VIDT Token Nedir? VIDT (V-ID) Datalink Nedir?

VIDT Token Nedir? VIDT (V-ID) Datalink Nedir?

VIDT Datalink, blockchain (blok zinciri) teknolojisi ile desteklenen yüksek güvenlikli bir veri depolama ve veri doğrulama platformudur. Kurumsal ve bireysel dijital verilerin dolandırıcılık yönlemlerine karşı korunmasına ve sistemlerin hacklenmesini önlemeyi amaçlamaktadır. Merkezi Hollanda ve Birleşik Krallık olan, Wididi isimli köklü yazılım şirketi bu hizmeti; düşük bütçe, minimum masraf ve çaba ile sağladıklarını belirmektedir. 15 yılı aşkın süredir birlikte çalışan ve oldukça deneyime sahip bir çekirdek ekibe sahip. IBM, Amspec, Nyenrode, Airbus gibi dünya devlerinin de aralarında bulunduğu bir çok şirket sahtesinin yapılma ihtimaline karşın dijital sertifika ve faturaların doğrulanması için VIDT Datalink'i kullanıyor. En büyük avantajı olarak, API bağlantısı ile özel bulut ve akıllı sözleşmeler kombinasyonunu, bir yayıncı platformdan ve bulut hizmetinden gelen verileri eş zamanlı olarak birden çok blok zincirine sorunsuz şekilde bağlaması olarak görülüyor. Mantığının işleyişinden bahsetmek gerekirse, en basit tabiriyle, orjinal olduğu belirtilen dosyanın parmak izini çıkarır ve bunu kendi ağının içinde gizle. Eğer bu dosyada yasalara ve usule uygunsuz olarak değiştirilmiş bir durum varsa bunu tespit ederek dosyanın sahte olduğunu ortaya çıkarır. Ayrıca herhangi bir şüphenin ötesinde dosya ve verileri korumak için V-ID teknolojisi, dosya ve verilerin Bitcoin, IBM Hyperledger, Fantom, LTO Network, Digibyte, Binance Chain ve Waves dahil olmak üzere birçok büyük blok zincirine aynı anda bağlanmasını sağlar. Bu merkezde, merkezi olmayan ve hibrit blok zincirleri veya bunların bir kombinasyonu ile herhangi bir iş benimseme türü için kesin bir uyum sağlayan bir V-ID istemcisi sağlanır.

VIDT ve Token Ekonomisi

VIDT Token, VIDT DATALINK’in çıkarttığı kendilerine ait tokenin ismidir. ERC-20 ağ uyumuna sahiptir ve toplamda yaklaşık 57 milyon token arzına sahiptir. Ancak, bunların yaklaşık 12 milyonu hiçbir zaman dolaşıma girmeyecektir. Ekosistemi içinde aşağıdaki şekilde çalışan bir yardımcı program algoritması vardır:
  1. Müşteriler, ana cüzdanda bulunan 12 milyon tokenlik rezerv havuzundan gelen paketleri satın alır.
  2. Doğrulamayı etkinleştirmek için bir işlem her gerçekleştiğinde, harcanan işlemler ana doğrulama cüzdanına aktarılır.
  3. Harcanan işlemlerin %80’i daha sonra ana cüzdana iade edilir.
Önemli olan ve token sahipleri için değerin artmasına öncülük eden yer burasıdır. Aylık olarak gerçekleşen iki şey daha vardır:
  1. Doğrulamalar için kullanılan tokenlerin %20’si yakılır.
  2. V-ID ayrıca kullanılan tokenlerin %10’unu geri satın alır. Bunu çeşitli değişimlerde ve rastgele zamanlarda ve rastgele artışlarla yapar. Bu tokenler daha sonra yakılır.

VIDT DATALINK Projeleri

AMSPEC

Petrol ve gaz sektöründe küresel olarak büyük bir pazar payına sahip olan Amspec, dünyadaki en büyük petrol rafinerilerinin büyük çoğunluğu için ayda 50.000 rapor üretiyor. Bu raporlar, endüstri için kritik önem taşıyan hassas verileri içerir ve bu nedenle doğrulukları son derece önemlidir. V-ID, bu raporları akıllı sözleşmesiyle korur ve doğrular. Ek güvenlik için Digibyte, LTO Ağı ve Ethereum blok zincirlerine damgalar.

IBM ve ORTAMLARIN İNTERNETİ

IBM, kalabalık şehirlerdeki binaların içine ve dışına ince toz, nem ve sıcaklık seviyeleri gibi hava kirliliğine neden olan etmenler hakkında veri toplayacak sensörler kurmayı planlamaktadır. Şirket bu verilerin analizleri sonucunda, gereksiz enerji kullanımını azaltmak ve vatandaşlara daha rahat ve sağlıklı bir yaşam alanı sağlamak için yapılması gerekenlerin listesini çıkaracak. V-ID, tüm bu verileri V-ID Bulutu yoluyla koruyacaktır. Korunan veriyi blok zincirine bağlayacağı için de Ortamların İnterneti projesinin çok önemli bir parçasıdır. IBM Watson süper bilgisayarı, daha sonra dışarıdan herhangi bir tarafın verileri kurcalamasına gerek kalmadan devam edip kolayca bu teknoloji sayesinde analiz yapabilecektir.

ELMAS DOĞRULAMA

Aksesuar olarak kullanılmasına rağmen bazı elmasların sahip olduğu büyük değer göz önüne alındığında, kuyumcular, sigortacılar ve alıcılar bunların gerçek olup olmadığını anlamak için bir çok yönteme başvuruyor. Ek olarak, mevcut sistem hiçbir şekilde kusursuz değildir ve dolandırıcılık faaliyetleri hala çok sık gerçekleşiyor. Bu yüzden Elmas Doğrulama Derneği bir üçve Detamas V-ID ile birlikte çalışmaktadır. Her elmas güvenilirüncü şahıs tarafından araştırılıp ve sertifikalandırılıyor. Her bir pırlantaya özgü mikroskobik görüntüler alınıyor ve bunlar ilgili sertifikaya ekleniyor. V-ID daha sonra bu sertifikaları blok zincirine bağlar. Herhangi bir sertifika kopyalanabilir ancak doğrulanmışlığını kaybetmez. Bir sertifikanın doğruluğunu kontrol etmek isteyen herkes, bunu V-ID doğrulama terminali yoluyla 5 saniyenin altında yapar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.