Piece için üretim programı, zaman atlamasından sonra neredeyse sağlıklı değildi, bu da kaçınılmaz olarak kalitede ciddi bir düşüşe yol açtı , özellikle de bölümlerin son derece kaba olduğu ve özetlerin zaman zaman yaklaşık 7 dakika sürdüğü Dressrosa arkına doğru.

Ancak Wano Country arkıyla doğru yönde büyük bir adım atıldı. Toei gazileri Tatsuya Nagamine, Aya Komaki ve Kohei Kureta'nın dizi yönetmenleri olarak devralmasıyla hikayeye yeni bir soluk geldi. Bu zamana kadar, One Piece animesi, üretim programını önemli bir farkla iyileştirmeyi çoktan başarmıştı. Aynı zamanda, yeni bir fotoğraf stüdyosu, özellikle Wano gibi renkli bir ülke için her şeyi daha iyi hale getirdi. Bu, seri üzerinde çalışmak için yavaş yavaş çok yetenekli bir personelin yaratılması gerçeğiyle birleştiğinde, Wano'nun doğru ellerde olmasını ve animenin kalite açısından onu geçmese bile mangaya rakip olmaya devam etmesini sağladı.

Manga Okuyucuları Neden One Piece Anime İzlemeli?

luffy-gear-fifth-one-piece.webp

Açıkça görülüyor ki, One Piece , Wano Country yayının başlamasıyla, sonunda filmlerle kalite açısından karşılaştırmalar yapmaya başladığı bir noktaya kadar büyük sıçramalar yaptı. Aslında, One Piece animesinin Megumi Ishitani tarafından yönetilen 957 ve 982 gibi belirli bölümleri o kadar inanılmazdı ki, onlara "film kalitesinde bölümler" dışında bir şey demek haksızlık olur. Ancak, animeyi izlemeye değer kılan tek şey parlak görseller değil.

One Piece animesi , Oda'nın zaman kısıtlamaları nedeniyle mangasından çıkardığı şeyleri doldurma konusunda da harika bir iş çıkarıyor. Kuşkusuz, 25 yıl boyunca bir manga üzerinde çalışmak çok zor ve Oda için amaç hikayeyi bir an önce bitirmek. Sonuç olarak, Oda, animenin parladığı bölümün daha az önemli kısımlarına çok fazla odaklanmama eğilimindedir. Küçük olayları birbirine bağlayarak ve hikayeye yeni bir derinlik katmanı ekleyen One Piece anime, manganın mükemmel bir tamamlayıcısı haline geliyor. Dressrosa yayının sonuna doğru hayranlar, Sabo'nun arka planının animede ortaya çıktığını gördü. Bu mangada olmasa da, Eiichiro Oda personele arka plan hakkında ayrıntılı notlar sağladığından emin olarak olay örgüsünün kanon olmasını sağladı.

Daha yakın zamanlarda, One Piece animesi, ikisi Wano Country'de, olayların mevcut zaman çizelgesinden 4 yıl önce bir araya geldiğinde, Ace ve Yamato arasındaki bağa daha fazla derinlik kattı. Bu nedenle anime, hikayedeki en ikonik karakterlerden bazılarına yeni bir derinlik eklemekten çekinmiyor. Bu, One Piece animesinin elbette kusurları olmadığı anlamına gelmiyor. Yavaş bir ilerleme, anime bölümlerinin çoğuna hala musallat oluyor, ancak doğru yön göz önüne alındığında, yavaş tempolu bir bölüm bile mükemmel görünüyor.

one-piece.jpg

Aynı zamanda, One Piece'i yöneten Toei Animation'daki personel , dizinin büyük hayranlarıdır. Hikayeye olan tutkuları ve sevgileri, yakın geçmişte One Piece'i ortalama bir animeden en iyi olmasa da uzun soluklu en iyi animelerden birine yükselten şeydir. Hayranlar olarak ekip, büyük ifşalar, önemli anlar ve en coşkulu dövüşler gibi hikayedeki önemli anların adaletli olmasını sağlıyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, One Piece tüm yıl boyunca mükemmel bölümler yayınlamaya devam ediyor ve animenin 1015. bölümü şimdiden tüm serideki en iyi bölümlerden biri olmaya hazırlanıyor ile bunu yapmaya devam edecek.

Animenin hala sorunları olsa da, personelin ona gösterdiği sevgi miktarı ve son birkaç yılda en unutulmaz bölümlerden bazılarını sunmak için gerçekleşen inanılmaz kalite sıçraması, manga hayranlarının düşünmesi için fazlasıyla yeterli. yandan izliyorum. One Piece animesi ve mangası her zaman haksız bir karşılaştırmaya konu olmuştur. Bunun yerine, ikisi de biraz farklı şekillerde yazılmış potansiyel olarak en büyük hikayeyi anlattığından, ikisi yan yana zevk almalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.