Görünmez Adam 2 Devam Filmi Neden Hata Olur?

Görünmez Adam 2 Devam Filmi Neden Hata Olur?

2020 korku filmi The Invisible Man, o yılın en hoş sürprizlerinden biriydi ancak bu, devam filmi çekmenin hata olmayacağı anlamına gelmiyor.

2020'nin The Invisible Man'i kadar harika bir film olsa da, bir devam filmi yapmak hatadan başka bir şey olmazdı. Coronavirüs pandemisi ve bunun sonucunda sinemaların kapanmasından önce vizyona giren son büyük filmlerden biri olan Universal ve Blumhouse'un The Invisible Man'i , Claude Rains'in başrolde olduğu 1933 orijinal filminin gevşek bir yeniden çevrimi olarak kabul edilebilir. HG Wells'in 1897 tarihli kitabının başka bir uyarlaması olarak da düşünülebilir, ancak gerçekte, bu Görünmez Adam sadece bu hikayenin çerçevesini aldı ve onu neredeyse tamamen yeni bir terör hikayesi inşa etmek için kullandı.

Adını Testere ve Insidious serilerine taşıyan Leigh Whannell'in yönettiği The Invisible Man , The Handmaid 's Tale'den Elisabeth Moss'u canlandırıyor . Yakında, Cecilia gittikten sonra Adrian'ın intihar ederek öldüğü anlaşılıyor, ancak bu durumda tercih edilen sonuç bu olurdu. Bunun yerine, bir bilim adamı olan Adrian, kendini görünmez kılmak için geliştirdiği bir teknoloji parçasını kullanır.Bu görünmezlik, Adrian'ın Cecilia'nın hayatına geri dönmesini, onu korkutup gazını yakmasını ve yörüngesindeki herkesin onun delirdiğine inanmasına neden olmasını sağlar. Sonunda Cecilia, kendi görünmezlik teknolojisini kullanarak durumu Adrian'a karşı çevirebilir. Bir zamanlar yoğun bir hikayeyi tatmin edici bir sona getiren dokunaklı, etkili bir sonuç. The Invisible Man'in sahip olduğu kritik ve ticari başarı ile , potansiyel bir devam filmi hakkında sorular sorulmaya devam ediyor, ancak Görünmez Adam 2'yi gerçekten kötü bir fikir yapan Görünmez Adam'ın sonunun gücü.

invisible-main-1.webp

Hollywood'un franchise sevgisi, gerçek bir sonla biten bağımsız bir filmin nadir olduğu anlamına gelir. Görünmez Adam gibi yarım kalmış sonların büyük çoğunluğunu bağlamış gibi görünen bir son bile, geri alınma riskini taşır. Cecilia hayattayken ve Adrian'ın görünmezlik giysisini elinde tutuyor olsa da, onu geri getirmek için gerçekten zorlayıcı bir sebep yok. Cecilia, tiyatrolarda alkış toplayacak şekilde işkencecisine karşı tam ve tavizsiz bir zafer elde eder. Şimdi, Adrian'ın onu kilitli tuttuğu duygusal prangalardan arınmış, mümkün olduğunca mutlu ve normal bir hayat yaşamayı hak ediyor.

Neyse ki hem Moss hem de Whannell Görünmez Adam 2'nin gerekli olmadığının farkında görünüyor . Kısa süre önce sorulduğunda Moss, bir Görünmez Adam devam filminin yakın zamanda gelme ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Bununla birlikte, Universal ve baş yapımcı/yıldız Elisabeth Banks'in , gelişen klasik canavar canlandırma serisinin bir parçası olarak planlanan Görünmez Kadın yan serisinde veya Görünmez Adam'a benzer bir şekilde ilerlemeye devam etmemeleri için hiçbir neden yok. Bunlar kendi başlarına değerli olabilir, ancak Cecilia'nın katartik sonunun doğrudan bir Görünmez Adam devam filmi tarafından dokunulmadan kalması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.