10 En İyi Doğaüstü Anime, Sıralama

10 En İyi Doğaüstü Anime, Sıralama

Shinigami'den okülte, doğaüstü temalara sahip anime, izleyicileri yıllardır büyüledi.

Kim biraz doğaüstü şeylerden hoşlanmaz ki? İblislerden vampirlere kadar insan ırkı, hikaye anlatıcılığının başlangıcından bu yana görünmeyen ve bilinmeyen güçlerin hikayeleriyle büyülendi.

Anime de doğaüstü temalara odaklanan birçok inanılmaz hikaye ile bunun bir istisnası değildir. Hayranların seçebileceği çok sayıda şov olsa da, türün izlenmesi gereken şovlarında bazıları diğerlerinden daha fazla öne çıkıyor.

23 Nisan 2022, Mark Sammut tarafından güncellendi: Supernatural animesi bol ve bu kategoriye giren birçok battle shonen şovu var. Bu tanım, aksiyona, hayattan kesitlere, komediye ve hatta aşk hikayelerine atıfta bulunabilir ve bu türlerin her biri, diğer dünyaya değinen öğeler içeren kesinlikle harika bazı diziler üretmiştir. Bu makale, tüm zamanların en iyi doğaüstü animelerinden birkaçını daha içerecek ve her bir dizinin nerede yayınlanabileceği hakkında bilgi sağlayacak şekilde genişletildi.

10 dororo

dororo.webp

Japonca Başlıkdororo
StüdyolarTezuka Productions, MAPPA
Nerede Akış YapılırAmazon Prime Videosu

Bir samuray lordu, vilayetini zenginleştirmek için her şeyi yaptığında, ilk doğan oğlunun gözleri, uzuvları ve hatta derisi bile olmadan korkunç bir şekilde doğmasına neden olan on iki şeytanla bir anlaşma yapar. Ölmek ve unutulmak için nehre atılan bebek, genç Hyakkimaru'nun yaşayabilmesi için protezler yapan bir tıp adamı tarafından bulunur.

Dororo , kendisini lanetleyen iblisleri öldürmeye ve bunu yaparken gerçek benliğinin parçalarını yeniden kazanmaya çalışırken hikayesini takip ediyor. Yol boyunca Hyakkimaru, itibari Dororo ile tanışır ve ikisi hızlı arkadaş ve seyahat arkadaşı olurlar.

9 mononoke

Japonca Başlıkmononoke
Stüdyotımarhane
Nerede Akış YapılırAsyalıCrush , RetroCrush

Hiçbir anime hayranı Mononoke'de bulunan nefes kesici görselleri inkar edemez . Gizemli İlaç Satıcısı Kusuriuri'nin çeşitli insanları rahatsız eden kızgın ruhlarla uğraşmasını konu alan hikaye, animasyon kadar inanılmaz. Klasik Japon korkularının doğaüstü ile birleşimi, hayranları sonuna kadar koltuklarının kenarlarında tutacak.

İlaç Satıcısı, şeytan çıkarmak için Mononoke'u arayan topraklarda dolaşırken görünüşte zamandan ve uzaydan ayrı bir kişi olan esrarengiz bir figürdür. Ruhlar yıkıcı güç olabilir, ancak tüm bu hikayeler, doğaüstü varlığın etkisine sürüklenen karakterleri keşfeden güçlü bir insan unsuruyla birlikte gelir.

8 Yu Yu Hakusho: Hayalet Dosyaları

Japonca BaşlıkYuu Yuu Hakusho
StüdyoStüdyo Pierrot
Nerede Akış YapılırCrunchyroll , Funimation , Hulu , TubiTV , VRV

Yu Yu Hakusho , bir shonen savaş anime klasiğidir. Yuusuke Urameshi, genç bir çocuğu yoldan çekmek için bir arabanın önüne atlayarak kahramanın beklenmedik bir şekilde ölmesine neden olduğunda geleceği için önceden söylenenlere aykırı davranır. Bu şaşırtıcı nezaketinden dolayı, Yusuke'ye ruhlar dünyasının hükümdarı tarafından hayata geri dönmesi için bir şans daha verilir.

