Jim Carrey'den Klasik Filmlerinin Devamı İçin Umutlandıran Açıklama Geldi!

Jim Carrey'den Klasik Filmlerinin Devamı İçin Umutlandıran Açıklama Geldi!

Aktör Jim Carrey, Christopher Nolan gibi gerçek bir vizyona sahip bir film yapımcısı eklendiğinde klasik komedilerinden birinin devamını çekeceğini söylüyor.

Aktör ve komedyen Jim Carrey , klasik filmlerinden birinin devam filmini kabul etmesi için neler gerektiğini açıkladı. 1994 yılında gişe rekorları kıran filmdeki Ace Ventura rolüyle bir süperstar haline gelen Carrey'nin öngörülemeyen maskaralıkları ve lastik gibi yüz ifadeleri mizahının merkezindeydi. Ancak zaman geçtikçe Carrey, çoğu artık klasik olan daha geniş bir komedi ve dramatik film yelpazesiyle denemeler yapmaya başladı.

Milos Forman'ın Man on the Moon'daki komedyen Andy Kaufman veya The Truman Show'daki Truman Burbank gibi etkileyici dramatik roller üstlenmesine bakılmaksızın, Carrey'nin hayran kitlesinin çoğu, en ünlü bir avuç komedisine sadık kalıyor. 1995'te Ace Ventura'ya bir devam filmi geldi , ancak öncekiyle aynı yüksekliklere ulaşamadı. Aynısı, Dumb & Dumber'ın 2014 yılı takibi için de geçerlidir.. Bu iki film, Carrey'nin geri döndüğü tek devam filmlerini işaret ediyor ve pek çok hayranı hayal kırıklığına uğrattı. Carrey bazı filmlerinin devamı için olasılıklardan bahsetmiş olsa da, genel olarak konsepte az da olsa şüphecilikle yaklaşmıyor. Carrey'nin erken dönem komedilerinin çoğu artık komedi klasiği olarak kabul edildiğinden, bu anlaşılabilir bir tavır.

chris-nolan-imax-camera-1.webp

Sonra tekrar, Carrey devam filmi yapma fikri konusunda özellikle heyecanlı olmasa da, yakın zamanda konseptin kendisine nasıl daha çekici gelebileceğini tartıştı. E ile röportaj sırasında! News, Carrey'e en büyük komedi filmlerinden bazılarının devamı için geri gelmeyi düşünme şansı olup olmadığı soruldu. Basit bir evet ya da hayır cevabı vermek yerine, karakterleriyle bir şeyleri ileri götürme arzusundan ve onun için tamamen yeni bir bakış açısına sahip harika bir film yapımcısının vizyonunu alması gerektiğinden bahsetti. Carrey, bir Ace Ventura devam filmi için Christopher Nolan'ı bile seçti ve şunları söyledi:

Aradan uzun yıllar geçtikten sonra dahi bir kişi, yönetmen, auteur olup bitenlere tamamen yeni bir bakış açısıyla gelmedikçe, bilirsin. Chris Nolan bana gelip “Ace Ventura'yı gerçeğe dönüştürmek istiyorum ve bir şey yapmak istiyorum, bilirsiniz, daha ilginç bir şey…” derse o zaman dinlerdim. Ama çoğunlukla, bilirsiniz, belli bir süre sonra vücudunuzda artık o kişi olan tek bir hücre kalmaz, bu yüzden eski günlerde yaptığınızı taklit etmeye başlarsınız ve orijinal ilham orada olmaz.

Carrey'nin isteksizliği, sadece geçmişteki devam filmlerinin amacına ulaşmadığı için değil, aynı zamanda bir karakterde ancak bu kadar çok mesafe olabileceği için de mantıklı. Yeni bir yön veya meydan okuma, o karakterin farklı bir yanını gün ışığına çıkarmadıkça, geri dönmek için gerçek bir sebep yok. Devam filmleri için geri dönme söz konusu olduğunda, çoğu oyuncu için para büyük bir fark yaratır. Ancak Carrey söz konusu olduğunda, yakın zamanda emekliliğinden bahsetti ve yeterli olduğunu ve yeterince şey yaptığını belirtti. Böyle bir tavırla, Carrey'nin oynadığı karakterlerde ilgi çekici açıları keşfetmekle gerçekten ilgilendiği açık.

Jim Carrey'in The Cable Guy 2 veya The Truman Show 2 için geri döndüğünü görmek çok eğlenceli olsa da , hayranlar onun içgüdülerine güvenseler iyi olur. Her şeyden önce, en sevdiği filmlerini mümkün kılan aynı içgüdülerdi. Dahası, hayranların favorilerinin devam filmleri başlangıçta heyecan verici olsa da, orijinal filmlerle aynı şekilde sonuçlanmaları çok nadirdir. Belki bir gün Carrey, bir devam filmi için Nolan gibi bir yönetmenle eşleşir, ancak en azından

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.