Taraftarium24
Güç Yüzükleri oyuncu kadrosunda kimler var? Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Cast! (Güç Yüzükleri Cast)

Güç Yüzükleri oyuncu kadrosunda kimler var? Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Cast! (Güç Yüzükleri Cast)

Güç Yüzükleri oyuncuları kimler? Güç Yüzükleri Oyuncu kadrosunda kimler var? Güç Yüzükleri castı? Güç Yüzükleri konusu nedir?

Eylül'de Prime Video'ya gelecek olan 'Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'nin kadrosunda bulunan bazı oyuncuları ve karakterleri tanıyın.

Merakla beklenen yeni dizi, Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, yalnızca 1-2 Eylül'de Prime Video'da ( zaman dilimine bağlı olarak ) prömiyer yapacak. Gösteri, Orta Dünya'nın İkinci Çağını ele alıyor ve izleyicilere JRR Tolkien dünyasında daha önce hiç görülmemiş bir döneme ilk bakış sunuyor. Bu çağın ekrana getirilmesi, birçok karakterin izleyiciler tarafından ilk kez görüleceği anlamına geliyor, ancak önceki yinelemelerde ortaya çıkan birkaç ölümsüz varlık da yol boyunca ortaya çıkacak.

Oyunculardan bazıları karakterlerini şöyle anlatıyor:

Robert Aramayo, Elrond

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Robert Aramayo , Güç Yüzüklerinden binlerce yıl sonra geçen Yüzüklerin Efendisi filmlerinde de yer alan Ayrıkvadi'nin Yarı Elf Lordu Elrond'u canlandırıyor . Aramayo, “ Üçüncü Çağ'da gördüğümüz bir karakteri alıp nereden geldiğini görmek için onu izlemekle çok ilgilendim” dedi. “Keşfetmek için heyecan verici olan ünlü bir geçmişi var.”

Charles Edwards, Celebrimbor

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki Charles Edwards'ın canlandırdığı Celebrimbor'daki diğer bir karakter , Güç Yüzüklerini döven Elf demircidir. Edwards, Tolkien'in Celebrimbor tanımlamalarına atıfta bulunarak, “Karakter için birden fazla plan var” dedi. "Kim olduğu hakkında bilinçli kararlar vermek için yer vardı." Gerçek bir hayran olarak Edwards, Tolkien'in tarihine dayanarak karakter hakkında karar vermenin önemini vurguladı. “Çocukken Yüzüklerin Efendisi'ne takıntılıydım ” dedi. "Çocukken onun Elfçe senaryosunu kopyalıyordum - kendi Yüzüklerin Efendisi oyunumu bile yazdım ."

Cynthia Addai-Robinson, Kraliçe Naip Míriel

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Cynthia Addai-Robinson, bir Ada Krallığı olan Númenor'un Kraliçe Vekilini oynuyor . Bir kraliçe naibi olarak Míriel tam anlamıyla bir kraliçe değil ve izleyiciler dizi ilerledikçe bunun onun karakteri için tam olarak ne anlama geldiğini öğrenecekler. Addai-Robinson, karakterinin “insanları için doğru olanı yapmaya” çalışan “düşünceli bir kadın” olduğunu paylaştı. Ayrıca, "olmak üzere olan bir şeyin önsezisi" olduğunu ve Míriel'in buna bağlı olduğunu belirtti.

Trystan Gravelle, Pharazôn

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Trystan Gravelle'in canlandırdığı Pharzôn, Kraliçe Vekili Míriel'in danışmanı olarak görev yapıyor. Gravelle, "O insanların gerçek bir hizmetkarı," diye açıkladı. "Görevi, Númenor'un emekçi halkı ile naiplik arasındaki ilişkiyi evlendirmek." Gravelle ayrıca karakterinin "ölümlülüğünün yükünü taşıdığını" paylaştı ve ailesinin geride bırakacağı mirasa odaklandı.