Yu Yu Hakusho , tümü belirgin bir şekilde doğaüstü olan dört ana yaya bölünmüştür. İlk bölüm büyük ölçüde Yusuke'nin davaları üstlenmesine ayrılmıştır ve bu bölümler genellikle sonraki bölümlerden daha zayıf olsa da, bu anime dünyasını genişletmek için sağlam bir iş çıkarırlar. Dark Tournament ve Chapter Black destanı çok daha üstündür ve Yu Yu Hakusho'nun gelmiş geçmiş en iyi doğaüstü animelerden biri olarak kabul edilmesinin nedenidir .

7 Senin Sonsuzluğuna

Japonca BaşlıkFumetsu no Anata e
StüdyoBeynin Temeli
Nerede Akış YapılırCrunchyroll , HBO Max , VRV

To Your Eternity , 2021 İlkbaharı anime sezonundan çıkan en büyük hitlerden biriydi ve şimdiden piyasadaki en iyi doğaüstü şovlardan biri olarak kalıcı bir yer edindi. A Silent Voice'un arkasındaki akıl olan Yoshitoki Ooima tarafından yazılmıştır , bu nedenle izleyicilerin güçlü bir duygusal ilişkiye hazır olmaları gerekir.

Hikaye, insanlığı deneyimleyen ve yavaş yavaş insanları ve hayatı öğrenen ölümsüz bir varlık hakkındadır. Oyunda daha yüksek karanlık güçlerle, bu doğaüstü drama, her şeyin nasıl ortaya çıktığını görmek için izlenmeye değer.

6 Ölüm notu

Japonca BaşlıkÖlüm notu
Stüdyotımarhane
Nerede Akış YapılırCrunchyroll , Funimation , HBO Max , Hoopla , Hulu , Netflix , TheRokuChannel , TubiTV , VRV , Vudu

Bir shinigami, isimlerini Death Note adlı defterlerine yazabildikleri sürece, herkesi öldürebilir ve hayatta kalan yıllarını çalabilir. Böyle bir itibari defter, dünyanın ideal versiyonunu denemek ve yaratmak için kullanmaya başlayan Light Yagami'nin eline geçer.

Bu, yalnızca L olarak bilinen gizemli deha tarafından yönetilen gizli bir polis grubu olarak yoğun bir psikolojik animeye yol açar, çünkü çoğunlukla korkunç insanları öldürürken, hala cinayetler işleyerek yasaları çiğniyor. Shinigami'nin doğaüstü yetenekleri, Light'ın her zaman onunla birlikte olduğu için sıklıkla devreye girer.

5 Natsume'nin Arkadaş Kitabı

Japonca BaşlıkNatsume Yuujinchou
StüdyoBeyin Üssü, Bitki
Nerede Akış YapılırCrunchyroll , Funimation , Tubi , VRV

Genç erkeklerin çoğu okula ve günlük hayata odaklanmakla meşgul ama Takashi Natsume'nin endişelenecek başka bir şeyi var - youkai onun özgürlüğünü geri kazanmasını sağlamaya çalışıyor. Natsume'nin Dostluk Kitabı'nın hikayesi , koruması olarak yalnızca Madara adında bir kedi ruhu olan bu youkailer tarafından avlanan maceralarını takip eder.

Bu doğaüstü anime, korku hakkında daha az ve hayatın ilginç kesitleri hakkında daha fazla olduğu için benzersizdir . Natsume, kitabın adını büyükannesinden devralır ve sayfalarında youkai'nin adları bulunur. Bu, sahibine ruhlar üzerinde kontrol sağlar ve Natsume'yi yalnızca isimlerini geri kazanmak isteyen varlıklar için değil, aynı zamanda kitaba sahip olmak için umutsuz olan kötüler için de bir hedef haline getirir. Onlarla savaşmak yerine, Natsume bu isimleri gerçek sahiplerine geri vermeye karar verir.

