5 Hisseye, 1 Ay Süreyle Tedbir Kararı

5 Hisseye, 1 Ay Süreyle Tedbir Kararı

Borsa İstanbul’da 5 hisse, yarından geçerli olmak üzere (1 Aralık), 1 ay süreyle tedbir kararı geldiği açıklandı. Öte yandan 1 hissede ise, 4 yatırımcıya 3 ay süreyle tedbir uygulanacak.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında, günü tavan fiyatla tamamlayan 5 hisse, 1 ay süreyle tedbir kapsamına alındı. Koray GYO paylarında ise, 4 yatırımcıya 3 ay süreyle tedbir uygulanacağı açıklandı.

5 hisseye vbts kapsamında tedbir-1

- BFREN BOSCH FREN SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

– FLAP FLAP KONGRE TOPLANTI HİZMETLERİ OTOMOTİV VE TURİZM A.Ş.

– MEGAP MEGA POLİETİLEN KÖPÜK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

– PRKME Park Elektrik

Paylarında Açığa Satış ve Kredili İşlem Tedbiri

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BFREN.E, FLAP.E, MEGAP.E ve PRKME.E payları 01/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 30/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

EUYO EURO B TİPİ MENKUL KIYMETLER YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

Paylarında Emir Paketi Tedbiri Geçerli Olacak

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EUYO.E payları 01/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 30/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Koray GYO Hisselerinde, 4 İsme 4 Ay Süreyle Tedbir

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KGYO) payının piyasasında, Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 01/12/2022 tarihinden itibaren 3 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacaktır.

Tedbir uygulanacak olan yatırımcılar;

Hüseyin Arif Onur,

İbrahim Savur,

Mustafa Cem Pehlivan,

Mustafa Göktepe olarak duyuruldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.