Owain Arthur, Prens Durin IV

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Owain Arthur tarafından oynanan Prens Duran IV, Cüce şehri Khazad-dûm'un bir prensidir. Arthur, “Khazad-dûm'un geliştiği altın bir çağda görüyoruz” dedi. Tolkien'in dünyasında bir Cüce'ye yakışan protezler, makyaj ve kostümler, Arthur'u gösteride neredeyse tanınmaz hale getirdi ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde bu, makyaj koltuğunda bolca zaman anlamına geliyordu. “Her sabah üç saatlik bir süreçti ve her şeyi çıkarmak için 45 dakikalık bir süreçti” diye açıkladı. "Burun ilk şeydi ve beni anında kocaman bir gülümsemeyle yaşlı bir adama dönüştürdü."

Sophia Nomvete, Prenses Disa

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Prens Durin IV, Sophia Nomvete'nin canlandırdığı Prenses Disa ile evlidir. Prenses Disa, Tolkien dünyasındaki ilk Siyah kadın Cücedir. Nomvete, "Bu, sinematik televizyon için devrim niteliğinde bir an" dedi. "Buna ev sahipliği yapmak bir onurdur." Nomvete, karakterini bağdaştırıcı olarak tanımlıyor ve kadınların da onun gibi Disa ile bağ kurmasını umduğunu söyledi. “O bir anne, o bir eş ama aynı zamanda büyülü güçleri var” dedi. “İnsanları, evi ve kendi değeri için tutkusu ve hırsı var.”

Lloyd Owen, Elendil

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Lloyd Owen tarafından oynanan Elendil, bir deniz kaptanı ve Númenor'da “bilinen” bir ailenin reisi. Isildur ve Eärien'in babasıdır (bu ikisi hakkında birazdan daha fazlası). Owen, Elendil'in ailesinin güç veya prestij açısından yüksek olmasa da, "Númenor'daki her şey okyanusun etrafına inşa edilmiştir, bu yüzden bir geminin kaptanıysanız, bununla ilgili belirli bir statü vardır" dedi.

Maxim Baldry, Işıldur

Amazon'un yeni dizisi The Lord of the Rings: The Rings of Power on Prime Video setinden bir görüntü.

“'Ben hevesliyim...” Maxim Baldry, karakterinin yön eksikliğine gülerken sözünü kesti. Baldry, Elendil'in oğlu ve Eärien'in erkek kardeşi Isildur'u oynuyor. Baldry'ye göre, Isildur hayatında bir tür dönüm noktasında. Isildur'un bir deniz öğrencisi olduğunu paylaştı, ancak "gerçekten bir deniz askeri öğrencisi olmak istemiyor ve orada başka bir şey olduğunu düşünüyor."

Ema Horvath, Eärien

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Ema Horvath, dizi için yaratılan yeni bir karakter olan Eärien'i oynuyor. Eärien, Isildur'un kız kardeşidir ve Horvath, ikisinin de "yetişkinliğin eşiğinde" olduğuna dikkat çeker. Horvath ayrıca rolün onun biraz Númenórlu okumayı ve yazmayı öğrenmesini gerektirdiğini paylaştı.

Markella Kavenagh, Elanor "Nori" Brandyfoot

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Markella Kavenagh Harfoot karakteri Elanor “Nori” Brandyfoot'u oynuyor. Harfootlar, Shire'dan gördüğünüz Hobbitlere benzese de Kavenagh, önemli bir ayrım olduğunu açıklıyor. "Fiziksel benzerlikleri paylaşıyorlar, ancak en büyük fark içinde bulundukları koşullar," diye açıkladı. "Shire'lı Hobbitlerin evleri var. Harfootlar aktif olarak bu istikrar duygusunu arıyor."

