BORSA İSTANBUL'DAN 5 Hissede Tedbir Kararı Kararı

BORSA İSTANBUL'DAN 5 Hissede Tedbir Kararı Kararı

Borsa İstanbul, seans kapanışında yaptığı açıklamalarda toplamda 5 hissenin 16 Kasım tarihinden itibaren 1 ay süreyle, tedbir listesinde işlem göreceğini açıkladı.

Borsa İstanbul, seans kapanışında yaptığı açıklamalarda toplamda 5 hissenin 16 Kasım tarihinden itibaren 1 ay süreyle, tedbir listesinde işlem göreceğini açıkladı.

Tedbir kararının uygulanacağı hisseler, Gedik Yatırım (INVEO), Karel Elektronik (KAREL), Temapol Polimer (TMPOL), Erciyas Çelik Boru (ERCB) ve Kim Market (KIMMR) olarak belirtildi.

5 hissede tedbir

INVEO – KAREL – TMPOL

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında INVEO.E, KAREL.E ve TMPOL.E payları 16/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 15/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Erciyas Çelik Boru #ERCB

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ERCB.E payları 16/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 15/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Kim Market #KIMMR

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KIMMR.E paylarında 16/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 15/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.