Amazon Prime dizisi Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri izle Şifresiz Amazon Prime Güç Yüzükleri İzle

Amazon Prime dizisi Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri izle Şifresiz Amazon Prime Güç Yüzükleri İzle

Amazon dizisi Güç Yüzükleri 1. Sezon 1. Bölüm izlemek isteyenler buraya. Amazon Prime Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisi 1. Sezon 1. Bölüm izle. Amazon Prime izleme rehberi. Gğç Yüzükleri castı, Güç Yüzükleri konusu nedir?

Güç Yüzükleri ne zaman başlayacak?

Amazon Prime dizisi Güç Yüzükleri izleyici ile buluştu. 1 Eylül’de yayınlanan yüzüklerin efendisi güç yüzükleri konusu ve oyuncuları açısından merakla bekleniyor. Amazon Prime üyeliği olmayanlar ise bu diziyi nasıl izleyeceklerini araştırıyorlar.

Güz Yüzükleri şifresiz izlemek için doğru yerdesiniz!

'Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri' İncelemesi: Bir Krala Uygun Değilse Sağlam Bir Dönüş

JRR Tolkien'in fantezileri, Amazon Prime Video'nun gereğinden fazla hesaplanmış ama inandırıcı yeni serisinde bir kez daha gişe rekorları kıran bir hal alıyor.

Arama motoru için optimize edilmiş, hafızaya dayanıklı başlığı olmasa bile, “ Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri ”, Peter Jackson'ın gişe rekorları kıran üçlemesini - elbette ilkini - uyandırmak için inşa edilmiştir. Trompet sesleri, geniş yeşil alanlar, basamaklı şelaleler ve dağ zirveleri arasında inşa edilmiş yüksek kaleler üzerinde parlıyor. Parıldayan ışık, bize ait olamayacak kadar güzel bir dünyanın her köşesinden yansır, ancak yalnızca hayal gücünün (ve bir sürü CGI) seçim sezgileriyle ortadan kaldırılır. Elf kulakları bir noktaya kadar keskinleşir. Gözden kaçan biblolar kara büyüyü gizler. Orklar aşağılık canavarlar gibi tükürür ve inlerler, ancak - “Hobbit'in” kutsal olmayan dijital kabukları yerine onları oynayan insanlara yakışır şekilde - her birinin bir adı vardır.

yüzüklerin efendisi güç yüzükleri yönetmeni

Sonuçta bu "Yüzüklerin Efendisi". İkonografi, Amazon'un ödediği (ve cömertçe ödediği ) şeydir. Yine de spoiler içine girmeden, filmlerden TV'ye temiz bir şekilde haritalanan sadece Orta Dünya'nın görünümü değil; yapı ve karakter yayları da taşınır. Genç hobbitler tehlikeli bir maceraya atılırlar. Telif hakkı çıkarılmalıdır. Karanlık bir lord belirir. Filmlerdeki yardımcı rollere bile erken bir ilgi gösteriliyor (yani, her bölümde yeni oyuncularla birlikte Cate Blanchett'in Galadriel'i ve Hugo Weaving'in Elrond'u). İlk bölüm tek başına, resmen bir davul gibi sıkı olsa da, birkaç klasik hikaye anlatımı tekniğini ödünç almanın ötesine geçiyor; “The Fellowship of the Ring”e pek çok özel çağrıyı çağrıştırıyor, Jackson'ın adı jeneriğinde bir yeri hak ediyor.

guc-yuzukleri.webp

But “The Rings of Power” is not a remake of the movies or even a traditional prequel, a la Jackson’s own return trip to J.R.R. Tolkien territory. The series is based on the author’s appendices to “The Lord of the Rings” and set in the Second Age of Middle Earth, thousands of years before Frodo or Samwise mosey into the Shire. Showrunners and executive producers J.D. Payne and Patrick McKay developed their own story, inspired by Tolkien’s detailed history, and whether their project is merely indebted to the past or reverse-engineered to echo dependable beats, what’s needed to set the series apart is the same: a pulse of its own.

“The Lord of the Rings: The Rings of Power” flutters to life in bursts, offering reason enough to believe, with time to play out its own story and optimize its own strengths, the Prime Video creation could leave its own gleaming mark on J.R.R. Tolkien’s still-expanding universe. Genuine chemistry draws sparks of humor and heartache. Sizable set pieces house indisputably epic battles. And yes, the grandeur on display is almost too much — all those soaring shots of fantastical cities and glistening scenery routine enough to feel, well, routine. Still, the stately show’s main hurdle is the same faced by many of the streaming era’s ambitious sequels, prequels, and spin-offs: over-familiarity absent any real risk. Investing a boatload of cash isn’t the same as investing beliefs, predilections, and sense of humanity. It’s rather simple to satisfy the masses with a nostalgic game of connect the dots; it’s much harder to forge a ring of one’s own worth admiring.

Şimdiye kadar yapılmış en pahalı TV şovu olarak adlandırıldı, dizi yarım milyarın ne satın alabileceğini göstermeden önce çok az zaman harcıyor. “Arkadaşlığın” girişine benzer şekilde, “Güç Yüzükleri”, yaklaşan yolculuğunu bir geri dönüşle tanıtıyor. Yüzlerce yıl önce, dünyanın özgür orduları, dünyaya hükmetmek için düşünülemez bir şeytan olan Morgoth ile savaşmak için bir araya geldi. Çatışma yüzyıllar sürdü. "Ölüm için hiçbir sözü olmayan" ölümsüz varlıklar olan elfler, zor yoldan öğrendiler ve hiçbiri, kardeşini Morgoth'un korkulan teğmeni Sauron'a kaptıran efsanevi bir komutan olan Galadriel'den (Morfydd Clark) daha fazla ciddiye almadı. Yükselen Karanlık Lord'a karşı intikam yemini ederek, amacı hakkında şüphe uyandıracak kadar uzun süren kayıp rakibini aramaya başladı. Sonunda, çoğu kişi Sauron'un öldüğüne inanmaya başlar. Barış, hafife alınacak kadar uzun sürer.

guc-yuzukleri-11.webp

Haçlı seferiyle ilgili olarak, şu ya da bu şekilde, sık sık başvurulan bir yerleşim bölgesi haritasına yayılmış geniş bir kadro var. Elrond (Robert Aramayo), elfin Yüce Kralı Gil-Galad (Benjamin Walker) ile yakın bağları olan bir siyasi yardım olarak çalışmaktadır. Liderinin isteği üzerine Elrond, muhteşem bir dağın içinde yaşayan bir cüce olan eski arkadaşı Prens Durin IV'ü (Owain Arthur) ziyaret etmek için dışarı çıkar ve ikisi, ilk kez ortaya çıkan (ve çok hoş olan) dikenli cüce/elf dinamiğini kısa sürede yeniden yakalar. Gimli ve Legolas. (Durin, hemen hemen "baltamı aldı" demelidir.) Olduğu söyleniyor, Legolas vekili, elf askeri Arondir (Ismael Cruz Córdova) bir erkek şehrine bakmak için Güney Toprakları'nda konuşlandırıldığından, Orta Dünya'da başlıyor. Hükümdarlar ve yönetilenler arasında hiçbir aşk kaybolmazken, kötü seçimlere meyilli bir oğlu olan bir insan şifacı olan Arondir ve Bronwyn (Nazanin Boniadi) arasında yasak aşk kıvılcımlar saçar.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.