Morfydd Clark, Galadriel

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Galdriel, JRR Tolkien dünyasında köşe taşı bir karakterdir. The Rings of Power'daki karakteri oynayan aktris Morfydd Clark, “O en yaşlı elflerden biri” dedi . "Ay'dan daha yaşlı." Galadriel, Orta Dünya'daki en tarihi anlardan bazılarının bir parçası olmuştur ve birçok kişi onu bilge, görkemli Lothlórien Leydisi olarak tanır. Clark, dizide göreceğiniz Galadriel'in filmlerde gördüğünüz versiyondan oldukça farklı olacağını açıklıyor. “İkinci Çağın Galadriel'i ile Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden hepimizin bildiği Galdriel arasında binlerce yıl var ” dedi.

Charlie Vickers, Halbrand

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Halbrand, Men ırkının bir parçası olan özgün bir karakterdir. Hayranlar dizideki yeni karakterle ilk tanışmalarını yaparken, dizide Halbrand'ın arkasındaki aktör Charlie Vickers, karakterinin doğal olarak Tolkien dünyasına uyduğunu açıkladı. Vickers, “Göstericiler ve yazarlar, Tolkien'in özüne dayanan bir karakter yaratarak harika bir iş çıkardılar” dedi. "Tolkien'in yazdığı temalar Halbrand'ın içinde var."

Benjamin Walker, Gil Galad

Yüksek Kral Gil-galed, ormanda uzaklara bakan bir fotoğraf anlamına gelir.

Benjamin Walker, Noldor'un Yüce Kralı, İkinci Klandan Valinor'a göç eden Yüksek Elfler Gil-galad'ı oynuyor. Walker, Gil-galad'ın ideal bir lider olduğunu açıkladı. “Örnek ve zarafetle önderlik ediyor” dedi. "Olmak istediğin kişi olma özgürlüğünü veriyor ve ben onun bu yönünü seviyorum. Bir anda rütbe atlayacak kadar güçlü, ama yapmamayı seçiyor.”

Ismael Cruz Cordova, Arondir

Arondir, yolu aydınlatan bir meşale ile karanlık bir alanda yürüyor.

Ismael Cruz Córdova'nın canlandırdığı Arondir, Güney Toprakları halkını gözetmekle görevli bir Silvan Elfi'dir. Cruz Córdova, “Güneylililer tarihin yanlış tarafındaydı ve Elfler onları gözetlemek ve yasayı yerinde tutmakla görevlendirildi” dedi. Arondir bir yabancıdır ve dolayısıyla halkı arasında muhalif bir ses olan Güney Toprakları'ndan (Bronwyn) bir kadına aşık olur.

Nazanin Boniadi, Bronwyn

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Nazanin Boniadi tarafından oynanan Bronwyn, şifacı bir kadın ve Theo adında sorunlu bir çocuğun bekar annesidir. Boniadi, yanında oturan Ismael Cruz Córdova'yı (Arondir) işaret ederek, "O muhteşem bir elfle yasak bir aşk yaşayan bir Güneyli insan," dedi. Bonaidi, Elflerin ikinci kez karanlık tarafa geçmelerini engelleyen koruyucu rolü göz önüne alındığında, Güneyliler ve Elfler arasında gerilimlerin ortaya çıktığını açıkladı. Boniadi, "Mevcut duruma yönelik bir öfke var ama aynı zamanda umut da var" dedi.

Tyroe Muhafidin, Theo

Yukarıda listelenen ve aşağıda açıklanan karakterin bir görüntüsü.

Tyroe Muhafidin, diziyi çalmaya hazırlanan birkaç genç oyuncudan biri. Bronwyn'in oğlu Theo'yu oynuyor ve babası gizemli bir şekilde resmin dışında. Fakir, orta çağdan kalma bir köyde büyüyor. Muhafidin, Theo'nun köyünün halkının “çok fazla şeyleri olmadığı için çalışkan” olduğunu açıkladı. İçinde bulunduğu koşullar ve annesinin düşmanla olan romantizmiyle ilgili dönen söylentilerin yükü altında kalan Theo'nun hayal kırıklığı büyüyor ve izleyiciler dizide bu hayal kırıklığının yaşandığını görecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.