COMP Coin Nedir? Comp Coin Projesi Nedir?

COMP Coin Nedir? Comp Coin Projesi Nedir?

Bileşik, geleneksel bir para piyasasını işletmek için dağıtılmış bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan Ethereum üzerinde çalışan bir yazılımdır. Gelişmekte olan bir dizi merkezi olmayan finans ( DeFi ) protokolünden biri olan Compound (COMP), bu hizmeti sağlamak için birden fazla kripto varlığı kullanarak, bir banka gibi bir finansal aracı olmadan gerekli olan borç verme ve borçlanmayı mümkün kılıyor. COMP Coin Geleceği, COMP coin yorum, Comp coin kimin, COMP coin proje, Comp coin ne zaman çıktı?, COMP Coin fiyat, Compound Nedir?.. Basitçe ifade etmek gerekirse, Bileşik, kullanıcıların borç alanların erişimi için borç verme havuzlarına kripto para yatırmasına olanak tanır . Borç verenler daha sonra yatırdıkları varlıklar için belli bir miktar faiz elde ederler. Depozito yapıldığında, Compound borç verene cToken (depozitoyu temsil eden) adı verilen yeni bir kripto para birimi verir. cToken örnekleri arasında cETH, cBAT ve cDAI bulunur. Her cToken kısıtlama olmaksızın transfer edilebilir veya takas edilebilir, ancak yalnızca başlangıçta protokolde kilitli olan kripto para birimi için kullanılabilir. Bu sürecin tamamı otomatiktir ve Bileşik kod tarafından yönetilir, yani borç verenler mevduatları istedikleri zaman çekebilir. Bu etkinliği teşvik etmek için Compound, hizmetine özgü, COMP adlı başka bir kripto para birimi kullanır. Bir kullanıcı bir Bileşik piyasasıyla her etkileşim kurduğunda (varlığı ödünç alarak, çekerek veya geri ödeyerek), ek COMP Tokenları ile ödüllendirilir. Karmaşık olsa da, model şimdiye kadar kullanıcıları çekmede ve diğer DeFi kripto para birimlerini modelini benimsemeye teşvik etmede usta olduğunu kanıtladı. DeFi Pulse veri sitesine göre 2020 itibariyle, 500 milyon doların üzerinde varlık Bileşik protokolünde kilitlendi .

Compaund Kim Tarafından Kuruldu?

Compound, önceki firması Britches, PostMates'te satılmak üzere yerel mağazalardan envanter toplayan seri girişimciler Robert Leshner ve Geoffrey Hayes tarafından kuruldu. 2018'de Compound , önemli risk sermayesi şirketleri Andreessen Horowitz ve danışmanlık firması Bain'in risk sermayesi kolu olan Bain Capital Ventures'tan 8,2 milyon dolar fon topladı. Compound , Coinbase'in kurucularından biri tarafından başlatılan bir fon olan Paradigm Capital gibi yeni katılımcılarla birlikte aynı yatırımcıların birçoğundan 2019'da ek 25 milyon dolar topladı. Toplam COMP kripto para arzından bir pay başlangıçta şirketteki yatırımcılara ve çalışanlara dağıtıldı .

Compaund nasıl çalışır?

Compound, Ethereum üzerinde çalışan akıllı sözleşmelerin ve kripto para biriminde ödenen teşviklerin bir kombinasyonunu kullanarak borç verenleri ve borç alanlarını birbirine bağlar. Platformun iki ana kullanıcısı şunları içerir: Borç Verenler – Bileşik üzerinde bir kripto para ödünç vermek isteyen herkes, faiz kazanmak için jetonlarını Bileşik tarafından kontrol edilen bir Ethereum adresine gönderebilir. Borçlular – Bileşik üzerinde bir kripto para birimi biçiminde teminat yayınlayan herkes. Bileşik tarafından desteklenen kripto para birimlerini, yayınlanan değerin bir yüzdesi üzerinden ödünç almalarına izin verilir. Bileşik, borç verenleri, bu varlığın mevcut arzına bağlı olarak değişen bir faiz oranına dayalı olarak cüzdanlarında tutulan cToken miktarına göre COMP jetonlarıyla ödüllendirir. Piyasadaki likidite ne kadar fazlaysa faiz oranı o kadar düşük olur. Protokole varlık ödünç veren kullanıcılar, Compound'un sunduğu diğer herhangi bir kripto para biriminde, yayınlanan teminat miktarına kadar borç alabilir. Daha da önemlisi, ödünç aldıkları varlığın değeri artarsa ve gösterilen teminattan daha değerli hale gelirse, borçlular tasfiye edilebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.