"Game of Thrones": "Ejderha Evi" fragmanını gizleyen şey

"Game of Thrones": "Ejderha Evi" fragmanını gizleyen şey

Yeni dönem, yeni karakterler, yeni olaylar... HBO'nun yeni kreasyonu sizin için sürprizler hazırlıyor.

Westeros semalarında Demir Taht'ı ve uçan ejderhaları artık göremeyeceğiniz için endişeleniyor musunuz? HBO'nun bizim için hazırladığı birçok Game of Thrones spin-off'unu hesaba katmadan oldu . GRR Martin'in eserinin ilk uyarlamasını yapan Amerikan kanalı, çok büyük bir parçayla başlıyor: 2022'de ekranlarımıza gelecek olan House of the Dragon serisiyle Targaryen ailesi . İlk mini fragman 6 Ekim 2021'de tanıtıldı ve şimdiden öğretim açısından zengin.

Öncelikle Game of Thrones olaylarından yüzyıllar önce geçen bu yeni hikayenin kahramanları kimler? Fragman bize Prenses Rhaenyra Targaryen'i (Emma D'Arcy ve muhtemelen karakterin daha genç bir versiyonunda Emilia Clarke gibi iki damla su gibi görünen genç aktris) ve Daemon Targaryen'i (bu teaserın anlatıcısı Matt Smith) gösteriyor. . Tanınabilir beyaz saçları, bu tanıtımda böyle bir niteliğe sahip olan tek kişi olmasalar bile onları fark etmeyi kolaylaştırıyor. Rhaenyra ve Daemon Targaryen'in iyi tanıdığımız Daenerys Targaryen ile bir bağlantısı var. Emilia Clarke'ın canlandırdığı karakterin ebeveynleri, hatta büyükanne ve büyükbabası değiller. Bunlar doğrudan atalardır.

Arsa, bu ensest çift (Targaryen ailesinde bir gelenek) ve onların güç mücadelesi etrafında dönecek. İstediğimiz gibi bir aile içi ve jeopolitik savaş ve adı: Ejderhaların Dansı. Ne hakkında?

Rhaenyra, Daenerys ile hemen hemen aynı sorunu yaşıyor. Tahtın kendisine ait olması gerekiyordu... ama verasetten çıkarıldı. MS 105'te, ilk karısı Kral Viserys I Targaryen'in ölümü üzerine (bir kılıç tutan ve teaser'da parmağında Targaryen ailesinin arması olan bir mühür yüzüğü olan tahttaki adam) erkek varis olmadı. Bu nedenle biraz ilericilik göstermeye karar verir ve kızı Rhaenyra Targaryen'i varis olarak adlandırır . Krallığın tüm lordları bağlılık yemini ediyor... ama sorunun yaklaştığını hissedebiliyorsunuz, tahtı almayacak. Kral, Alicent Hightower ile yeniden evlenir ( ayrıca dizinin açıklanan ilk görsellerinde de keşfedilmiştir).) 106'da ve babanın üç oğlu: Aegon, Aemond ve Daeron.

Ancak Aegon doğduğunda, I. Viserys yeni veraset kuralını pekiştirdi ve Rhaenyra'yı varis olarak korudu. Ancak prenses ve kraliçe hiç anlaşamazlar. Hightower ailesi bu yeni dizide çok önemli olacak. Alicent'in babası Otto Hightower gizlice karavana girer, koyu yeşil ceketi üzerine ünlü Kralın Eli rozetini takan kişidir...

Prensesin ilk evliliğinden birkaç çocuğu var ve sonra amcası Daemon ile yeniden evleniyor ve birlikte kral olacak iki oğlu olacak: Aegon III ve Viserys II. Kraliçe Alicent ve Prenses'in çocukları, ailede gerginliğe neden olarak birbirlerinden samimi bir şekilde nefret ederler.

