Star Atlas (ATLAS) Coin Nedir? ATLAS Token Projesi Nedir Fiyat Tahmini Yorum ve Hangi Borsada?

Star Atlas (ATLAS) Coin Nedir? ATLAS Token Projesi Nedir Fiyat Tahmini Yorum ve Hangi Borsada?

CEO Mike Wagner, “Star Atlas, göründüğünden daha karmaşık” diye itiraf ediyor. İlk bakışta Star Atlas, 2620 yılında geçen bir MMO'dur. Evren sömürgeleştirildi ve kutuplaştırıldı. Üç grup kontrolü bölerken, uzayın en derin, en tehlikeli sektöründe bir yerde son derece değerli bir şey pusuda beklemektedir. Oyuncular oyun içi para birimi kazanılabilir ($ATLAS ve $POLIS, aşağıda daha fazlası), gemilerden uzay istasyonlarına ve karaya kadar her şeyi satın alabilir ve görevlere devam edebilir. Bu, halihazırda piyasada bulunan birçok oyun gibi görünse de, önemli bir fark var: Star Atlas, blok zinciri teknolojisiyle destekleniyor - bu, oyuncuların oyunda kazandıkları veya satın aldıkları şeylere gerçekten sahip oldukları anlamına geliyor.

$ATLAS, $POLIS ve meta veri deposu ekonomisi oluşturma

Tüm bu sistem, Star Atlas'ın iki token üzerine inşa edilmiştir. İlki, $ATLAS, tipik oyun içi para birimidir. Oyuncular, cevher madenciliği yapmak ve oyun içi pazarda satmak veya hatta varlıklarını satmak gibi çeşitli aktiviteler yaparak $ATLAS kazanabilirler. Yıldız gemilerinden karaya ve madencilik platformlarına kadar Star Atlas'taki hemen hemen her şey bir NFT'dir. Wagner, “Oyunda oyunculara ait olmayan çok az eşya var” dedi. Bu arada $POLIS, oyunun diğer yönünü, yani siyasi entrikayı oynayabileceğiniz anlamına gelir. Star Atlas, yerel şirketlerden ve loncalardan dev bölgesel DAO'lara kadar oyuncular tarafından kontrol edilen yerleşik yönetim katmanlarına sahiptir. $POLIS'e sahip herhangi bir oyuncu oyun hakkında kararlar verebilir ve belki de en ilginç olanı yaratıcıları geride bırakabilir. Wagner, "$POLIS dağıtıldıkça, sahip olduğumuz çoğunluk hissesinden vazgeçiyoruz ve daha sonra genel olarak halkın belki de istemediğimiz değişiklikleri uygulaması tamamen mümkün" dedi. "Fikir, gelecekte meta veri deposunun sonucu üzerinde tam kontrole sahip olmayacağımızdır." Wagner, geleneksel oyun gelir modellerini kiraya dayalı olarak tanımlamayı seviyor. “Oyuncu olduğunuzda, bir başlığa erişim satın alıyorsunuz ve oyun evreninde zaman kiralamaya başlıyorsunuz” diyor. “Karakter, karakterinizin üzerindeki kıyafet, karakterinizin görünüşü gibi şeyler, oyun ortamındayken bu öğelere erişebilirsiniz. Ama artık o oyunu oynamak istemediğine karar verdiğin an, oyun evrenindeki tüm o eşyaları kaybediyorsun.” Star Atlas, bu durumda, “gerçek bir ev sahipliği gibidir”. Bir oyuncu Star Atlas evreninden ayrılmaya karar verirse, bu varlığı satabilir ve umarım bir kar elde edebilir.

Star Atlas Bir Oyundur ve Bir Kamu Hizmetidir

Star Atlas'ı bu kadar ilginç bir proje yapan da tam olarak bu. Kendi içinde heyecan verici olsa da, sadece AAA düzeyinde bir MMO değil. Yaratıcılar, oyuncuların gerçekten istediklerini yapabilecekleri ve bunu yaparak para kazanabilecekleri bir evren inşa etmek istiyor. Başka bir deyişle, gerçek bir "metaverse". DeFi alanından gelen Wagner, şirketin sigorta (çok tehlikeli görevler için), borç verme (Jet protokolü aracılığıyla) ve bahis (Wagner'ın garanti ettiği gibi) gibi oyuna gerçek bir ekonomi gibi davranması için zaten adımlar attığını söylüyor. , Yakında geliyor). "Tek bir teknoloji şirketinin veya kuruluşun meta veri tabanı üzerinde kontrol sahibi olması gerektiğine inanmıyorum" dedi. “Kimse buna katkıda bulunabilmelidir. Kendi kendini yönetmeli ve ekonomi kendi kendini idame ettirmelidir.”

Solana, Metaveriye Güç Veriyor

Solana, bu iddialı projeyi gerçekleştirme gücüne sahip olan tek blok zinciridir. Wagner, oyunu ilk geliştirirken ekibin birkaç farklı seçeneğe baktığını, ancak Solana'nın mantıklı olduğunu söyledi. "Her şeyden önce, ölçeklenebilir bir teknolojiye ihtiyacımız vardı çünkü milyonlarca ila potansiyel olarak milyarlarca kullanıcının bir noktada meta veri deposuyla etkileşime girmesini bekliyoruz" dedi. "Yüksek işlem hacmi, düşük işlem maliyetleri, oyuncularımız için hız değişikliklerinde düşük gecikme anlamına gelen saniyenin altında kesinlik, hepsi önemli." Ancak Solana topluluğunun desteği - ve Solana'nın önemli kurumsal oyuncular tarafından desteklendiğini görmek - yardımcı oldu. Wagner, Solana Labs ekibinin "ilk günlerde tanıtım yapmamıza ve Solana kullanıcı tabanıyla ilişkili ilk kullanıcı tabanımızı elde etmemize yardımcı olmak için çok önemli olduğunu belirtiyor.

Star Atlas Ne Zaman Çıkacak?

Tek bir çıkış tarihi, ardından güncellemeler ve DLC olan geleneksel oyunların aksine, Star Atlas aşamalı olarak piyasaya çıkıyor ve şu anda topluluğa katılabilirsiniz. Oyun ilk token oluşturma etkinliğini Ağustos 2021'de düzenledi ve evrenin ilk parçalarını Eylül'de satmaya başladı. Bu da 2620'de hayatınıza hazırlanmaya hemen şimdi başlayabileceğiniz anlamına geliyor. Ve geminizi bir tur atmak istiyorsanız, uzun süre beklemeniz gerekmeyecek. Star Atlas, 2021 sonbaharında görevlere çıkacağınız Wagner'in "Star Atlas'ın hafif versiyonu" olarak adlandırdığı bir mini oyun yayınlıyor. nihai harita gerçek bir Star Atlası tam oyunun yayınlanmasına zamanlanmış. Wagner, oyunu yapma sürecinde hala çok erken olduklarını hemen not ediyor, ancak bu süre içinde, halka açık bir pazar yerinin lansmanından halka açık bir madeni para teklifine ve personellerini genişletmeye kadar önemli ilerlemeler kaydettiler. “Bizim için çok, çok yoğun bir program ve takvim yılı oldu” dedi. "Çok şey yaptık, sanki pek çok şey yapıldı ve ürünler gerçekten piyasaya sürüldü."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.