PAXG Gold Nedir? PAXG Projesi Nedir?

PAXG Gold Nedir? PAXG Projesi Nedir?

PAXG coin geleceği yorum ve haberleri.

Paxos Gold (PAXG), New York merkezli kar amacı gütmeyen bir şirket olan Paxos tarafından tutulan gerçek altın rezervleriyle desteklenen bir kripto varlıktır.

Her PAXG tokeni, Paxos ve ortakları tarafından kasalarda saklanan 1 troy ince ons altın karşılığında kullanılabilir ve piyasa değeri temsil ettiği fiziksel altını yansıtmak içindir.

Paxos, PAXG'yi Ethereum blok zincirinde bir belirteç olarak geliştirdi; bu, diğer kripto varlıklarıyla değiştirilebileceği ve sahipleri tarafından kriptografik anahtarlar kullanılarak güvence altına alınabileceği anlamına geliyor.

Rezervlerini sürekli olarak korumasını sağlamak için Paxos, PAXG token arzının elindeki altın miktarıyla eşleştiğini doğrulamak için aylık denetimlerden geçiyor. Kullanıcılar ayrıca, isterlerse, herhangi bir zamanda külçe altın külçeleri için PAXG'yi kullanabilirler.

PAXG tokenları 18 ondalık basamağa kadar bölünebilir ve dünya çapındaki fiziksel altın perakendecileri ağı aracılığıyla daha küçük miktarlarda altın kullanılabilir.

Paxos Gold'un Yaratıcısı Kimdir?

2012 yılında Charles Cascarilla ve Rich Teo tarafından kurulan Paxos, kripto para birimi değişimi için altyapı oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir girişimdir.

2018'de Paxos, Paxos tarafından ABD banka hesaplarında depolanan ABD doları rezerviyle 1:1 destekli bir kripto varlık olan Paxos Standard'ı (PAX) piyasaya sürdü. Paxos Gold, 2019 yılında piyasaya sürüldü.

PAXG şimdi Brinks kasalarında güvence altına alınan ve Paxos Trust Company aracılığıyla gözaltında tutulan altınla destekleniyor.

Paxos Gold nasıl çalışır?

Paxos Gold, Ethereum blok zincirinde çalışır ve işlemleri bu ağ tarafından belirlenen akıllı sözleşme kurallarına göre çalışır.

Şirket, PAXG tokenlerinin oluşturulması ve imhası için küçük bir ücret alıyor (yaklaşık %0,02). Ayrıca, kullanıcıların tokenleri Ethereum'da taşımak için ödediği zincir içi ücretler de vardır.

Özellikle Paxos, üçüncü taraf analitik araçları kullanarak her PAXG işlemini izler ve denetler. Bu, olası dolandırıcılık ve kara para aklama örneklerini araştırmak amacıyla yapılır.

Son olarak, geliştiricilerin hataları ve güvenlik açıklarını belirlemek için kodu inceledikleri düzenli akıllı sözleşme denetimleri de vardır.

PAXG Neden Değerlidir?

PAXG, değerini, kripto para yatırımcılarının değeri, altın fiyatına maruz kalan bir varlığa taşımasını sağlama yeteneğinden alır.

Bu yatırımcılar, kolay çevrimiçi takas, taşınabilirlik ve takas edilebilirlik dahil olmak üzere kriptografik paranın özelliklerinden yararlanırken, uzun vadeli değerine inandıkları bir varlıkta değer tutabilecekleri fikrine çekilebilir.

Neden PAXG Kullanılmalıdır?

Kullanıcılar, altın piyasasındaki fiyat hareketlerine maruz kalma sunarken kripto para biriminin verimliliğini ve şeffaflığını sunduğu için portföylerine çekici bir ek bulabilirler.

PAXG, portföy ihtiyaçlarına göre altın fraksiyonları veya daha büyük miktarlarda kolayca alıp satmak için kullanabilen Kraken'deki perakende ve kurumsal yatırımcılara da dosttur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.