Kral ölünce bıçaklar iki kadının arasına çekilir. Kraliçe Alicent Hightower , tacın oğullarından birinin kafatasına düşmesi için gizli bir seçilmiş konseyi toplar . İhanet ortaya çıktı ve Veliaht Prenses'in davasını savunmak isteyen konseyin tek üyesi öldürüldü. Game of Thrones hayranlarıtakdir edecek. Alicent sadece güç arzusuyla hareket etmez, Rhaenyra kraliçe olursa çocukları için korkar... Ve Rhaenyra sadece tahtın ondan çalındığını görebilir. Aegon kral olur... Bir metresiyle yataktayken (yine klasik) haberi ona bildiririz ama üvey kardeşi Rhaenyra'ya (ve ejderhalarına) kızmak istemediği için tacı reddeder. Sonunda aile üyelerini korumayı kabul edecek. Rhaenyra, kendi tarafında kendi konseyini oluşturur ve kendini taçlandırır. Bir krallık için iki hükümdar, Ejderhaların Dansı başlayabilir ...

Ejderhaların Dansı

"Ejderhaların Dansı" çünkü şu anda her Targaryen'in binek olarak en az bir dev ateş yiyici olduğunu varsayabilirsiniz. Bu efsanevi hayvanlar o zamanlar o kadar nadir değildi. Ardından korkunç bir suikast, intikam, savaş ve manipülasyon oyunu gerçekleşecek. Size burada her şeyi anlatmayacağız ama bazı harika sürprizlere hazır olun! Ayrıca tanınmış isimleri de bulacağız... Rhaenyra'nın "Siyahları" tarafında Stark, Greyjoy veya Arryn veya Alicent Hightower ve Kral Aegon'un "Yeşiller" tarafında Lannisterlar. Kağıt üzerinde, Yeşiller House Hightower'ın silahlı kuvveti sayesinde çok daha zengin ve daha güçlüyse, Siyahların az çok vahşi ejderhaları var ...

Bu kısa fragmanda sunulan yeni yüzler arasında şüphesiz fark etmişsinizdir , Corlys Velaryon (Steve Toussaint) ve gümüş dreadlock'ları. Takma adı Deniz Yılanı olan Corlys, Velaryon de Lamarck Hanesi'nin zengin ve güçlü lorduydu. Detroit Kralı olmasına yardım ettiği Daemon Targaryen'in bir müttefikidir. Ejderhaların Dansı sırasında, güçlü filosu ile bir süre El olduğu Rhaenyra Targaryen'in ana desteğiydi. Oğlu Laenor da Rhaenyra ile evlenecektir. Laenor'un daha adil sekse pek ilgisi olmadığı için pek iyi gitmeyecek siyasi bir evlilik . Fragman ayrıca bize bu nüfuzlu ailenin altın rengine bürünmüş hızlı bir görüntüsünü sunuyor.

Daha sonra ortaya çıkan kahverengi saçlı ve beyaz elbiseli genç kadın, Viserys I'in saltanatı sırasında Port-Réal'de sahne alan Lys'li bir fahişe Mysaria (Lady Misère veya Beyaz Solucan lakaplı) olabilir. Kralın kardeşi Prens Daemon Targaryen'in metresi ve Ejderhaların Dansı sırasında Kraliçe Rhaenyra'nın resmi olmayan fısıltı metresiydi.

Son komik küçük ayrıntı, Alicent'in elinde bir hançerle kalabalığın içinde hızla ilerlediği ancak bir saniyeliğine gösteriliyor . Game of Thrones'ta düşmanlıkları başlatan bu hançer, Arya Stark'ın serinin sonunda Night King'i öldürmek için de kullandığı Valyria çeliği hançeri... Keskin nesnelerden bahsetmişken hayranlar , Demir'in Taht odası çok daha etkileyici. GRR Martin'in kitaplarında anlatıldığı gibi, tahtın her tarafına dizilmiş pek çok tehditkar kılıç görülebilir.

Ejderhaların Dansı 131 yılında sona erecek. Her büyük savaşta olduğu gibi, kazananlardan çok daha fazla kurban bulacağız. House Targaryen onarılamaz bir şekilde zayıflamış olarak ortaya çıkacak ve ejderhalar neredeyse tamamen ortadan kalkacak... GRR Martin'in "kendisi" tarafından zaten düşünülmüş ve yazılmış olma avantajına sahip olan bu yeni diziyi hayranları onaylarsa birkaç sezon yapmaya yeter. Ayrıca Pygmalion tarafından yayınlanan Ateş ve Kan hikayelerine adanmış kitaplarda Targaryenler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.