4 Mushi-Shi

Japonca BaşlıkMushishi
StüdyoSanat Ülkesi
Nerede Akış YapılırCrunchyroll , Funimation , Hulu , TubiTV , VRV

2006 Tokyo Anime Ödülü'nü kazanan Mushi-Shi , Ginko'yu takip eden ve Mushi'nin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışan bir hikaye. Mushi, hastalıklardan gerçek bir gökkuşağına kadar her şeyin şeklini taklit edebilen garip doğaüstü varlıklardır. Mushishi, bu garip varlıkları incelemeye çalışanlardır ve Ginko da onların arasındadır.

Gösteri, muhteşem olmak için aksiyona bağlı olmayan inanılmaz görsellere ve güçlü bir hikaye anlatımına sahip. Mushi-Shi , yer yer oldukça yavaş ilerlese de, büyüleyici bir deneyim, hem sanatı hem de atmosferi ile izleyicileri başka bir dünyaya ışınlayabilen anime türü.

3 Jujutsu Kaisen

Japonca BaşlıkJujutsu Kaisen
StüdyoHARİTA
Nerede Akış YapılırCrunchyroll , Funimation , HBO Max , VRV

Yuuji, okulundaki Okült Kulübün bir üyesi olarak zamanının tadını çıkarmış olabilir ama gerçek bir lanetli eşyaya sahip olduğunda olacaklara hazırlıklı değildi. Buradan, insanın olumsuzluğundan ve kötülüğünden doğan doğaüstü varlıklar olan Lanetleri öğrenir.

Jujutsu Kaisen , 2020'nin en heyecanlı şovlarından biriydi ve vaat ettiği her şeyi yerine getirmeyi başardı. Bu diziyi özel yapan şey, zorlu tipik shonen tür kinayeleriyle birlikte kalp atışı aksiyonu.

2 Monogatari Serisi

Japonca Başlıkmonogatariler
Stüdyoşaft
Nerede Akış YapılırCrunchyroll , Funimation , VRV

Koyomi Araragi'nin bir vampirle karşılaştıktan sonraki hayatındaki maceraları , tüm zamanların en ikonik doğaüstü anime serilerinden birine yol açmıştır. Monotagari , belki de bir ruhun ya da başka bir varlığın etkisiyle, bir tür doğaüstü mücadeleye maruz kalan kızları kurtarmak için dolaşan bir erkek kahramanı hakkında bir gösteri olarak özetlenebilir. Bununla birlikte, bu öncül dizinin genel planını biraz açıklasa da, hiçbir şekilde Monogatari'nin hikaye anlatımı stilinin ve karakterizasyonunun doğru bir yansıması değildir.

Bu anime hakkında sıradan veya tanıdık hiçbir şey yok; sonuç olarak, Monogatari tekil bir canavar ve edinilmiş bir zevktir, ancak izleyiciyle bir akor çaldığında kesinlikle bağımlılık yapabilir.

1 mafya psikopat 100

Japonca Başlıkmafya psikopat 100
StüdyoKemikler
Nerede Akış YapılırCrunchyroll , Funimation , HBO Max , VRV

One Punch Man'in yaratıcısından bir anime için heyecanlanmamak elde değil . Mob Psycho 100, bu şovun aynı enerjisine sahip, ancak bunun yerine Shigeo "Mob" Kageyama adlı genç bir psişik hikayesini anlatıyor. Normal bir hayat yaşamaya devam ediyor ama ESP'si onu gitgide daha tuhaf ve tehlikeli durumlara sokmayı başarıyor.

Şovun görsel stili anında tanınabilir ve diziye tamamen benzersiz bir şeydir. Gösteri esprili, çekici ve inanılmaz derecede düşünceli. Doğaüstü animelerden hoşlanan herkesin izlemesi gereken bir film.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.